Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ve zamanı geldi. Pazartesi günü kavuşuyorum

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında I am the Uptown R. tarafından paylaşıldı.

1. I am the Uptown R.

I am the Uptown R. Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.Benim için oldukça sıkıntılı ve uzun bir süreç olan 9 aydan sonra bisikletime İnşallah pazartesi günü kavuşuyorum.Bisikletimi Bike & Outdoor'dan alacağım.2015 model Scott Speedster 40 olacak.Sizden istediğim bana çok da uçuk olmayan bir fiyata sahip bir kilometre saati önerisi.Eldiven de lazım ama ona karar verdim.Bunlardan sonra da IAM Cycling takım forma almak istiyorum.Bunlar biraz bekleyecek elbette ardından tabii Spd ayakkabı falan da var.Neyse, Aydınlatma şimdilik düşünmüyorum çünkü zaten uzun bir süre akşam sürmeleri falan yapamayacağım sanırım.Yine de önerirseniz bir şeyler fena olmaz :D Aydınlatmalar ve km saati toplam bütçe 200 şimdilik ama daha sonrası 500'e çekebilirim.Yani şimdilik saati alabilsem de yeter.Saat için mesela max 120 diyebiliriz çünkü eldiven de alacağım aynı zamanda.Neyse uzattım sanırım.Cevaplar için şimdiden çok teşekkür ediyorum herkes'in bayramını kutluyorum. :hhhhhh:
    Başlıkla yazdıklarım pek alakalı görünmedi bana.Kötü olmuş yani.Bunun için pardon. :huhuu:

Lenora Nora bunu beğendi.
  2. Taner James

Taner James Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @Uptown Cyclist Şimdiden hayırlı olsun, aldıktan sonra resimlerini bekliyoruz ;)

SPD ayakkabı kullanmayı düşünüyorsan bence ilkten alıp taktır, tabi SPD pedal masrafına + SPD ayakkabı masrafı da olacak :)

Saat olarak ben Sigma markasını tercih ediyorum ama ucuz olsun dersen buna bakabilirsin:
    Count 4 Kablosuz Bisiklet Sayacı B'TWIN - Bisiklet Sayaçları Bisiklet - Decathlon

Bence öncelik olarak:
    1. Kask
    2. Eldiven
    3. Pedli tayt
    4. KM saati
    5. Suluk
    6. SPD pedal + ayakkabı

Gece kullanacak aydınlatma öncelikli tabi.

I am the Uptown R. bunu beğendi.
  3. Onur YCL

Onur YCL “A bicycle ride is a flight from sadness.”

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
  4. I am the Uptown R.

Seviye:
    O Sigmaya hemen bakıyorum ben çok teşekkür ederim :hhhhhh: Kask yaklaşık 1 ay önce aldım.Eldiven de bisikletle birlikte Bike & Outdoor'dan alacağım.Tayt ve forma olacak IAM Cycling set istiyorum ancak fiyatı pahalı ve burada yok.Aslına bakarsanız burada Scott formalar falan var alabilirim ama aynı paraya en azından daha güzel görüntülü bir şey giyerim diyorum yani IAM Cycling forması gibi.Ya da yine pazartesi Scott forma alabilirim kesin değil o.Suluk bir tane 500 ml Zefal aldım ve bir tane de 750 ml Zefal alacağım.Pedal olarak 10 tl'ye bir şey alacağım onu da bisikleti sürüp getirmek için :D çünkü trafikte hiç yol bisikleti kullanmadım yani bi iyice kavrayayım sonra Spd'ye zaten kesin geçeceğim.Biraz da bütçe sıkıntı hem zaten taksitle alıyorum bisikleti de.Başka bir öneriye gerek var mı bilmiyorum ama Sigma BC 12 hoşuma gitti.Alabilirim onu :D

Dipnot:Bisiklet çok güzel değil mi ya :D :D :D

Edit:Gözlük de aliexpress'ten aldım Rockbros marka.Forumda görmüştüm 10 dolara.Diğer taraftan, bu Sigma Bc 8.12 ATS km saati pek işlevli değil gibime geldi.Yanılıyor muyum sizce?

5. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    SPD'ye hemen geçme bence biraz bekle bende biraz bekleyip geçtim ve şu anda nihayet alışmayı geçtim ama ben alışma evresinde 3 kez düştüm bu ortalama bir rakam :) Ayağında pedal olduğunu hiç unutmayacaksın ve gerekirse kalabalık trafikte ayağından pedalı çıkaracaksın canından önemli değil sonuçta ben Sigma BC 8.12 kullanıyorum ama km saati tamamıyla bütçe ile alakalı daha yüksek modellerde ROX,Garmin,Polar vs. yükseklik ölçme,kadans,nabız ve daha bir sürü özellik var bu spora yeni başlıyorsun 8.12 yeter ama istersen 12.12 de alabilirsin. Bisikletin hayırlı olsun,çok şıkmış :)

6. I am the Uptown R.

Seviye:
    @Tolga Çelebi Çok teşekkür ederim :hhhhhh: 12.12'ye bakıyorum ve aynı şekilde katılıyorum ben düşerim başlarda çok.Bi alışayım sonra gerisi gelir.Alakasız olacak ama normal kısa bisiklet tayt mı yoksa askılı kısa tayt? Askılı olanlar pahalı biraz daha.Sana gerek yok deniyorsa normal alayım ben :D

7. Onur YCL

Onur YCL “A bicycle ride is a flight from sadness.”

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    İşlevsel olsun istiyorsanız bütçeyi biraz artırıp daha çok fonksiyon barındıran modellere bakabilirsiniz. Belirttiğiniz fiyat bandında alabileceğiniz kaliteli bir ürün 8.12.

8. 1dost

1dost Yazıyor...

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Hayırlı olsun. Yol bisikletinde devamlı eğilerek sürmek rahatsızlık vermiyor mu merak ediyorum.

Bu arada 110 tlye 12.16 aldım kablolu düşünürseniz tabi.

9. I am the Uptown R.

Seviye:
    @1dost Teşekkürler :hhhhhh: Muhtemelen edecektir özellikle Scott'un Speedster serisinde normal yol bisikletlerine göre biraz daha rahatsızlık var deniyor yabancı forumlarda.Ancak herkes şuna katılıyor: Tam olmasa da kısmi Aero yapısı'nın getirdiği avantajlar o rahatsızlıklara değiyormuş.Ha bu benim umrumda değil sonuçta saniyeyle yarışmayacağım ama yol bisikleti sürmek gerçekten çok zevkli.Ben arkadaşım'ın bisikletini kısacık mesafe test etmiştim o zaman hemen yol bisikleti bakmaya başlamıştım :D Sevdikten sonra rahatsızlık falan pek de dert olmuyor açıkçası

10. obezkirpi

obezkirpi Forum Demirbaşı

Adı:
    Oytun
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    tahminimce bir süre sonra performansınızı daha çok merak edecek, kadans ölçen bir model arayacaksınız. bu yüzden bence en baştan kadans ölçer saatlere bakın, iki kere km saatine para vermeyin. güle güle kullanın bisikletinizi

11. Taner James

Taner James Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Sigma BC 8.12 ATS 'in demo'suna bakabilirsin:
    SIGMA SPORT® online

Scott formasının şu modelinin kısa kollusunu almıştım ama pek beğenmedim zaten sanırım bu model artık yok,
    önde komple fermuarı var, bisiklet üzerinde iken karın bölgesinde fermuar kısmı katlanıp rahatsız bir görüntü oluşturuyordu.

Önde komple fermuar olması sorun değil, çünkü bende başka bir forma var onda bu sorun yok,
    fermuarın yapısı ile alakalı sanırım, çok geniş ve sert fermuar olunca otururken tam vücuda oturmuyor.

images.jpg

12. I am the Uptown R.

Seviye:
    @obezkirpi Teşekkürler :hhhhhh: Ben de aynı şekilde düşündüm açıkçası ama bütçe pek müsait değil ne yazık ki.Detaylıca araştırıyorum.Bisikleti de kullanmak istemiyorum saat olmadan.Bir yolunu bulacağım artık.Cateye markasına bakıyorum şimdi halledeceğim

@Taner James Bu nasıldır sizce? O şekilde resim nasıl koyulur bilmiyorum ne yazık ki :(
    SCOTT AUTHENTIC KISAKOL FORMA

SIGMA BC-16.12 STS CAD KABLOSUZ KADANSLI KM SAATİ Ve bu nasıl? Nakit alacağım için indirim yaparlar bence

13. Taner James

Taner James Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @Uptown Cyclist güzel komple fermuar değil, dediğim sıkıntı olmaz bu modellerde.

Resim olayı Cevapla düğmesinin yanındaki "Fotoğraf yükle" 'den girip resmi yüklüyorsun sonra "Tam Resim" seçiyorsun.

14. I am the Uptown R.

Seviye:
    @Taner James Anladım şimdi teşekkür ederim :D Bu link verdiğim saat olur mu? Uygunsa daha fazla karıştırmaya gerek yok diyip onu alayım.Hem kablosuzmuş

15. Taner James

Taner James Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
  16. I am the Uptown R.

Seviye:
    @Taner James Kadans ile en başta muhtemelen işim bile olmaz ama bunu alırsam daha sonra üst model almaktan kurtulurum diye düşündüm.Yanlış bir düşünce mi ki bu? :(

17. Taner James

Taner James Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @Uptown Cyclist pahalı olmasının sebebi kadanslı olması, kadans kullanmayacaksanız boşa para vermiş olursunuz, tercih meselesi yani.
    Unutmadan kadanslı olan modelde sıcaklık göstergesi de var, tabi bu önemli mi sizin için bilemiyorum :)

18. obezkirpi

obezkirpi Forum Demirbaşı

Adı:
    Oytun
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    kablolusu çok daha ucuza gelir bu arada sigmanın, kadans kitiyle beraber 130-150 arasına alabilirsiniz internetten ve cep telefonu, baz istasyonu vb sinyallerden sapıtma yapma durumu olmaz, ben kullanıyorum 16.12yi tavsiye ederim.

19. I am the Uptown R.

Seviye:
    @Taner James Kadans bildiğim kadarıyla dakikada çevirilen pedal sayısı ama sanırım şimdilik ihtiyacım yok.16.12'yi beğendim ben de.Cateye modellerine de bakıyorum bulamazsam eğer 16.12'yi alacağım

20. Taner James

Taner James Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @Uptown Cyclist evet öyle

bence kablosuz al,
    arkadaşın dediği cep telefonu sinyali vs. hiç sıkıntı yaşamadım Sigma'da.
    kadans olayı sana kalmış.

Kadans montajı (3:47)