Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Vay Be Çubuk-Karagöl Sen Neymişin!

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında KevSerSeri tarafından paylaşıldı.

1. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Sabah 7:00 de Ulus Heykel'de buluştuk.

Yavaş yavaş toplanmaya başladık. Arkadaşlar geldikçe elimdeki poaça ve simitleri dağıtıyorum. Ayak üstü atıştırıyoruz. Cebimdeki listeyi çıkarıp tek tek kontrol ediyorum isimleri. Eksikler aranmaya başlanıyor. Her zamanki gibi satıcılar vardı aramızda.

Biri geç yattım gelemeyeceğim msjı atan Kenan,
    Diğeri yatağına yapışan Serkan.
    Bir de hiç haberdar olmadığımız Hasan ve Deniz...

Biliyorum arkadaşlar sağ olun sağ olun... Ben bir meleğim halkam çıtır simit kıvamında da olsa. Sizi çok mutlu edicem, çok güzel bir yere götürücem...

Hava buz gibi diye turdan caymak isteyenler var.

Murat: Dondum yaw, bu kadar kişi miyiz? Gitmeyelim en iyisi...
    İlker Abi. Boş verin yaw. Gelin bize gidip çay koyalım.
    Erkut: Hava yağacak mı ne?
    Kevser: Yağsa da yağmasa da gidicez.
    Erhan. Boş verin yaa bize gidip uyuyalım.
    Kevser: Nası bisikletçilersiniz siz nasıl yarışçısınız yaa. Yürüyün hadi gidiyoruz.

Herkes düşünüyor. Acaba diyeee benim dışımda. Tur olacak dediysem patlak şiş gözlerle azıcık uykuyla sabahın köründe kalkıp geldiysem o tur olacak kardeşim o kadar...

İlk minibüse 4 ikinciye 3 bisiklet yükleyip iki grrup halinde gitmemize rağmen aynı anda terminale vardık. Çubuk'a indiğimizde hava sıcaklığı 12 dereceydi.

Murat: İsolar ne zmn gelecekmiş.
    Kevs: Bilmem öğleden sonra galiba. Ne oldu?
    Murat: Hani yol yakınken dönüyüm dondum ben yaw.
    Kevs: Gelin kahvaltıya gidelim çay içer ısınırız. Hem hava da açar.

Gittik bir pastaneye. Adı ÇINAR. Niye büyük harflerle yazıyorum birazdan anlarsınız.

Gördüğünüz üzre aldığımzı şeyler gayet normal poaça börek çay falan filan

Adam oturduk diye bizden neredeyse ürün başına birer ytl fazla aldı. Neymiş biz oturmuşuz peçete koymuş, tabak hazırlamış, hizmet etmiş. Dışarıda elimizde yeseymişiz 2 lira olurmuş da orada oturduk diye börek 3 lira olmuş, pasta 3 lira olmuş. Baştan sormama rağmen kesinlikle fiyatları bana söylemedi otur hallederiz hanım ablacım dedi. Ankara'dan geldik diye bizi yolunacak kaz gördü herhalde. Ben kendi adıma 6,5 lira ödedim ki düşünün koskoca tesiste alabalığı içeceği salatası dahil 10 liraya bağlantı kurmuş kişiyim. Götürdüğüm misafirlerim adına ne kdr utandığımı anlatamam. Adamla sıkı bir tartışmaya başladım. Şimdiye kadar 39 farklı şehirde kahvaltı yapmışım yüzlerce kez pastaneye gitmişim hayatımda ilk defa böyle bir şeye şahit oldum. Sizi internette anlatıcam, belediye başkanına da e-mail atıp şikayet edicem dedim. Git kime istersen şikayet et, buraya cumhurbaşkanı da gelse böyledir adet dedi. Sanki daha önce Çubuk'a hiç gitmedik sahtekar adam. Hakkımızı da helal etmiyoruz bilsin. Yolunuz düşerse sakın yanlışlıkla uğramayın...

Yaklaşık on kilometre boyunca sinirim geçmedi. Durup durup arkadaşlara neymiş peçete koymuş peçetenin paketi kaç kuruş yaw diye söylenip durdum. Sakin ol diye yatıştırmaya çalıştılar...

Bu fotoyu çektik, sonra Murat'ın makinesini koyduk selemin üzerine. Öyle bir rüzgar esti ki ayaklıktan kurtulan bisiklet devrilince makine de gitti. Hepimiz çok üzüldük. Lens kapağı kırıldı sadece ama umarız önemli bir şey olmaz.

Tırmanalım bakalım...

Bu seferki yokuşlar daha mı yorucu ne?..

Halim Bey öyle yola bakmakla yokuşlar bitmez. Bas bakalım biraz pedala. Ne demişler "aşıksan vur saza, pisletçiysen bas pedala" hahahahaha...

Erhan bastı gitti tabi bu güzel fotoyu da kaçırmış oldu. Herkes bağdaş kursun bakeeem...

Şimdi de sağ dizler havaya hoppa...

Nihayet vardık Karagöl'e. Görüldüğü gibi hemen yemek mevzusuna daldık.

Kiremitte alabalık, salata, el yapımı ayran ohhhh...

Teyzeler madımak toplarken,

Tur Erkut tut spd kayıyor. Pisletten düşmedik burda düşüp karizmayı resetlemeyelim.

Gül geç pozları,

Yeter yaw hep mi pislet olacak, yürüyelim bacaklarımız açılsın.

İşte buuu vıraklarken çektim... Naısl da şişiriyor sakız gibi.

Ay tırmanamadım da ayağım kayıyor yauuuw.

Kollaaaar omuzaaaaa...

Şimdi de diğer omuzaaaa....

Dinliyorum anlat, anlat...

Murat'ın da artık bir bisikleti var ve ilk gezisi... E poz vermesin mi çocuk canıııım...

Her zamanki gibi görev adamı İSo geç de olsa işlerini halledip bize yetişti.

Kimse kimsenin gölgesinde kalmasın. Hepinizi meşhur edicem açılın bakem biraz.

Vay bee Ankarada'da böyle akan sular var mıymış!

Diğerleri dönüş yolunda bastı gitti biz üçümüz ise foto çeke çeke manzaranın tadını çıkara çıkara gidiyoruz...

Güneş öğleden sonra da olsa yüzümüze güldü. Şu yolun güzelliğine bakar mısınız?

Son yokuşlar,

Bu arada bgn neden çok yorulduğumu ve dizimin bu kadar ağrıdığını tur bitmeye yakın fark ediyorum. Meğerse benim arka fren janta yapışıkmış teker hiç dönmüyormuş. Ben de böyle bir şeyle ilk defa karşılaşıyorum hiç aklıma gelmedi kontrol etmek yahu... Offf offf yine bir sürü enerji boşa gitti.

Bugün gidiş-dönüş 60km arazide yol almış olduk. Başta kapalı olsa da sonradan açan hava ve güzel muhabbetler hepimizi mutlu etti...

Ekip güzel oldu mu geziler de tadından yenmiyor canııııım. Kazasız belasız bir organizasyonun daha sonuna geldik çok şükür. Tura gelen tüm pedalcıların ayaklarına sağlık. Organizasyonlarım devam edecek. Bizimle kalın pedalcılar hoşça kalın...

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Harika fotoğraflar Kevser, gözüm gönlüm açıldı desem yeridir :)

Bu arada hayatımda ilk kez vıraklayan kurbağa görüyorum :D Ellerin dert görmesin...

Murat arkadaşımızın da yeni bisikleti hayırlı olsun.

RECEP İŞLEK ve KevSerSeri bunu beğendi.
  3. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ya sizin turlarınız niye bu kadar kaliteli olmak zorunda :D! hiç mi hata payınız yok sizin yaa:D
    İşte size mutheşem bir resim daha dogrusu kartpostal diyorum ben:)
    (Ekip ruhunun doga manzarasıyla bütünleşmesi portresi olabilir mi:)?)

RECEP İŞLEK ve d.berkay bunu beğendi.
  4. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Kevser çok güzel bir gezi olmuş. Anlatımın için sağol. Bu turdan haberim olsa gelmek isterdim :( İnşallah bir dahakilere

5. trinitrotoluen

trinitrotoluen Forum Demirbaşı

Seviye:
    Tebrikler walla çok güsel olmuş iyide eğlenmişsiniz artık bir dahaki sefere görüşürüz :D

6. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Yaa işte böyle öğrenmenin yaşı yokmuş. Ben de ilk defa bu kdr şiştiğini yakından gördüm...

Şöyle anlatıyım. Tura katılan kişiler kaliteli oldu mu turun seviyesi de fotoğrafları da eğlencesi de güzel oluyor. Ha ben insan seçmiyorum, herkese açık bizim gezilerimiz yanlış anlaşılmasın. Ne demek istediğim anlaşılmıştır elbet.
    Biz de tam imzalık fotoğraf dedik çok beğendik hakikaten. Üşenmeden bisikletleri oraya taşıdık 4-5 kere kalkıp otomatik çekim için ileri geri koştuk hahahaha... Ama değdi doğrusu... ;) :in:

Geziye Perşembe gidelim denildi cuma karar verildi ben de hemen foruma yazdım. Ankara ve Ankara Gezi Takvimi adlı başlıklara yazdım ama buradan kimseden cevap gelmedi. Sizi de her zaman bekleriz...

Sana o kadar ısrar ettim gel gel diye. Erhan da benim projem yok mu sanli eve gidince kasarım dedi geldi. Ben anlamaz kaçırmayacaktın. Kim bilir bir daha ne zaman o tarafa yolumuz düşecek...

7. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    güzel bir gezi böylede güzel anlatılınca insan bende orda olaydım diyo. Teşekkürler.

8. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Daha eski başlık olduğu için göümden kaçmış. Gerçi çalıştığım için cuma katılamazdım.
    Yeni tur organizasyonları, yeni başlık altında ilan edilse daha kolay takip edilebilir. Başka turlarda gömrüşmek üzere

9. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Selamlar Kevser abla,

Grupta bir sadeleşme olmadan geziye çıkmak daha pek görülmüş bi şey değildir :)

Sayenizde hayatın yaşamaya değer olduğunu hatırlıyoruz.GEzi ve paylaşımlarınızın devamını bekliyorum.Ah şu bitirme ödevi bitsede bisikletimin boğazını bi sıksam :)

10. emreden

emreden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    çok güzel bi gezi olmuş :) ayaklarınıza sağlık.. bi gün gelecek ben de katılacam bunlara :/ hep istiyorum ama illa bi aksilik çıkıyor.. helal olsun valla, imreniyorum sana kevser ;)

11. oguncavus

oguncavus Aktif Üye

Seviye:
    Artık Akara'dayım ve sizlere imkanım olgu sürece eşlik etmek isterim eger izin verirseniz. görüşek üzere
    Ogün Çavuş

RECEP İŞLEK bunu beğendi.
  12. Ahmet ERTAN

Ahmet ERTAN Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    herzaman ki gibi gezi ve turunuz vede fotolar çok güzel .......teşşekkürler.

13. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Amaç da o zaten Enes. Sadece geziye gidenlerin fotolarda kendilerini görmesi değil, tüm pedalcıların bunu görerek özenmesi ve bisikletin üstüne atlayıp alıp başını gitmesi. Hadi bakalım inşallah her şey istediğin gibi olur.

Aksilikler çıkabiliyor tabi öyle gün geldi ki ben kendi düzenlediğim organizasyona bile gidemedim. Bir gün sen de gelebilirsin umarım hoşça kal...

Her zaman bekleriz buyrun gelin...

RECEP İŞLEK ve Ahmet Bolgi bunu beğendi.
  14. Erkut Yiğit

Erkut Yiğit Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok güzel bir turdu her tur gibi. Dönüşte bir deneyim daha yaşadım. Turun sonuna doğru yorulduğunuzda powerade (vs.) içmeyiniz. Ölüme kadar götürür adamı valla. Aşırı terleme sonucu su kaybı, sürüşte güç kaybı gibi sonuçları var, ölümden döndüm denilebilir. Tabiki 5 saatlik uyku sonrası 15 saatlik onlarca mola içeren bir sürüşten sonra içersen normal birader, suç bende :)

Kevsercim emeğine sağlık canik...

15. Necati Bilgen

Necati Bilgen Kıdemli Üye

Seviye:
    Kevserciğim selamlar
    Forumu özledim yahu. Yeni görevimizden (eşimle) dolayı dükkana gidip sizlerle görüşmek mümkün olmuyor. Yeni görevim TORUN Bakmak. Yani Dedelik başladı.tabi güzel birşey ama bisiklet antremanları ve gezileri ikinci plana düştü.Biraz büyüse arka bagajda bereber pedallıyacağız inşallah.

Her zamankı gibi gezileriniz güzel ve renkli fotoğraflarda bir o kadar güzel senin bulunduğun gezilerde olmakta güzel, neşenden dolayı o gezilerde olmak isterdim. Gökova Pedallarımın Altında Turu aklımdan gitmiyor.
    Umarım yine beraber pedallamak nasip olur.
    Sizlere ve bütün Bisiklete binenlere Sevgiler..

pedallarımın

16. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    maşallah dostlar etkinlikler günden güne artıyor ;)
    kevser arkadaşım senden bir ricam olacak :)
    eğer tekrar oralara giderseniz Kiremitte alabalık, salata, el yapımı ayran'ın yakından ve değişik açılardan çekilmiş bir kaç pozunu alsak :D :D
    kendinize iyi bakın,en kısa sürede beraber pedallamak üzere

17. gültekin

gültekin Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Gültekin Gültepe
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Çok güzel çok güzell :) Kevser abla spd lere alıştınmı bari. nasıl süper değilmi :)

18. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Merhaba Necati Abi,
    Cidden yoksun en zamandır ortalarda. Özlettin kendini. Seninle birlikte pedallamak bizler için de ayrı bir zevkti. İnşallah yakın zamanda tekrarlarız. Kendine iyi bak grz hşç...

Kusura bakma Niko öyle kişiye özel yakından foto alamıyoruz. O kadar meak ediyorsan buraya gelmen lazım. Yakından tatman lazım. Hani belki bir gün kopup gelirsiniz bu atarflara o zaman sizleri de götürürüz oralara grz hşç..

Evet evet.. yavaş yavaş farkını anlamaya başladım. Hele o gün pabuçlardan biri kitli o kadar yokuşu çıktıysam eminim ki bu spd sayesinde oldu. Gerçi iyi mi kötü mü bilemiyorum. Belki de spd olmasa bu bisiklet niye gitmiyor yahu diyip kontrol ederdim hahahahahahah... :D

19. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Sevgili Kevser Hocam,
    Adı neden karagöl anlamadım mevkinin.

Buradan bakınca ne yedikleriniz kara, ne göl , ne de siz ?

bisiklet foruma kural olsun, önerimdir.
    Gezilerle ilgili sofra , mangal , kuzu çevirme fotoğrafı konmasın bundan gayri. :)

Selamlar :)

20. Erkan Közen

Erkan Közen Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    çok güzel gezi olmuş ayaklaranıza sağlık