Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Vardır Bunda da Bir Hayır

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Osman Tuğrul tarafından paylaşıldı.

1. Osman Tuğrul

Osman Tuğrul Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, bir hafta önce lastikleri patlattım, iş güç vs. derken kaldı öyle bugün sabah sağolsun babam da yardım etti, yama yaptık bir güzel alladım pulladım. Dedim fırsat bu fırsat hemen dağa kaçayim (MTB kullanıcısıyım) başladım pedala, hedeflediğim zirveye çıktım. Yaklaşık 7 km civarı, 3, 3-5.km tırmanışla vardım, hemen dinlenme moduna geçtim, t-shirt vs. değiştirip birkaç şey atıştırdım, o sırada yeni yamadığım lastiklerin biri, arka lastiğin biraz inik gibi olduğunu fark ettim, dokunur dokunmaz belli etti kendini hemen apar topar daha da inmeden ineyim yoksa eve yürüyerek gideceğim :) 100m kadar aşağıya indiğim de arka jant'ı hissettim hemen durdum, artık yapacak bir şey yoktu, neyse yola devam bisikleti aldım yanıma koşu arkadaşı gibi ben ona o bana bakarak iniyorum. 100 mt indikten sonra bir 50 mt ya var ya yok inince bir tepe var tüm Denizli'yi seyir edebiliyorsunuz. Orada iki pedaldaş MTB'lerini koymuşlar dinleniyor, aramızda da 50 mt fark var seslendim "-Merhaba" sonra arkadaş da seslendi geri cevap olarak, bende hava kararmadan acele de ediyorum. "- Pompa var mı? Pompaa" pazarcı abilerim gibi bağırdım şöyle :) onlardan cevap "-Var, var, gel" oh dedim dağdan aşağı indirecek kadar yetse gerisi kolay :) neyse vardım arkadaşların yanına selam salavat, tanışdım birinin adı Emre idi öteki arkadaşın ismini unuttum (bu yazıyı okuyorsan kusura kalma, isim hafızası bende hiç olmadı). Allah razı olsun pompa verdiler, başladım şişirmeye :) Nasıl bir delik varsa o 3-4 dk şişirmem rağmen pek fark etmedi, sonrası sohbet vs. Sonrasın da hava da kararmadan, vedalaşıp yola devam ettim. Sonra dan düşündüm, ben dağdan aşağı hızlı iniyorum, ora da mecburen durup da selam bile veremezdim, çünkü tam viraj geçip giderdim, neye niyet, kime kısmet dedikler bu olsa gerek. İşin özü iki güzel insanla tanışmış oldum.

2. Canince

Canince Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @Osman Tuğrul Yama takımı ve pompa her bisiklet kullanıcısı için şart en kısa sürede edinmenizi tavsiye ederim , Neyse ki bu gün şans sizden yanaymış :)

3. Osman Tuğrul

Seviye:
    @Canince Var ikisi fakat, her zaman antreman yaptığım yoldu, ağırlık etmesin diye, kilit vb. şey dahi almadım :) Birde bu gibi durumda su olmadan yamayı nasıl yapacağımı bilmiyorum.

Örümböcük bunu beğendi.
  4. Canince

Canince Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
  5. Yusuf'san

Yusuf'san ((( Sadece Bisiklet )))

Adı:
    Yusuf
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @Osman Tuğrul elinle muayene edersin olmadı iç lastiği kendi yanaklarında hatta dudaklarında gezdirirsin ve kaçak havayı hissedersin hemen yine yanında getirdiğin tükenmez kalem ile patlağın koordinatlarını taa zımpara alanının dışına kadar çizersin.
    Sonra da benim gibi evden 50-60-70 km uzakta bu yama takımını yanında getirme fikrinin ne kadar fâideli bir hamle olduğu ile kendi kendine övünür, solüsyonuna bir mitar sevgi katarak zevkle yapıştırırsın.
    Yama takımına ek olarak yedek iç lastik de taşımak gerek.

mariokaldato ve Osman Tuğrul bunu beğendi.
  6. mariokaldato

mariokaldato Özlem, Yün don ve epılpay

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Her şerde bi hayır vardır derler guzel kardeşim :) bisiklet bilmem ne tıraş işler insan kazanmak dost sahibi olmak muhim .Misal anılarını maceralarını senin kadar heyecanla dinleyecek bisikletçi dostların olmadıktan sonra 50 bin avroluk bisikletin olsa ne yazar? Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum yoksa garibanımsı bünyeme tesellli mi zerk ediyorum :D

Osman Tuğrul bunu beğendi.
  7. Osman Tuğrul

Seviye:
    @mariokaldato Yok, yok doğru düşünüyorsun. Dediğin gibi paylaşacak dostun olmadıktan sonra, bindiğin, giydiğin, yaptığın işin ne anlamı var ki.

Örümböcük bunu beğendi.