Ve ölü dirildi, Naif artık yollarda.. (Restorasyon bitti)

todiefor

Aktif Üye
Tepki
36
Eline Emeğine sağlık.
Çok güzel olmuş, kazasız belasız binmeniz dileği ile ...

• Beğen
Tepkiler: Aydın
Scudo

seykem

Aktif Üye
Tepki
52
Abİ Gercekten Harİka Olmus Cok Guzel Allah Kaza Bela Vermesİn

3rk4n

Üye
Tepki
7
Merakımdan soruyorum aldığınız malzemeler ve fiatlarını bana yazarsanız cok sevinirim teşekkürler iyi günler.

Semican Baydur

Forum Bağımlısı
Tepki
464
ustalıktan başka bişy değil bu neden dersen bende olcak ben o kaynak yerine geçircem diye kafayı yerdim valla büyük başarı helal olsun süper bisiklet olmuş

• Beğen

uğur yılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Tebrik ediyorum, emeğinize sağlık.bendede 79 model motobecane var.kaza sonrası atmayı düşünüyordum ama sizin yaptıklarınızı görünce vazgeçtim.:)Fotoğraf bulunamadı.

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
gerçekten büyük emek göstermişsiniz :) bizimle paylaştığınız için teşekkürler :) ALLAH kaza bela göstermesin :)

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
Bizim ölü dirileli çok oldu, mesajımız da dirilmiş bu arada. :) Teşekkürler arkadaşlar. Bu bisiklet üstüne bir de Pinokyo dirilttik. Güzel de oldu maşallah. Allah hepinize iyi de olsa kötü de olsa keyifle bineceğiniz bisikletler nasip etsin.

Motobecane'de güzeldir. Değer yani canladırmaya. Ama fotoğrafta bir yamukluk (yada bende :) yoksa sanki maşa yamuk gibi geldi bana. Fazla masraf yapmadan toplayıp en azından şehir içinde keyifle binilebilir.

Canturk Sabaner

Aktif Üye
Tepki
32
muhtesem bir bisiklet olmus aydin bey, bende babam icin odemelerim bittikten sonra bir bisiklet toplamak ,bir oluyu diriltmek istiyorum,babamin ballandira ballandira anlattigi ilk goz agrisi ve gercek bisiklet dedigi bir raleigh 1974 grand prix bulmaya calisiyorum.. sizse ilham ve cesaret verdiniz bu konuda.. : )

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
@Canturk Sabaner

İnşallah o bisiklet bulunur ve babanız için toplanabilir. Eskinin tadı ayrı, değer kıymet bilene tabi ki. Selamlar, sevgiler.

Tepki
8
Çok güzel olmuş tebrikler güle güle kullanın. O halde bir bisiklet bulsam çöpe atardım heralde :).

Nuran Atakan

Aktif Üye
Tepki
153
bisiklet dirildikten sonra o kadar yakisikli olmus ki konu bile olu kalamiyor. ben de renklerini cok sevdim, gercekten cok zarif.
bu teknik islerden anlamiyorum, bana en cok o ucgenin (aceminin kadro tarifi boyle oluyor, affedin:)) boyle guzel bir bisiklete donusmesi mucize gibi geldi. keske anlasaydim. ben olu olmasa da galiba biraz yasli (1996) bir bisikleti yaklasik bir ay once ikinci el olarak aldim. isterdim ki onu soyle piril piril bir sey yapayim, pasindan, kirinden arindirayim. cunku beni hayalime ulastirdigi ve bisiklete binmeyi ogrettigi icin, benim icin cok degerli:)
bu arada bu bisiklet ile ilgili ilk konuda kalple ilgili bir yorum yapilmis, o yorumun yanitini bulamadim. neymis bisikletin markasi? gozumden kactiysa kusura bakmayin lutfen.
elleriniz kollariniz dert gormesin...

• Beğen

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
@Nuran Atakan

Öncelikle teşekkürler, uğraşınca oluyor. Bisiklet aldığınızdan bahsetmişsiniz. Size tavsiyem; o bisikleti ileride daha iyi bir bisikletle değiştirmek isteyeceğinizden dolayı, pek boya badana işlerine girişmeyin. :) Ben sürekli bindiğim bir bisikletim varken hobi amaçlı bir kaç bisikleti bu şekilde canlandırdım. Ama dediğim hobi amaçlı. Ana bisikletimin halini görseniz şaşarsınız. Çoğu yerde boyası kalkmış durumda, ama cromoly olduğundan pek takmıyorum.

Marka konusuna gelince muallakta kaldı. Tam olarak çözülemedi. Neyse zati markası da çok önemli değil.

Sağlıcakla kalın.

Aydın / (link) / (link)

• Beğen
Tepkiler: Nuran Atakan

Nuran Atakan

Aktif Üye
Tepki
153
@aydin
Çok haklısınız. Benim yakışıklı boya badanaya gelene kadar bayağı bir masraf çıkaracağa benziyor. Sepet almak ve seleyi değiştirmek derken dün jantları değiştirtmek zorunda kaldım. Yarı yolda tekerlekler dönmemeye başlayınca götürdüğüm usta bayağı bir hakkını vererek binmişler bu bisiklete sonunda göbek dağılmış dedi. Pedalların da eli kulağındaymış, şimdilik bunlarla devam edin ama değişmesi gerekecek dedi:)
Bisikleti aldığım bisikletçi ise seni bir süre idare eder demişti. Seleyi değiştirelim dedi ama jantların durumuyla ilgili hiçbir şey söylemedi. Üstelik ben ona en az bir yıl bisikleti yenileme şansımın olmadığını söylemiştim. İkinci ayda çözülmeye başladık. Bisikletçi ustalarına olan güvenimi kaybediyorum git gide. Keşke sizin kadar olmasa da biraz olsun anlasaydım bu işlerden:)

Tepki
5
çok güzel olmuş gercekten..abi
bizdede var...maşası kırık yatıyor öylece bende canlandırmak istiyorum ama çanakkalede parça sıkıntısı var hiçbir parçası yok..

emegine saglık kazasız belasız sürüşler diliyorum...