Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

VDO A8 km saatinden anlayanlardan yardım.

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında Cömert tarafından paylaşıldı.

1. Cömert

Cömert Kıdemli Üye

Seviye:
    VDO A8 km saatim var. Öylesine bir kurcalayayım derken iyice ayarlarını karıştırdım.Şimdi normal ayarlarına dönemiyorum. Arkadaşlar bu modeli iyi bilen varsa ve zahmet olmayacaksa sağını solunu, ayarını detaylı bir şekilde anlatabilirmi.? ( hele hele videolu anlatım yapan olursa söz veririm iyi bir yemek ısmarlarım. )

Uploaded with ImageShack.us

2. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Set düğmesine basılı tutarsanız ayarlar bölümüne girersiniz(saat,lastik ebatı vs...)
    Km'yi sıfırlamak istiyorsanız 2 düğmeyi basılı tutunuz(TRP turlarda).
    Ayarlara girdikten sonra mode düğmesiyle istediğiniz saat ayarını yada lastik ebadını seçebilirsiniz) Ayarı bitirdikten sonra Set düğmesine basılı tutun işlemi tamamlayıp ana ekrana dönecektir.

Benim km sayacı VDO A4 ama işlemler aynıdır.

3. İbrahim Özhan DOKUMACI

İbrahim Özhan DOKUMACI Aktif Üye

Seviye:
    Bende alacağım yerde sigma bc1009 kalmadığı için, birazda satıcının önerisiyle bunu aldın (a8) şu an kargoda, iyimi ettim kötümü ettim bilmiyorum, vdo için iyi bir firma diyorlar alman firmasıymış,ama forumda pek adı geçmiyor.Can kardeş,sen kullanıyorsun bilirsin, nasıl bir marka, sigmayı çok aratırmı?

4. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    BMW Mercedes gibi aracların tachometrelerini üretene Alman VDO nun imalidir(alıntı).Bende sıgma kalmadığı için a4 aldım,keşke bir üstü olan A8 olanını alsaymışım.Tek sorun ana ekrandaki anlık hesaplamalar siz düğmeye basmadan değişmiyor.Ama sağlam bir ürün,tekrar km sayacı alacak olsam Vdo alırdım.

5. Kerim BEŞER

Kerim BEŞER Forum Demirbaşı

Seviye:
    Yaklaşık 7 ay önce VDO A8+ (Wireless) özellikli olanı almıştım (800 km) oldu kullanalı geçen hafta sonu tura çıktığımda çalışmadı. Wireless haberleşme aparatının pilini değiştirdim buna rağmen çalışmadı daha tam olarak kurcalayamadım ama kısa bir sürede böyle bir sorun ile karşılaşmam beni hayal kırıklığına uğrattı.

6. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba,

Benim de geçen sene aldığım Z1'im 2 afta önceki turda bir anda resetlemeye ve kapanmaya başladı. Pili bitmiştir deyip arkadaştan pil aldım ama arada yine bağlantı koptu uyarısı verdi. Piller iyi olmayabilir diye düşündüm. Şimdi yeniden pil alıp deneyeceğim. Bu tura kadar hiçbir sorun yoktu ama bu sefer böyle bir sorun oldu.

Eğer siz de bir çözüm bulursanız bilgi verirseniz sevinirim.

Kazasız ve keyifli turlar

five

7. Kerim BEŞER

Kerim BEŞER Forum Demirbaşı

Seviye:
    Merhaba,

Wireless aparatının pilini tekrar değiştirdim fakat herhangi bi etki olmadı arada bir düzelme gibi bir durum dahi yok ana makinanın pili zayıf olabilir diye düşünüyorum yazıları sanki biraz zayıf gibi onu henüz denemedim... Sonuçta Alman malı bu kadar narin olmamalı.. Hiç olmassa Sigmanın 1009 sts modelinde olduğu gibi wireless aparatına bir ışık koysaydılar sorunun nerden kaynaklandığını daha rahat çözebilirdik.

Kazasız belasız sürüşler dilerim.