Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Veb Sİtesİ Kurulumu

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Muharrem karadağ tarafından paylaşıldı.

1. Muharrem karadağ

Muharrem karadağ Üye

Seviye:
    Tarımsal amaçlı bilgi paylaşım, form ve reklam da alabilecek profosyonel bir web sitesi kurmak istiyorum. Bu konuda görüşlerinize ve yardımlarınıza ihtiyacım var. Buradan alacağım bilgilerin referans olabileceğini düşünüyorum.
    Teşekkürler

2. Süleyman Hilmi

Süleyman Hilmi Yeni Üye

Seviye:
    Öncelikle site için gerekli olan domain ve hosting i almalısınız. Site domaini bu işin biraz zor kısmı :) Çünkü akılda kalıcı ve kolay bişi olması hem kullanıcıların unutmamasını hemde arama motorlarında daha çok veri çıkmasını sağlar.

Domain ve hosting alımından sonra yapılıcak sitenin bir ön planı çıkarılması gerekir. Sitede neler olucak? Nerde nasıl olucak? gibisinden.....

Daha sonra iş bu çıkarılan önplanın uygulanmasında kalıyor:) Basit bir plan olması takdirinde flash tasarım yapılması göze hoş gelir. İçeriği çok olucaksa veritabanlı çalışan dinamik site scriptleri ile bu işide çözebilirsiniz. Scriptleride yapacağınız siteye göre uyarlayabilir ve istediğiniz tasarımı aynen nakledebilirsiniz.

42FY bunu beğendi.
  3. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Joomla içerik yönetim sistemini öneririm size, olanakları oldukça fazla...

4. Muharrem karadağ

Muharrem karadağ Üye

Seviye:
    Hilmi duyarlılığın için teşekkürler. Ben şimdi yavaş yavaş sitenin içeriğini hasırlamaya başladım . siteyi 1 yıl sonra etkinleştirmek istiyorum. ama bu arada domaini almam gerekir. Tarımla ilgili bir isim almak istiyorum (tarim....kom gibi). Sitenin içeriğini kendim bir arakadaş gurubu ile hazırlayıp tasarımını bir yazılım bürosuna yaptırmak istiyorum. domaini bir an önce almam gerekir diye düşünüyorum. İnternetten öğrendiğim kadarı ile domain şirketleri adınıza domain almanıza rağmen isim tescili kendi üzerlerinde kalabiliyormuş. Ne kadar doğru bilemiyorum ama aldığım domainin benim adıma tescili olduğundan nasıl emin olabilirim.
    Esenlikler dileğiyle

5. Özgür Nevres

Özgür Nevres Forum Bağımlısı

Seviye:
    O dediğinizi bir dönem Türkiye'deki "çakal" birkaç firma yaptı (belki hala yapıyorlardr bilemiyorum). Yurtdışındaki güvenilir sitelerden alırsanız hiçbir sorun olmaz.

Ben Godaddy'i kullanıyorum ve tavsiye ederim.

6. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben www.ihs.com.tr'i kullanıyorum. Adınızı fatura kesip adresinize bile yolluyor. Üstelik çok güzel özellikleri var. Türkçe kullanım paneli mevcut, domain süresinizin bitmesine yakın mail aracılığıyla ve cep telefonunuza mesaj yöntemiyle bilgilendirme yapıyor. Fiyatlar uygun. Ben tavsiye ederim. Bir araştırın isterseniz. Şimdiden hayırlı olsun. Yalnız isim alırken şu yazacaklarımı dikkate almanızı tavsiye ederim.

- İsminizin mümkün olduğu kadar kısa olmasına özen gösterin.
    - İsmin kolay akılda kalacak şekilde olmasına özen gösterin.
    - Mümkün mertebe 2 -3 heceli en fazla 4 heceli isim olmasına özen gösterin. Daha fazlasından uzak durmaya çalışın. (mesela soneryen.com 3 kelime )
    - Alacağınızın isimde türkçe karakter varsa ve onun yerine (mesela tarım yerine tarim.com yada, çiçek yerine cicek ) almaktansa direk türkçe karakteri olmayan türkçe kelimelerden bulmaya özen gösterin.
    - Bir defa alındıktan sonra tekrar ismin düzeltilemeyeceğinden acele etmeyin önünüze bir kağıt kalem alıp aklınıza gelen bütün isimleri oraya yazdıktan sonra arkadaşlarınızla eleyerek bir tanesini seçin.

bu örnekler çoğaltılabilir. Şimdilik benim aklıma gelenler bunlar. Başka bir şey aklıma gelirse tekrar yazarım.

42FY bunu beğendi.
  7. Süleyman Hilmi

Süleyman Hilmi Yeni Üye

Seviye:

8. Murat EVGİN

Murat EVGİN Bisikletkolik

Seviye:
    Ticari site link'leri vermek, forum kurallarımıca yasaklanmıştır..
    Lütfen tavsiyelerinizi PM (özel mesaj) yolu ile yapınız.

9. qeqeqe

qeqeqe Kıdemli Üye

Seviye:
    Free birşeye hiç kalkışmamanızı oneririm..Bir Host alıp içini anlıyorsanız siz,anlamıyorsanız bir Web Tasarımcıyla anlaşıp kurabilirsiniz..Ama dedigim gibi bunlar paraya dayanıyor..Free birşeye sakın kalkışmayın..