Varmı böyle bir mp3 player acaba?

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Uzun bir mp3 dosyasını dinlerken ileri yada geri sardırma fonksiyonu olan mp3 player biliyormusunuz?

not: Bahsettiğim dosyaların uzunluğu yaklaşık 160 dk. civarında ve bu tür dosyalardan 30- 40 civarında var.
Yani benim için böyle bir fonksiyonu olan mp3 playere para vermeye değer.
Zira her bir dosyayı bir mazeret dolayısıyla dinlemeyi kesip tekrar başladığımda beni 2-3 saat gibi bir zaman kaybına sokabiliyor. Bir dosyanın bıraktığım yerinden devam edebilmek istiyorum.

Bilgisini paylaşanlara şimdiden teşekkürler.

Scudo

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Walla ben hiç görmedim ve duymadım bu özellikte mp3. 160 dk lık müzik parcası mı ?

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Müzik dosyasının süre sınırı olmaz.Normalde bir mp3 dosyası 4-5MB civarında yer kaplar.Fakat eğer birden fazla şarkıyı ardarda birleştirip tek dosya haline getirirseniz 500MB lık bile tek dosya olabilir.

Bu özelliği taşıyan mp3 çalar olarak benimki var. Iriver T10.
1GB, Radyolu, Ses kaydecili, Radyodan kayıt, Taşınabilir bellek, Senheisser kulaklıklar, Ekolayazır ön ayarlar vs.
Memnunum ve Sony bile bu aletin yanında "düşük kaliteli" kalıyor, öyle özetleyebilirim.
Satmayı düşünmüyordum fakat eğer ilgilenirseniz düşünebilirim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bende de o ozellıgı tasıyan bır MP3 çalar (ipod tarzı) var, kardesıme calıstıgı banka armagan etmıs cok seker bır sey, o da bana verdı, sorayım satısı falan varsa nerden alınacagını yazarım sana Mesut abi.

msconfig

Forum Bağımlısı
Tepki
780
ipod varken başka bir player tafsiye etmem :)
istediğin hızda ileri heri sarabilirsin. pişman olmiyacağına eminim ipodla ;)

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
İpod var hocam, herkesin dediği gibi.
adamlar yapmış ötesi yok.

Huşu içinde yolculuklar dilerim. :)

• Beğen
Tepkiler: msconfig

Barış Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
İleri veya geri tuşuna uzun basınca mp3 player'ların %80'i bu özelliği gösteriyor olmalı. :)

İpod veya iriver önerebilirim.

• Beğen
Tepkiler: d.berkay

alideniz

Üye
Tepki
15
ipod-shuffle modelinde istediginiz özellik var ileri geri sarabiliyorsunuz ve kapatıp açdığınızda parçanın kaçıncı dakikasındaysanız o dakikadan başlıyor:))..
fiyat ve kalite olarakda en uygun budur bence..

SNkaraoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
233
Sanırım işlemcisi belli düzeyin üstündeki tüm mp3 çalarlar bunu yapabilir..
Creative, ipod, iriver...
ipod - iriver hangisi iyidir? sorusununu cevabını aramak da biraz anlamsız oluyor.. 100lerce forumda 1000 lerce kişi, ipod iyi çünkü... iriver iyi çünkü... Creative iyi çünkü... ile başlayan cümleler kuruyor.
Tercih sizin.

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@alideniz

İşte gerçekten aradığım anahtar kelime bu idi...
Aklımdan geçen tam olarak bu idi... :winkenlux :winkenlux :winkenlux :003: :003: :003:

Keşke pili de harici olsaymış. :eek:

Dahili ve şarzlı bataryalar bir turun tam ortasında bitince bu durum biraz can sıkıcı olabiliyor. :rolleyes:
Daha önce kullandığım mp3playerlerden biliyorum. ;)

oekizler

Üye
Tepki
35
@Mesut Girgiç

Kapatip tekrar acildigindan parcanin kaldigi yerinden devam etme ozelligi butun iPod larda bulunmakta. Ayrica iPod Shuffle in ekrani olmadigi icin ozellikle uzun ses dosyalarini ileri geri sararken zorlukk cekebileceginizi dusunuyorum.
Diger iPod modelleri dokunmatik kontrolleriyle ileri-geri sarmada karsilastigim en kolay ve etkili sisteme sahip.

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@oekizler

Benim gibi bir bilmeyene söylenen her şey yeni bir icad mış gibi geliyor.:eek: :rolleyes:

Allah hepinizden razı olsun. Ondan da senden de... :) Bundan sonrakilerden de...:) :) :)

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Arkadaşlar selam.
Gör, duy, kokla ve hisset yeteneğiyle bir elektronik mağazasına gidip mp3 playerleri bizzat yerinde gördüm ve inceledim ve aradığımı buldum.

Benim satın aldığım alet kalem pille çalışıyor. (Şarz edilmeden çalışabilen yani köy bakkallarında dahi bulunabilen bir pille çalışan alet benim nazarımda daha kullanışlıdır)

2-3 saatlik mp3 dosyalarını istediğiniz dakika hatta saniyesine kadar ileri yada geri sardırabiliyor.
Bu demek oluyor ki; uzun mp3 dosyalarını dinlerken dilediğiniz yerde kesip radyo dinlemeye yada başka bir mp3 dosyasını dinlemeye geçebilir. Bilahare bu uzun dosyaya döndüğünüzde kaldığınız yerden dinlemeye devam edebilirsiniz.

diğer özellikleri (özetle)
Ses kaydedicisi var.

Pil düzeyi göstergesi var.

2 gb. hafızası var ve usb-2 bağlantı ile hızlı veri aktarıyor.

Küçük ve hafif.

Fonksiyonel Ekranı var.

Fonksiyon tuşları bisiklet sürerken tek elle ve gece karanlığında kullanılabilecek kadar seçkin, aydınlık ve ergonomik.

Ses özellikleri seçenekleri var. (pop, rock vd)

Kuvvetli bir radyo alıcısı var. Otomatik kanal arayıcısı en kuvvetli 10 FM istasyonunu kendi tespit edip hafızasına otomatik yerleştiriyor. İsterseniz manuel olarak ta kanal arattırıp hafızasına yayın frekansını kaydedebiliyorsunuz.

Fiyatı da 119 ytl.

2 yıl garanti ve TC de yaygın servis ağı var.

Dileyene özelden makra ve model bilgileri verilebilir.