Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ve bir iki upgrade

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Güney Tuncer tarafından paylaşıldı.

1. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    sizce bu Sedona adam oluyor mu ? :)

işte yeni hali :

ee ne değişti peki derseniz tekerler komple değişti desem yalan olmaz :) . Yeni teker seti jantlar DTswiss 4.2D, Revo ve competition tellerden örüldü. Göbekler 2008 XT. Kırmızı tel başlarıyla biraz seksilik kazandırıldı :D

Eski Selle Italia selem yenisi ile değişti : SLR Titantum, altındaki Guizzo composit le beraber.

Halen adam olmadı diyorsanız sonraki upgrade bir kadro : Litespeed Niota Ti. Bu artık son nokta olacak, dahada elimi sürmeyeceğim bu nalete :)

kocak04 bunu beğendi.
  2. Mert Bağcılar

Mert Bağcılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Süper olmuş güle güle kullanın.

3. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bu arada tekerler ve aslında bisikletin hepsi Mehmet hocamın eseridir :) Orjinalinde gelen bazı parçalarda ufak tefek sorunlar olmuştu hiç tereddüt etmeden değiştirdiler. Müşteri mennuniyeti konusunda Erdoğanlar gerçekten taktire şayan. Yalnız selede de biraz indirim yapsalardı onlardan alacaktım :) sonra yurtdışından bir tanıdık getirdi, gayet hesaplı oldu.

Mehmet hocam gavura yakında gideceğiz bakalım. Elimde fazla kullanmadığım profosyonel kamera lensleri var, bir ikisini satıp parasıyla kadro almaya niyetliyim. Eğer vakit ve imkan olursa istediğim şey aslında bana özel imal edilmiş "Seven" marka bir kadro. Bir iki sefer mailleştim adamlarla. Yada yıllardır hayalini kurduğum bir Litespeed işte.

sevgiler,
    Güney

4. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Teşekkürler.

5. MertSayın

MertSayın Kıdemli Üye

Seviye:
    Hayırlı olsun, seleniz çok güzelmiş, bisikletinizin renk uyumu da çok güzel :)

6. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Sanki "Beyaz Atlı Prens" !!Prens olan siz tabiki :D:D

7. Şerif Şentürk

Şerif Şentürk Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    adam olmuş yeter artık

8. tuninger_haa

tuninger_haa Bisikletkolik

Seviye:
    kırmızı vıdalar gercekten seksılık katmıs :)
    bu bısıkletlerın guncellemesı bı turlu bıtmez bence :)
    kazasız surusler

9. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Axon maşa Litespeed kadronun üzerinde biraz ¨garip¨ durmayacak mı? En azından Fox ister bence. :)

10. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    yorumlar için teşekkürler arkadaşlar.

Valla sende haklısın ama bisiklet benim hayatımda işe gidip gelmek, yazın tur için kullanmak ve antreman yapmak için var. Yani pro değilim bu yaştan sonra yarışada katılmam artık. Üst model bir Fox maşaya, XTR malzemeye, yada ne bileyim Formula Oro fren setine vereğim paraları kendim için gereksiz görüyorum. Bir parmağımla değilde iki parmağımla fren yaparım, ayna kolu 80gr daha ağır olsun, maşa çok rigid olmasa da olur. Hızlı tepki versin ve çok ağır olmasın yeter. Axonn oldukça hafif ve remote lockout var daha ne olsun. Tek kusuru hafif olsun diye kullanılan malzemeler dolayı çok rigid değil. Onunda çaresi var benim vücüt ağırlığını düşürmek. :)

Ama işte kadro öyle değil. Alu kadrolara güvenmiyorum. Pro. olsam ve yarıştan yarışa kullanacak olsam gider bir Alu veya bir karbon kadro alırdım ama benim gibi bisikletini hergün kullanan birisi daha iyisini hakediyor :) Evet Seven veya Litespeed artık hangisi olursa pahada çok iddalılar ama aldıktan sonra güvenle kullanıp sonra çocuklarına hediye edilecek kadrolar yapıyor adamlar :)

11. -erkan-

-erkan- Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bisiklet çok güzel. Hayırlı olsun.

Bir konuda eleştirim olacak. Başlık neden "upgrade"? Neden "geliştirme" ya da benzeri bir "Türkçe" sözcük değil? Türkçe"nin neyi eksik? Saygılar.

d.berkay ve Ahmet Göker Derya bunu beğendi.
  12. Sedona_Royal

Sedona_Royal Aktif Üye

Seviye:
    Bence mükemmel olmuş. Bu halini hiç değiştirmeyin. :) Güle güle kullanın.

13. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bence Tayfur'unda demek istediği bu Litespeed ve Seven yeterince profesyonel ürünler... Kimse XTR falan al demez diyemez tercih senindir ama Litespeed' e 2000 küsür dolar kadro parası verdikten sonra 150 dolarlık maşa bencede o bisiklete çok mantıksız olacaktır...

Yada günlük kullanım için Litespeed yada Seven çok profesyonel kaçacaktır... GÜnlük ve uzun ömürlü kullanım için bence Çok kaliteli çelik kadrolar var onları tercih edebilirsin... Hem konforları Ti kadroları aratmaz hemde en az onlar kadar sağlam ve uzun ömürlüdürler (geçekten kaliteli olanlardan bahsediyorum)

Bu arada Sedonada oldukça süper bir alet olmuş güle güle kullan...

14. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bu eleştirinin geleceğini aslında tahmin etmiştim. Türkçede günlük kullanımda 20bin kadar kelime eksik. Ama tabi bu mazaret olmaz. Forumda genelde ingilizce kelime çok kullanıyor. Bak ilk sayfadan "Airbrush yapılmış karbon", "Style Wars", "trek 8500 zr9000 custom" ve daha birsürü. Tabi bu da mazaret sayılmaz. Ben yalnızca bir iki nin yanına hoş giden bir Türkçe kelime bulamadım. "Bir iki geliştirme" yada "Bir iki yükseltme" Ne yapalım kelime fakiriyiz. Şimdi ama bundan sonra azami derecede dikkat ederim merak etme. Bu tip konularda hassasiyetin olması çok güzel. Teşekkürler.

-erkan- bunu beğendi.
  15. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Hasan hocam değerli yorumların için teşekkürler. Evet dediğin gibi çelik kadrolar da çok iyiler. Zaten diğer bisikletimde "Scott ProRacing" 16" Tange Prestige bir Cro-mo var. Eminimki çok iyi bilirsin bunu. Çok güzel bir kadro ama bana biraz ufaktı, eşimin oldu bu artık.

Şimdi bakıyorum ve bu kalitede cro-mo kadroları pek göremiyorum. İçime sinen bişeyler olursa tabiki tercih edebilirim. Ama işte bir müddet litespeed ti bir yol bisikleti kullandım, daha önce cro-mo bir Raleigh, pek göz ardı edilmeyecek farklar hissetmiştim.

Bu arada maşama 150 dolar demişsin :) 220 euro ya satılıyor bu yapma :D O kadar da kıymetsiz değil. Aldırmayın bana maşa filan zaten kadro da gireceğiz içeri.

16. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:

Birbirimizi kandırmayalım :rolleyes: :D

Kazasız belasız pedallamalar..

Bu arada, nalet değil lanet ;) Konuyu yazarken Türk filmi felan mı seyrediyordunuz :).

17. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Abi, Litespeed diyorsun, sen bizi kırma, bir de güzel karbon düz maşa al Easton olur, başka marka olur. Efsanevi bir bisikletin olur, konforu da cabası. :)

18. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Valla araştırmadığım için bilemedim kusurabakma... Valla kaçkarda çok güzel Çelik kadrolar var drop ları ritchey falan ben alacam bir tanesini şehirde kullanmak için valla bu gidişle... Amaa eski tip amortisörsüz kadrolar için düz maşa arıyorum...

19. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    iyide araziye girince ne yapacağım düz maşayı :) Bide ben fs bir kadro düşünüyorum, önde düz maşa arkada amortisör, inanki çok orjinal görünürdü :D

tayfur bunu beğendi.
  20. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Yok ben günlük kullanım için düşünüyorum o kadroyu
    geziler istanbul içi ulaşım için... Malum İzzet şovbisikleti kıvamanıa gelmeye başladı :D gelen diğer parçalarla biraz daha öyle olacak gibi...

Darısı başına bir Litespeed çok güzel olur Türkiyede. Malum kalitenin ne olduğunu bilenler çok fazla değil...