Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Velespit Bisiklet hakkında şikayet!

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Murat.K tarafından paylaşıldı.

1. Murat.K

Murat.K Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Selam,

20 gündür bisiklet araştırıyorum, en son geçtiğimiz Salı günü Trek 4300 Disck almaya karar vermiştim. Lakin 19.5" kadro ve istediğim renk hiç bir yerde kalmamıştı.
    Salı günü distribütor dahil birçok yeri aradım yoktu.

- Salı günü yine saat 17:30 sularında Velespit bisikleti arayıp sordum
    - 15 dk sonra tekrar aramamı söyledi telefona çıkan Alperen adlı arkadaş. Depoya bakacağını belirtti
    - 17:50 gibi tekrar aradım ve şanslıyım ki bir adet kapalı kutu olduğunu söyledi.
    - Çok sevinerek saatin 18:00 olduğunu benim için tutmasını ve hemen ertesi sabah arayacağımı alışveriş işini nasıl yapacağımızı, detayları konuşmalıyız dedim.
    - Telefon numaramı ve adımı bıraktım.
    - Karşılıklı mutabık kalarak telefonu kapattık

- Çarşamba günü öğlen 13:00'te aradım. (13:00 e kadar beklememin sebebi, önce izmir bayiye tekrar gittim bi tane varmış,söyleyin distiye çeksin malı size göndersin diye konuştum ama bu tarz paslaşmalar bu sektörde olmuyormuş)
    - Dükkanda tek olduğunu ve mal indirdiğini daha sonra konuşsak olur mu dedi, e ama dedim alıcam bisikleti anlaşalım dedim
    - 10 dakika kadar konuşup fiyatta anlaştık ama nakit ile taksit arasında çok fark olmayınca, kartla almak istedim.
    - Kartı İstanbul'dan bir arkadaşınıza gönderin gelsin alsın dedi, konuşma biraz uzayınca ve işi de olunca tam kendisini bana veremedi (çok detay konuştum, kargoydu kurulumdu nereye göndersek daha doğru olur vs. hatta izmir bayi ne kadar kurulum ücret alır diye bile sordum) peki diyip kapattık.
    - Kartımı aynı gün kargoyla arkadaşıma gönderdim verdim.

- Perşembe günü saat 11:00 sularında arkadaşım kart geldi diye teyit etti.
    - Bende hemen yine aynı kişiyi aradım kartı yollamıştım, arkadaşım gelecek dedim.
    - Aa oda ne, demez mi e bir başkasına ayırdım bisikleti bugün gelecek alacaklar!
    - Beynimden vurulmuşa dönüp kardeşim nasıl olur etme eyleme nasıl başkasına ayırttın?
    - Valla işte geldiler dün baktılar ok dediler bugün gelip alıcaklar dedi
    - E ben Salı günü akşam aradım , depoya baktın? var dedin tamam tutun bana dedim?!
    - Valla işte buraya gelip giden arkadaşlar bunlar onlarda soruyordu, hatta dün tam sizle konuştuktan sonra geldiler.
    - Yahu benle konuştuğunu unuttun mu?Niye bana geri dönmedin?
    - Tamam abi ben bakayım bulurum bir yerlerden..
    - Bulamazsın kardeşim disti'de bile yok ben Salı günü araştırdım heryeri.
    - Tamam abi sakin ol, bir o arkadaşları arayayım bakalım gerçekten gelip alcaklar mı ben sana haber vereceğim
    - Peki!

- Saat 16:00 olur ve hala dönüş olmaz, bu süreçte 2 kere aranılır aynı şahıs ve hala diğerlerine ulaşılamadığını söyler!

- Hemen akabınde ben bu bayiyi şikayet etmek ve sahibinin kim olduğunu öğrenmek üzere disti'yi aradım.
    - Durumu anlattım.
    - Netekim şanslıymışım ki disti çok kibar ve ilgili bir şekilde, bir adet ellerinde olduğunu belirtir.
    - Şaşırarak sordum tabi , çünkü aynı kişi disti'den, bana Salı günü olmadığını söylemişti.
    - 4300 disc'i disti'den alacak kişi Perşembe günü ondan vazgeçip 6000 almış ve boşa çıkmış.
    - Aman dedim gözünü seveyim yolla o bisikleti İzmir bayiye alacağım diyerek anlaştık

- 17:00 sularında Velespit'teki arkadaş geri dönüş yapar.
    - Abi ulaşamıyorum diğerlerine isterseniz gelin alın der.
    - Bende senin gibi satıcıdan çöp almam diyerek telefonu anında kapattım, kapatmasam sinirlerime hakim olamayacağım biliyorum!

- Çok şükür bugün bisiklet İzmir bayiye geldi ve bende akşamüstü teslim aldım.

Durum bu, Velespit iyi bir yerdir, sahibi sıcaktır candandır bilemem. Ama ticarette dürüstlük ve sözün eri olmak bir erdemdir!

2. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Türkiyede bi malın parasını yada depozitosunu önceden vermeden malı getirmiyorlar bırakın onu parayı veriyorsun adama gidiyorsun ürün geldimi gelmedimi bir iki haftada öyle oyalıyorlar,ha geldi ha gelecek.Albüm sipariş etmiştim bi kitabevinden,3 yıldırda aynı adama gidip gelirim kitap,dergi vs.. Abicim dedim şu albümü getirtebilirmisin,ürün dağıtıcısına malın olup olmadığını sordu mal varmış,haftaya gel dedi fiyatta aldım.Neyse bir hafta sonra gittim abi dedim albüm geldimi.Adam demez mi sen bana güven vermedin.Yuh dedim kaç yıldır burdan alışveriş yapıyorum parayı verdim yalan söylemiyorum 3 hafta daha gittim geldi gelecek.En sonunda şu dağıtıcı yerin adresini birde paramı ver kendim alim dedim.Bindim trene Mersine adam öyle bi adres verdiki kıyıdan 100 metre git kime sorsan söylerler tam 2 km gittim en sonunda mağazayı buldum.Adreste bile kafa buluyor adam.Ben ürünün İstanbuldan filan geleceğini zannediyordum oysaki Mersin merkezdeymiş,bilsem bu kadar oyalanmazdım herifin peşinden.Daha bir çok bu tür olay varda anlat anlat değişen bir şey yok.

3. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Arkadaşlar sizlerden ricam (bu mesajdan sonra da konu hakkında veya başka firmalar hakkında yazacak olan arkadaşlar için de geçerli) bir firma hakkında mesaj yazarken lütfen sadece başınızdan geçenleri yazın yorum eklemeyin.Neden derseniz bu tip konularda iş uzayınca ve yorumlar başlayınca(özellikle olumsuz yorumlar artınca) bu sefer sanki forum yönetimi veya sponsor firma yönlendiriyormuş gibi sonuçlar, fikirler ortaya çıkıyor konuyu kilitlemek yada kaldırmak zorunda kalıyoruz.Sadece başınızdan geçeni yorumsuz şekilde anlatırsanız kimse bir şey diyemez sonuçta yaşanılan bir olaydır.Umarım yanlış anlamazsınız amaç sizleri kısıtlamak değil bu tip konuları örnek göstererek forumu karalamaya çalışanların ellerine fırsat vermemektir.Anlayışınız için teşekkür eder herkese iyi forumlar dilerim.....