Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ve ben sinir küpü...(trafik hanzoları içerir)

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında chnkrmz tarafından paylaşıldı.

1. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    bu gün de işe bisikletle gidiyordum.

2 kez çok güzel sıkıştırıldım. işe giderken bile aksiyon kamerası çekimi yaptıracaklar zorla.

sağda park eden araçların yanından geçerken normalde araçlar 1 metre ötemden geçerdi
    bu gün servis aracı tam dibimden geçti - gidon araç mesafesi 0.1 cm :snzdglsn: -
    sonra da bi kartal aynısını yaptı.

tabi ben sini küpü. başlarım yapacağınız işe dedim iki şeritli yolun bitanesini ortaladım.
    iyilik te yaramıyor illa bi şeridi kapatalım istiyorlar. :snzdglsn::snzdglsn::mad::mad:

2. soner kalaycıoğlu

soner kalaycıoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @chnkrmz sana diyeceğim,işe bisikletle gitme.bunu uygun zaman ve yollarda hobi olarak yap.bizim hollanda olmamız için daha çok ölü vermemiz lazım.sen o ölülerden olma.yaralanıp sakat kalmak da var.selamlar,saygılar..

3. furkan.zaman

furkan.zaman Hipokrat yeminli bisikletli

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Ortala abi acıma. Ben ortaliyorum artik , biri ciksada dovsem diyede bekliyorum ama kimse inmedi daha arabadan . zaten son zamanlarda dikkat ediyorum yollarda bisiklet ile ilgili uyarilar falan var hep. Biri laf soylese hemen orada gosterebilecegim bir trafik levhasi falan oluyor genelde (benim surdugm yollarda oluyor tabiki diger yerleri bilmem :) )

Burak_Cakir ve mariokaldato bunu beğendi.
  4. bua

bua Kıdemli Üye

Adı:
    Burak Akdağ
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    ben yumrukluyorum arabasını. gerekirse aynasını indiririm..

Burak_Cakir, mariokaldato ve Batu54 bunu beğendi.
  5. Bianchi tdl 1300

Bianchi tdl 1300 Forum Demirbaşı

Adı:
    Kartal kaan
    Seviye:
    İstanbuldamisiniz

Burak_Cakir bunu beğendi.
  6. Adem Dualı

Adem Dualı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    ne yazık ki insanlarımız duyarsız. şeridi kapatsan ne olacak? Allah muhafaza serserinin biri tarafından katledilirsin. önceden arabalarından acısını çıkartırdım ama artık onuda yapmıyorum çünkü artık olağan şeyler bir araba tarafından sıkıştırılma, yada arkandan hayvan gibi bağırmalar vs.. hepsini geçtik artık sadece şikayetlerle geçineceğiz.

7. 0zan

0zan Aktif Üye

Adı:
    Ozan
    Bisiklet:
    Tern
    Seviye:
    başka bir alternatif ise, yola normalden 15dk daha erken çıkıp kaldırım veya benzeri yerleri kullanarak daha yavaş ve huzurlu bir şekilde işe gitmek,

8. PeDaLLı-YoRuM

PeDaLLı-YoRuM Forum Demirbaşı

Adı:
    Tugi
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Memlekette hanzo çok maalesef kimsenin ne bisikletliye nede motorsikletliye saygisi yok bisiklet kullanimi ve yollariyla ilgili kanuni duzenleme ve yaptirimlar olmadigi avrupa standartlatina gelemedigimiz surece maalesef bu hanzolarla ugrasmak kacinilmaz durumda olacak

9. 2teker_üstünde

2teker_üstünde cycling addict

Adı:
    Faruk
    Seviye:
    En azından bisikletine değmemiş benim jant minibüs lastiğinin altında kaldı:uzgnm: ama bi şey yok:)

10. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    bundan sonra kamerayla gidicem işe yoluda ortalıcam. 2 şeritli yolun sağ şeridi hakkımsa söke söke kullanıcam o yolu. :mad:

furkan.zaman ve 2teker_üstünde bunu beğendi.
  11. Ahmet Ayaz

Ahmet Ayaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    emniyet şeridini kullanmak aslında çok sakıncalı ama mecburen kullanıyoruz. yola çıkan araç, sapağa giren araç, kaldırımdan inen yaya vs. kimse yolu kontrol ederken emniyet şeridine bakmaz. 20-40 km/s hızla akan trafikte ben de şeridi ortalıyorum ama daha hızlı akan trafikte şerit ortalamak bizim ülkemizde kefen giymekten farksız.

Burak_Cakir ve 2teker_üstünde bunu beğendi.
  12. furkan.zaman

furkan.zaman Hipokrat yeminli bisikletli

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Boyle soylemler tedirgin ediyo beni . ben iki seritli yolda emniyet seridini kullanmiyorum ve suruşlerimi gece yapiyorum . oyle cok hizlida gitmiyorum (20-30 bazen 40km/h ) . seridin 2/3 solu ile 1/3 sag tarafinin kesiştigi yeri kullaniyorum , sıkıştigimi yada sıkışacagimi hissedersem seridi ortaliyorum . genel olarak bayan suruculer ve minubus soforleri , ticari taksi soforleri korna falan caliyor , taksiler nedense kaciniyor. Bilmiyorum olduremezsem bosuna arabam cizilmesin diye yapiyo olabilirler. (Bu arada güvenlik olarak bisikletin epey bir yerinde ışık var , ayrıca gidondaki oval ayna sayesinde her an götü kolluyorum , kontrol ediyorum)

13. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bunların nedeni,avrupa yakanın keza anadolu yakanında ,plansız programsız oluşudur ,bi kere sağa araç park edilmesi yasak olacak,ama önce bu millete araç park yerleri yapacaksın,ayrıca kitle ulaşım araçları her yere ulaşacak ,raylı sistemler olacak,
    1 değil 10 köprüde yapsanız he babam araç istanbulda artar ise bi gün gelir tıkanır kalırsınız,selami çeşmeye dikilen iki adet çirginlik abidesi ikiz kuleler var (bi gün bunlara inşallah uçak çarpmaz)otopark kapasitesi 1500 araç ,yav kardeşim zati hafta içi hafta sonu ipini koparan bağdatta ,ekstradan 1500 araç daha eklenirse ne olur ,aynen trafik durur,bende büyük zevkle seyrederim bu görüntüyü,zati seyrediyorum garibanları ,araç içinde sıkışmış sinirden suratları bozuk,zati en fazla araçla haşır neşir olanlar hastane kapılarında,keza kredi kartı borcu olanlar,iş stresinden hastaneye düşenler,
    bu istanbul halkına anlatmak lazım ,bak güzel kardeşim stres,hastalık yaratır, gel benim sözümü dinle, kendine bisiklet al hafta sonu ailece binin sahilde,ne kadar çoğalırsak o kadar katılım olur.
    bu istanbulun kurtuluşu bisikletle olacakta galba ben göremiyeceğim.

14. Endorfin

Endorfin kendi halinde takılan üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bu embesiller genelde tek dolaşan bisikletcilere musallat şöyle 3-4 yada 5-6 kişi olunca göremiyoruz erkek müsveddelerini.

Burak_Cakir ve PeDaLLı-YoRuM bunu beğendi.
  15. waafy

waafy Aktif Üye

Adı:
    Mustafa
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bugün ara sokaklarda fazla araba görünce hareket halinde dedim cumartesi trafiği var galiba ,arkadaşla buluşmaya bisikletle gideyim ben 2 saatte otobüsle gideceğim yolu yarım saatte gittim o da bisiklet yolu olsa belki 15-20 dk sürecek . Ben geç diyorum herkese buyur geç yol boşsa zaten araba ile yarışaçak değiliz ama tarfik varken tın tın gelip bi dk olmadan beni geçenlerin yanından pedal çevirmeden süzülerek geçiyorum . Ama bu dikkat işi çok enerji harcatıyor galiba . Yayaları kontrol et ,araclara bak hatta park halindeki araçları bile kolla ,asfaltı izle çok fazla şeye dikkat etmek gerekiyor . oysa elin bisiklet yolu olanda tek yapacağın rotanda gidip trafik ışığı ve yolunda giden diğer bisikletlere dikkat etmek değil takip etmek . şair olsan şiir bile yazarsın o huşuyla benim beynimde boş yer kalmıyor etrafı seyretmek için . Yine de çok şahane bir şey bu şeytan icadı.

16. devilmycarlos

devilmycarlos Forum Bağımlısı

Adı:
    yavuz
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    aynen trafikte bisiklet sürünce.indiğim zaman boynumun ellerimin ve beynimin çok kasıldıgını farkediyorum.istemsizce kasıyorum kendimi.Her an başıma birşey gelecek endişesiyle pür dikkat sürmekten herhalde.

17. Burak_Cakir

Burak_Cakir Kıdemli Üye

Adı:
    Burak Çakır
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    @soner kalaycıoğlu işe bisikletle gitmeyelim,bomba riski var metroya binmeyelim,kaza riski var otobüse binmeyelim, sıkıştırıyorlar araba kullanmayalım.
    eee uçakla gidemeyeceğimize gore yürüyerek mi gidelim.
    kızmayın ama zoru gorunce bırakma olayı kanımızda var heralde