Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Van Gölü Canavarı.

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Karakartal Platton tarafından paylaşıldı.

1. Karakartal Platton

Karakartal Platton Forum Bağımlısı

Seviye:
    Van Gölü canavarı görüldü!

Tatvan-Van seferini yapan Orhan Atliman isimli feribotun kaptan ve personeli, 'Van Gölü canavarını' gördüklerini iddia ettiler.

Van'da yıllardan beri gündemde olan, Gevaş ilçesinde maketi bile yapılan 'Van Gölü Canavarı'nın, Tatvan-Van seferini yapan, 'Orhan Atliman' isimli feribotun kaptan ve personeline kendini gösterdiği ileri sürüldü.

'Canavarı gördüm'
    Tatvan-Van seferini yapan feribot ikinci kaptanı Necdet Acar, Van Gölü canavarını gördüklerini söyledi. Acar, bugüne kadar Van Gölü'nde inci kefali dışında yaşayan canlının olmadığına inandıklarını belirterek, şöyle dedi: "Ben, üçüncü kaptanımız Maşallah Baldır ve diğer personelimiz, kaptan köşkünde oturuyorduk. Gölde tam yol ilerlerken, ilçemiz sınırları içerisinde Zin Burnu (POR) diye adlandırdığımız yerde, yaklaşık 2 mil uzaklığımızda, üzerimize hızını anlatamayacağım bir cismin geldiğini fark ettik.

Başta bunun bir hız teknesi olduğunu düşündük. Ben ve arkadaşlarım, kendi aramızda teknenin bu saatte gölde ne aradığını ve yapısını tartışmaya başladık. Tam bunu konuşurken, kamaramızda bulunan dürbünle cismi izlemeye başladık. Bize doğru gelen cismin geçmişte anlatılan yaratık olan Van Gölü canavarı olduğunu düşünmeye başladık.

[/img][​IMG]

Kaynak:e-kolay.net

t-genc bunu beğendi.
  2. Burak Meşe

Burak Meşe Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bunlar uydurma haberler :) Nedense bu tip haberlerde fotoğraflar hep flu. Zaten fotoğraflar nette olsa gözümle görmeden inanmam. Teknoloji o kadar gelişti ki neyin gerçek neyin sahte olduğunu ayırt etmek zor hale geldi.

ReynoLds ve t-genc bunu beğendi.
  3. bora_jb

bora_jb Forum Demirbaşı

Seviye:
    bende katılıyorum sacma seyler arkadasımın dedıgı gıbı teknolojı gelıstı ve artık su altı arama radarları var cok buyuk bır mesafedekı butun su altındakı cısımlerı gorebılıyorsun ki bu cıhazı kullanmak kımsenın aklı na gelmedı mı bence ımkansız kısacası yalan haberler
    paylasım ıcın tesekkurler

4. Cemowski

Cemowski Kıdemli Üye

Seviye:
    Hakikaten kesinlikle saçma nedenleri
    1-) internetten bu tür resimleri herkes yapabilir
    2-) Her yıl radarlarla arama yapılıyor ama dev gibi bir hayvan bulunmuyor
    3-) Günümüzde siyah-beyaz çeken bir fotoğraf makinası çok az ve o kişidede siyah beyaz çeken fotoğraf makinası olmadığından %100 eminim

Bu düşünceler benim fikrimdi.Ama sizin fikirlerinizle uyuşuyor mu bilmiyorum

t-genc bunu beğendi.
  5. Ozge Deniz

Ozge Deniz Bisikletkolik

Seviye:
    canavar denmelimi tartışılır.canavar nasıl bişey:rolleyes: daha önce gören oldumu acaba?

6. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Göller ile ilgili en büyük efsane sanırım Lochness canavarıdır :). Üstelik bu "yaratığın" uzak mesafeden çekilmiş çok net ve bariz bir de fotoğrafı vardı. Peki sonra ne oldu? Bir fizikçi göldeki "canavarın" etrafından yayılan dalgaların boylarından bunun canavar değil olsa olsa minik bir su altında yüzen alet olabileceğini kanıtladı.
    Gelelim Van Gölü canavarına. Bu da aynı şekilde uydurulmuş bir hikaye. Ama tabi zamanında Van'da iyi bir turistik gelir sağladı :). Ellerinde dürbünle insanlar gölün etrafını tavaf etti. Tabi tarihi güzellikler de bu sırada gözlerinden kaçmadı vs vs...

ReynoLds ve t-genc bunu beğendi.
  7. Burak Meşe

Seviye:
    Aslında bu tip efsanelere dair çarpıcı örneklerde yok deil. Benim en çok ilgimi çeken ve merakta bırakan yer Nasca'dır. Peru'da bulunan Nasca bölgesinde, gökyüzünden bakıldığında görülen hayvan vb. devasa resimler vardır. Bunlar kumun üzerine tepeler halinde çizilmiştir ve çok büyük bir alanı kaplamaktadır.

8. Burak Meşe

Seviye:
    Nasca ya ait bazı fotograflar

[​IMG][/URL][/IMG]

[​IMG][/URL][/IMG]

[​IMG][/URL][/IMG]

[​IMG][/URL][/IMG]

[​IMG][/URL][/IMG]

[​IMG][/URL][/IMG]

[​IMG][/URL][/IMG]

9. cobike

cobike Forum Bağımlısı

Seviye:
    ya anlayadığım olay... bu canavarın kime ne zararı olmuş... birini mi yutmuş da canavar oldu bu şey... öyle yaşıyor da olabiir resme inansak bile...

göle giren kişiler yok oluyor da bu canlıdan mı biliniyor acaba:):):)

10. tırt kaptan

tırt kaptan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaşlar bu memlekette ne canavarlar var, banka yutan, insan sömüren, küçücük çocukları kanalizasyon çukurlarında katleden... Yemişim göldeki canavarı sıkıysa karaya çıksın da görelim bakalım, Türkiye şartlarında kaç gün hayatta kalacak? ya bir kapkaççı tarafından sürüklenerek yada havaya ateş açan bir ilkel organizmanın serseri kurşunlarına kurban giderek telef olur o canavarcık...
    Nasca düzlükleri de gerçekten çok gizemlidir, yıllardır okur dururum, gitmek nasip olmadı :) ama onlar da hikaye, esas siz Push Amcamızın Irak'ta google earth le çizdiği çizgilere bir bakın... inşallah bi hata yapıp çizgileri biraz kuzeye kaçırmaz yoksa Nazca daki çizgileri yapan yaratıkların yanına bile gitse onu orada bulup gereken coğrafi bilgileri verecek bir millet var...

M.Ergun GÖZET ve ReynoLds bunu beğendi.
  11. alperen_69

alperen_69 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    ya birde arkadaşlar buraya eklenen resim temsili bir resimdir adamların elinde o an foto makinesi olduğunu sanmam ayrıca resimdeki canlı çok yakın duruyor onlar dürbünle baktıklarını söylüyorlar

12. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    ben inanıyorum bu olaylara hatta burda yayınlamama izin verilse sizlere öyle ufo videoları koyarımki dünyaya bakış açınız değişir :D

13. Spec

Spec Forum Demirbaşı

Seviye:
    Loch Ness canavarı işte yukarıda :D Bunu neden yaptıkları ise basit. Loch Ness gölünün adını duyurmak ve orayı turistik bir hale getirmek tabi bu süreç içerisinde de ortaya çıkan sahte videoları basına parayla satmak. Loch Ness canavarının oyuncakları bile var :D . Bir nevi ticaret bunların hepsi ve biz şuan hiç bilmediğimiz ve hiç gitmediğimiz bir yerin adını biliyor ve orayla ilgili konuşuyorsak o yerin tanıtımı başarılı olmuş demektir.
    Kim bilir belki Van Gölü canavarı da bir gün ünlü olur ve Van turistik bir yer haline gelir , vatandaşlarımız da bundan faydalanırlar.

14. jimi1984

jimi1984 Kıdemli Üye

Seviye:
    Ufo konusunda seninle hem fikirim.Çok garip videolar var..Dünyada olmayan metallerden ABD savaş uçağı,gemi ve silah yapıyor..Bir şeyler var..Şu koskoca Uzayda bir toz parçası kadar küçük dünyamız dışında canlılar yok diyen zihniyet bana garip geliyor :)

Ayrıca van gölü canavarı lakaplı yaratığıda merak ediyorum.Orası çok büyük bir göl ve içinde hiç tanımlanmamış bir hayvan türü olabilir.Biliyorsunuz ki suyu farklı bir formatta.Haliyle o suyada evrimleşmiş bir hayvan farklı olabilir.Belkide atası bir timsah olabilir.Gölün içindeki bitkilerle yada plaktonları yiyerek yaşan bir canlı..Bilemeyiz..Belkide yöre esnafının uydurduğu turist çekmek için yaptıkları bir düzmece...Ama şuda bilinmelidir ki dünyada yaşayan tüm yaratıkların sadece %60 keşfedilmiştir..Böcekleri saymıyorum :)

15. simplonmurat

simplonmurat Forum Bağımlısı

Adı:
    Murat ALTINCAN
    Bisiklet:
    Simplon
    Seviye:
    Yok öle bişi.Hurafe bunlar.

16. güray

güray Kıdemli Üye

Seviye:
    ben sırf su altında keşfedilmemiş binlerce canlı türü olduğunu duymuştum,bu oran daha fazla olabilir bana kalırsa,ufo konusundada elimizde somut birşey olmadığı için var diyemeyiz ama yok da diyemeyiz.o videoları çekenlerin kim olduğunu yada amaçlarını bilmiyoruz.bu bilerek de yapılıyor olabilir.van gölü canavarı konusundada bu görüş temel alınmalı,yani göl adamakıllı taranana dek kesin bir yargıya varamayız,ancak dünyada bakterilerden başka hiçbi canlının 200 yıldan fazla yaşadığını duymadım,onun için bu canlı da eğer varsa üremeli bunun içinde mantıken bi eşe ihtiyaç duymalı,en az bir tane de yavru olmalı ki yaşam döngüsü devam etsin.ancak bu üç canlıyı gören birinin çıkmamış olması bu canlıların su altında nefes aldığı düşüncesini kuvvetlendiriyor.van gölü uzay gibi sınırsız olmadığı için kimbilir belki yakında loch nessdeki gibi bir araştırma yapılır bizde merakımızı gideririz.;)