"Varmısınız iyilik yapıp mutlu olmaya" Bu duygunun verdiği huzuru hissedebilmeye?

nazz

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Merhaba,
Özlem duyuyorum çocuklara, nedense özelliklede yardıma muhtaçlara,şehir değiştirdiğimden beri yapadım tekrar..neyimi?
çocuk esirgeme kurumu ziyaretini...huzur evi ziyaretini..
Bisikletçiler olarak bazı zamanlar onları ziyaret edebilir,belki biraz mutluluk verebilir,içimizde iyilik yapmış olmanın hafifliğini hissetmek istemezmiyiz?sonrada paylaşılmazmı bu güzel forumda duygular..
Antalyalı arkadaşlar ve tüm bisiklet forum arkadaşlarım, sizden bu konuda neler yapabileceğimizi ve yeni fikirlerinizi beklerim,tabii isterseniz,
Antalya'daki kurumu araştıracağım ziyaret mümkünse tarih belirteceğim.
Ama İstanbuldada organize edebilirim,veya organize edenler olursa bir şekilde destek verebiliriz.Siz duyarlı arkadaşlarımın bu konudada anlayacağınızı umuyorum..ben sevgi gösterdiğimde karşımda duran çocuk gülümseyişini özledim,özelliklede o kimsesiz çocuğun gülümsemesini...ben bu yolda daima gönüllüyüm, hatta haftada bir günümü o kurumda gönüllü çalışarak geçirmek istiyorum.Bu konuda, burda yeni oldugumdan ant.çocuk esirgeme ve huzur evleri hakkında bilgisi olan varsa,paylaşırsa sevinirim..
Arkadaşlar VAR MISINIZ?

Sevgiler

Scudo

Cemowski

Daimi Üye
Tepki
105
iyi bir fikir.bu güzel düşüncenden dolayı seni kutluyorum.

• Beğen
Tepkiler: nazz

Lay Lay Lom

Aktif Üye
Tepki
42
Çok güzel düşünmüşsün, ben canı gönülden desteklerim.Katılırım.

Fakat bence konunun başlığını değiştirmelisin, daha fazla insanın okuması için.

Sevgiler...

• Beğen

Derya AKYILDIZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.666
Sevgili kardeşim nazz bu saygı duyulacak önerin için ne denilebilir ki? ancak önünde saygı ile eğilinebilir. Eminim çok sayıda katılım olacaktır. Bu gönül buluşmasına sevgiyi paylaşım duygu ve düşüncesine.. Haklısın boynu bükük çok çocuk sevgi ilgi ve alakaya ihtiyacı olan çok büyüklerimiz var. Neler yapılabilir bu kıymetlerimiz için? herşey ama herşey yapılabilir; bir çiçek bir gülüş bir hal hatır sormak bile yeter onlar için..

nazz

Forum Demirbaşı
Tepki
284
teşekkürler cemowski ve lay lay lomteşekkürler derya bey, başlık değişikliği için.. inşallah bu konuyada ,yanıtlar,destekler alırız.
sevgiler

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.166
Varım tabi,bu konu beni ziyadesi ile memlun etti.Her zaman desteklerim.

Yüreğine sağlık nazz..

• Beğen

Lay Lay Lom

Aktif Üye
Tepki
42
Şölemi olmalı herzaman şu saatte şurada buluşacağız deniyor bisürü kişi buluşuyor, istikamet sarıyer , adalar vs bir yerler oluyor.

Bu sefer istikamet bir çocuk esirgeme kurumu, huzur evi vs olucak. Belki gidilmeden hediye almak için para toplanıcak, yada herkes bireysel hediyesini getirecek.

Ama gidilecek huzurevinin yada çocukesirgeme kurumunun yetkilileri bu ziyaretten haberdar olucak izin falan alınması gerekiyorsa önceden alınmış olucak.

Bu yukarıda kurduğum cümlelerin hepsinin arkasına lütfen soru işareti koyun. Bu durum nasıl organize edilecek kısaca sorum bu.

tırt kaptan

Forum Demirbaşı
Tepki
640
Harika bir plan, tebrikler Nazz. Son derece duyarlı ve hoş bir düşünce. Burada fazla bisikletçi olmadığı için ne yazık ki böyle bir organizasyon şansım yok :(
Ama özellikle Antalyadaki bisikletçiler gerçekten takdiri hakediyor, birlik beraberlik konusunda. Yalnız ufak bir konuda dikkatinizi çekmek istiyorum. Bir süre önce bu tip bir plan ortaya atmıştı bir arkadaşım, buradaki bir sosyal hizmetler uzmanıyla görüştük, o zaman bize aynen şunu söyledi:
" Çok güzel bir düşünce fakat bu ziyaretlerinizin düzenli bir şekilde gerçekleşmesi çok önemli! bir çocuk veya yaşlı siz onu ziyarete başladıktan sonra sizinle duygusal bağ kurar ve eğer bir gün gelmekten vazgeçerseniz veya bir işiniz çıkarsa gitmemeniz onu çok daha fazla üzer. O yüzden eğer düzenli bir şekilde aksatmadan yapabilecekseniz, ziyaret zamanlamanızı iyi yapın ve lütfen bu plana sadık kalın. "
Bunlar behsettiğim sosyal hizmetler uzmanının sözleri, sizin de bir uzmanla konuştuktan sonra " Keşke bende katılabilsem" diyeceğim harika bir proje hazırlayacağınızdan eminim.
Sağlık ve esenlikler dileklerimle...

nazz

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Konu ile ilgili Antalyada ben çalışma yapacağım, bunun için desteğe ihtiyacım var biraz,
İstanbul içinde organize edebilecek bir arkadaş olabilir,buradan duyuru yapabiliriz.
katılım fazla olmalı ki, bu olayı hayata hemen geçirelim,ben zaten gideceğim,ama öyle bir organizasyon çok iyi olur eminim..

Onur Kula

Forum Bağımlısı
Tepki
819
İsim
Onur Kula
Bisiklet
Specialized
Güzel bir proje olacak, tebrik ederim Naz. Ben de arkadaşlarımla Kocaeli'de huzur evi ve çocuk esirgeme kurumu ziyaretleri yapmıştım.Huzur evlerindeki yaşlılarımız da çocuk esirgeme kurumundaki çocuklar da çok mutlu olmuşlardı.Özellikle çocuk esirgeme kurumu ziyaretlerimiz hem onlar açısından hem bizim açımızdan güzel geçiyordu.Gerçekten sevgiye ihtiyacı var bu çocukların ve bu proje bu anlamda çok işe yarayacaktır.Bu projeye katkım olsun isterim.Bi isteğiniz olursa iletebilirsiniz.

Volkan Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
384
Merzifon'da ikamet ediyorum ama Antalya ve İstanbul'da tanıdıklarım var.Mümkün olduğunca destek olmaya bu işe gönüllü çevre bulmaya çalışırım

abdullahabdullah

Forum Bağımlısı
Tepki
633
İsim
Abdullah YEŞİLTAŞ
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güzel düşünce, tebrikler Naz.

Ben de Bahçelievler_İstanbul'da huzurevine gidip amcalara teyzelere kitap okuyorum, gazete okuyorum. İlk zamanlar sesli kitap çalışmalarım vardı ama şimdi zaman yetmediğinden okuma vakti olmuyor.

İnsanlar sosyal varlıklar ve toplum olarak bütünlük böyle sağlanır. Yardımlaşma....

Neden dilenciler var diye düşünürdüm ve sonradan dedim ki herkes zengin olsa ben yardım yapmaktan mahrum kalcam diye düşündüm. Herkes tok olunca açı düşünen olmaz.

"Allah olmayana da versin " deriz mesela ama bizim imkanımız varken işi neden tekrar bize bu görevi verene havale edelim.

Kalbimiz soğumasın, ülkemizde Naz gibi değerler azalmasın. Hassas bir konu. Sosyal uçurum, sınıflar arasındaki fark, iletişimsizlik gibi değerleri ilgilendiriyor.

ismailofli

Forum Bağımlısı
Tepki
443
Üniversitede iken TOG (Toplum Gönüllüleri Klübü) olarak sık sık bu tür faaliyetler düzenliyorduk;ama malesef hayatın içinde biz de kendimizden başka hiçbir şeyi düşünmez olduk..
Çok güzel bir proje olur...Bu etkinlik çeşitli alanlara da yayılabilir...
Erzurum'da tek başıma pek organize olabileceğimi zannetmiyorum;ama bu forumdaki grupların bu konuda duyarlı olduğunu biliyorum...
Umarım istediğiniz desteği görürsünüz...

ismailofli

Forum Bağımlısı
Tepki
443
Şimdi farkettim;konunun üzerinde epey zaman geçmiş...Sonuç var mı merak ediyorum...