Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ve bir Cyclocross daha Cannondale Caadx disc 5 105 :)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında SelimDurmak tarafından paylaşıldı.

1. SelimDurmak

SelimDurmak Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Araştırmam baya uzun sürmüştü. İlk olarak hangi tür bisiklet almam gerek onun araştırdım sert hızlı kullanan biri olduğum için dağ ve yol bisikletleri tam zıt geliyorlardı. İstediğim zaman topraklı yollarda istediğim zamanda yolda kullanmalıyım diye düşündüm. Cyclocross al diye öneriler geldi hiç bilmiyordum ama formda onu öğrendim araştırdım ve tam bana göre olduğunu fark ettim. Cyclocross olacağı kesinleşti bu seferde marka ve modeli kaldı http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=129330 http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=130146 forum üyelerinin yardımlarıyla bilgileri ve tecrübeleri sayesinde markalarda da fikir sahibi oldum. Çok marka önerildi birde bunların bi o kadarıda modelleri vardı zor oldu karar vermek. Bisiklet marka model seçimlerindeki etken bagaj takmaya uygun olması oldu. Çünkü donanımda ufak tefek değişiklik yapabilirdim ama kadroda zor. Onun için kadrodan yola çıkarak sonra sonra donanıma baktım. Cannondale caadx disc 105 te http://www.cannondale.com/2014/bikes/road/cyclocross/caadx/caadx-disc-5-105-31120 karar kıldım sebebi ilk olarak kadrodan hep olumlu yorumlar vardı ve bagaj için uygundu. Daha sonrada donanım orta seviyedi. Aslında disc fren pek aradığım özellik değildi ama beğendiğim bisikletler disc frendi. Birde aynakol 50/34 olsaydı daha iyiydi benim kullanımımı göre. Bisikleti aldıktan sonra yaklaşık 500 km kadar kullandım çok memlunum tam aradığım modelmiş o sebepten içim rahat etti :alkis: şehir içinde 2 kere teker patladı birisi sert bir kaldırıma vurduğum için iç lastik ezildi diğeri ise tel girdi. Birde takla attım kadro kulağını kırdım :) arka lastiği değiştirdim yol lastiği taktım çünkü eridi resmen sert zeminli toprak yolara giderken kendi lastiğini takacam asfaltta ağlıyor lastik :D
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]

MehmetAliB., Soner Közen ve biozalp bunu beğendi.
  2. biozalp

biozalp Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    SelimDurmak bunu beğendi.
  3. SelimDurmak

SelimDurmak Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    delta bisikletten aldım peşin fiyatına http://www.deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,6693,OdesisMc
    siz bisikleti nerden almayı düşünüyorsunuz deltada caadx 7 sora yok gibi

4. biozalp

biozalp Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    musteri hizmetlerine mail attim getirtilecek mi diye, cunku turkiyede uygun fiyatli cyclocross salcano haric yok

ve de vergiden dolayi delta cok pahali satiyor, kendi fiyati 1500$ iken 4500tl!

5. SelimDurmak

SelimDurmak Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    ben bisikleti ingiltereden alma durumum vardı ingilterede vergi ile 1032 pounda gelecekti vergi vermezsem 832 poundu bu tabi ingilterede birde türkiyeye girişte vergi durumu vardı. gönül isterdi yurt dışına gidip 1500 dolarlara almak ama yapacak birşeyim yoktu

6. biozalp

biozalp Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    turkiyeye "elden" sokusta bir sorun cikariyorlar mi?? yani vergi falan istemiyorlar degil mi?

7. SelimDurmak

SelimDurmak Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    alamıyacağım belli olunca o kısmı çok incelemedim forumda bunla ilgili yazılardı ama araştırabilirsin

biozalp bunu beğendi.
  8. Aytuğ Ş.

Aytuğ Ş. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Eğer kendi bisikletiniz olarak getirirseniz sorun olmuyor. Kullandığım bisiklet diyip geçersiniz sorun çıksa bile. Ama ülkeye kargo ile girerse büyük ihtimalle avrupa birliği ülkelerinden %18 diğer ülkelerden %20 (oranlar tam tersi de olabilir kafam karıştı şimdi :D ) vergi alınır.

9. biozalp

biozalp Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Seneye yurtdisina cikacagim buyuk ihtimal, alabilirim umarim ben de istedigim bisikleti,

size hayirli olsun bisikletiniz, gule gule kullanin :D (ayiralim da :D)

Sent from my HTC One using Tapatalk

10. Aytuğ Ş.

Aytuğ Ş. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Gökhan abinin güzel bir yazısı var bu konuyla ilgili. http://dengetekeri.blogspot.com.tr/2013/12/yurtdsndan-bisiklet-almak.html

Yanlış anlaşılma olmasın, hayırlı olsun kısmı bana mı yoksa selim beye mi ? :D

biozalp bunu beğendi.
  11. biozalp

biozalp Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Selim bey'e bi yalnis anlasilma olmuz bence de, telefondan yaziyorum su an, ayirmamisim

Duzeltildi :)

Sent from my HTC One using Tapatalk

Aytuğ Ş. bunu beğendi.
  12. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Hayırlı uğurlu olsun. İyi günlerde kullanmanızı dilerim.

Aytuğ Ş. ve SelimDurmak bunu beğendi.
  13. SelimDurmak

SelimDurmak Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    teşekkürler saolun

14. UtkuK

UtkuK Aktif Üye

Adı:
    Utku Karaarslan
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.
    Bende bu tarz bir bisiklet bakıyorum, ancak beden konusunda tereddütlerim var.
    kadro boyu hesaplayıcılarına göre yol bisikleti için 48 cm kadro uygun görünüyor.
    Ayrıca bazı kaynaklarda cyclocross için yol kadrosundan bir beden küçük alınması önerilmiş.
    Sizin boyunuz kaç ve hangi beden kadro aldınız acaba? Boyunuza uygun yol kadrosu bedenini aldıysanız herhangi denge problemi yaşadınız mı?

15. SelimDurmak

SelimDurmak Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    bende alırken kadro sıkntım vardı boy 170 bacak 76 cm bana uygun olan 49 50 cm lik kadroydu ama cannondale de 51 ve 48 vardı 48 ufak gelecekti bende 51 kadro aldım. 2 aydır kullanıyorum ne denge sorunum nede belde sorun oldu. Tek sıkıntı selede 30 km den sonra biraz hissediyorum seleyi alışana kadar idare edecem eğer geçmezse değiştirmeyi düşünüyorum

16. UtkuK

UtkuK Aktif Üye

Adı:
    Utku Karaarslan
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Benim boy 172 bacak 72, mtb 16 inch kullanıyorum. Specialized allez model yol bisikletinin 49 cm modeline baktım biraz büyük geldi bana. Cannondale sitesinde 44 ve 48 cm modeller var ama bulabilirmiyim bilmiyorum.

17. Gökhan Ö.

Gökhan Ö. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Çok güzel bir bisiklet, kazasız belasız kullanın =)

18. SelimDurmak

SelimDurmak Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    teşekkür ederim saolun

bulabilirsiniz corratec cyclocross bazı modelleri olması lazım deneye bilirsiniz

bulabilirsiniz corratec cyclocross bazı modelleri olması lazım deneye bilirsiniz

19. UtkuK

UtkuK Aktif Üye

Adı:
    Utku Karaarslan
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Yaptığım araştırmalar ve kullanmakta olduğum MTB nin üst boru uzunluğunu esas alarak bende 51 cm almaya karar verdim. Ne yazık ki Delta bisiklette kalmamış 51 cm, üretici ile temasa geçtiler onlarda da kalmamış. Tam umudum kırılmışken yakın bir arkadaşımın Amerika'ya gideceği aklıma geldi. Arkadaşımın gideceği bölgedeki bayilerde 3-5 günlük mesajlaşmadan sonra son kalan 51 cm lik bisikleti aldım. Arkadaşım teslim alıp getirecek sağolsun. :)

ysufdran bunu beğendi.