Veledrome da geçirdiğim 1 gün

serkan hilal

Forum Bağımlısı
Tepki
669
@hornet

sonuçta Türkiye sınırları içinde 7€ olması imkansız. haaa 7€ ilede ben okadar yatırım yapıpta bu fiyatla burayı işletirim diyecek adamda tanımıyorum....

Scudo

serkan hilal

Forum Bağımlısı
Tepki
669
ee sesler kesildi 7€ ile işletecek birini söyle bana... kaç kişi YOL a biniyorda TT ye binecekte sen orayı işletecen saçma konu avrupada işler ama burası TÜRKİYE bizim insanımız TT görse bu ne biçim bisiklet der....

ocanakci

Daimi Üye
Tepki
241
Bisiklet
Lapierre
teşekkürler gerçekten veledrom tekniğiyle ilgili baya bi şey kapıverdik. biz de yok mu bu sırada?

• Beğen
Tepkiler: mcanb

mcanb

Forum Bağımlısı
Tepki
917
@serkan hilal

Ben sonradan bişey yazmadım çünkü ne yaziyim bilemedim ;) Konu bizim dışımızda, tamamen federasyonun elinde. Ben ingilteredeyim, benim de bisikletimi görünce üzerinde aero bar varken, bunlar ne diyen çok.

Ayrıca bisiklet kültürüyle doğulmuyor, o yüzden biryerden başlamak gerekli, ben £7 verdim. Türkiye'de 20tl olmasın 40 tl olsun. Aynı olmasını beklemek belki yanlış. Federasyonun amacı 2012 ye olimpiyatlara adam yetiştirmek o yüzden zaten veledrome yapılması planlanıyor. Veledroma harcanadak 2-3 trilyon paranın yanında 20 tane bisiklet almış tanesi 2000 tl den, devede kulak.

Bana göre konu 20tl ye bisikletleri kiralayıp kiralamasın değil, velodrome yapılsın mı yapılmasın mı? Yapılan şey devlet bütçesinden yapılıyor, o yüzden yatırımın geri dönmesine gerek yok. Belediyelerin yaptıkları spor salonları gibi, amaç hizmet, para kazanmak değil.

Ha bir de velodrome yapıp iyi işletmek var, velodrome yapıp kötü işletmek var. Kötü işletirsen İstanbul F1 pisti gibi olur, senede 1 gün kullanılır,iyi işletirsen aktif bir merkez olur, 2012 olimpiyat hedefleri gerçekleşir, millet bu kültürü de edinmiş olur, pist takımları kurulur.. İkisinin arasındaki fark ta belki 7 ile 70 ten kaynaklanır. Yani aslında 70 yapmak daha en baştan zarar etmek demek bana göre.

Bu konuda mail attım federasyona hala cevap gelmedi aslında. Geldiği zaman (gelirse) buraya koyarım.

mcanb

Forum Bağımlısı
Tepki
917
@ozan çanakçı

Amacım oydu koyarken, dışarıdan görmek yerine, üzerinde nasıl bir his olduğunu aktarabilmek için. Türkiye'de şu anda yok, ama yapılacağı söyleniyor.

MDT

Daimi Üye
Tepki
248
Bisiklet
Specialized
Bize uzak şeyler bu işler. Çok şanslısınız.

ilkercom

Forum Demirbaşı
Tepki
533
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Paylaşım için teşekkürler.

Tepki
205
@serkan hilal

senin dediğin tamamen varsayım kimse yapılmadan fiyatını bilemez bisikleti seven bi is adamı cıkar bu ulkeye 10-15 tane velodrom yaptırır herkes bedava faydalanır belki buda benim varsayımım,,,, benim bu ulkede gunlugu 5liraya girdigim olimpik yuzme havuzlarıda var gunlugu 100 liraya olanlarıda var federasyona baglı, forumda yenisin sanırım insanların daha ortada olmayan bisey icin yorum yapmaları sacma nie herkes sesini kessinki....:cool:

serkan hilal

Forum Bağımlısı
Tepki
669
bende şu anda Kestrel 4000 TT var. AXMAN zeus var. KESTREL i kullanacağım yer söyle bana gelip orada süreyim... Bizim milletimizin başına gelen bu ülkeyi sömürmeye alışmış. ben bisikletime binemiyorsam bunun sorumlusu Baştaki adamlardır... Otabana çıkıyım Ölüm tehlikesi.. şehir işi biniyim kaza olasılığı.. kaldırımda süreyim bisikleti harcayım... salonda süs diye duruyor bu bisiklet...
Vled... yapılacak ben görecem orda bisiklete binecem... benim torunum zor görür gibime geliyor...
bence siz ve biz bu devletin başındaki adamların sözlerine çok inanıyoruz...
güzelim ülkemizi harcıyolar. insanlarımızı kandırıyolar ama hala o yapılacak federasyon bu yapılacak devlet bütçe YOk öyle birşey.
Fikrinize karşı değilim olsa çok güzel olur hatta süper risk yok binersin güzel güzel zevkini alırsın...
Ama Kaldırımların bile düzgün olmadığı bir yere Devlet Veled... yapamaz...
Ankara belediye başkanı adam bisiklete yasak koyacak neredeyse binerseniz sonucuna katlanırsınız diyor siz nelerden bahsediyorsunuz....
burası TÜRKİYE arkadaşlar hayal kurmayı bırakında önünüze bakın lütfen...

Biz böyle kandırılıp yontulmaya izin verdikçe... Her zaman MARANGOZ bulunur....

• Beğen
Tepkiler: Cycleone

Ekrem Özarslan

Daimi Üye
Tepki
126
süper bi olay ya...
Ben küçükken izlerdim(aslında hala küçüğüm 17 yaşındaym ama)o zamanlar Türkiyede bu pistlerden var zannederdim hep bende burda yarışcı olmak istiyorum diye hayeller kurardım umarım bu hayalim gerçek olur yarışcı olmasamda ülkemizde böyle bir pist olur en azından.

mcanb

Forum Bağımlısı
Tepki
917
Cumartesi sabahi bu sefer acik hava velodromuna gidiyorum :) 460m, asfalt. Bununla ilgili tecrubemi de cumartesi ogleden sonra burada paylasirim resimler ile birlikte.

Ongun Yücesan

Aktif Üye
Tepki
97
Aslında Bursa'da bir veledrom vardı, kapısı kilitli ve kimseyi içeri almıyorlardı...
Daha sonra buraya bir şeyler inşa ettiler...

Ben size başarılar diliyorum... Bir de, sırf sportif amaçlamı bu veledrom!a gidiyorsunuz? Yoksa, bir yarış amacı var mı?

samed akman

Aktif Üye
Tepki
33
Bisiklet
Specialized
Çok teşekkürler bu bilgiler için. Altı üstü bir pist fakat bana bir şehri şehir yapan medeniyet göstergelerinden biriymiş gibi geliyor. Eminim ki Türkiye'de de yapılacak veledromlar. Daha yeni "Flying Scotsman"'i izledim. Bisiklet hastası herkese tavsiye ederim. Tutkuların doğrudan parayla ve olanaklarla ilişkilendirilemiyeceğini çok güzel anlatmış bu film. Sürmek istedikten sonra heryerde sürülür bisiklet.
Size bir soru: Acaba bu veledromlar amatörlere açık mı? Yani bir amatör olarak bir antrenör olmadan girip antreman yapılabilir mi-halka açık saatler gibi mesela-?

• Beğen
Tepkiler: mcanb

mcanb

Forum Bağımlısı
Tepki
917
Tesekkurler, bu cumartesi gidecegim yer herkese acik sanirim belli saatlerde, ama ilk sayfada resimleri olan yere kluple gittim baya onceden rezervasyon yaptirilarak. Orada antronorsuz girilmiyordu ama burada oyle degil sanirim.

• Beğen
Tepkiler: samed akman

mcanb

Forum Bağımlısı
Tepki
917
Bugun yalan oldu, firtina ve saganak yuzunden gidemedim :/