Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

vahşi bisikletçi

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında honour92 tarafından paylaşıldı.

1. honour92

honour92 Yeni Üye

Seviye:
    ben burada bisikletimi bisikletçilere gtürmekten korkuyom adamlar çok vahşi bisikletim fazla kaliteli değil ama 3 seneden beri gözüm gibi bakıyom 3 sene içerisinde 2 kere arızalandı üzerinde bir pislik kir yoktur jantları akort yapmaya götürdüm kendim yapıyodum ev tadilatta olduğundan dolayı bisikletçiye götürdüm adam güzelim bisikleti bir tuttu pat diye çevirdi yağlı ve pislik içerisindeki yerde sürükleyip dursu tekerleği çıkartmadan akort yapamya çalışıyo sonunda akortu yaptı fazla iyi olmadı ama yinede idare eder aldım bisikleti çıkıcam birde ne göreyim sele yırtılmış fren kolları vites çizik içinde km ölçerin camı kırılmış adama bisikleti gmsterdim adam geçiştirmeye çalıştı en sonunda bayağı bir tartıştık tanıdığım bir abi olaya karıştı sonra bisikletçi 1 saat sonra al bsikletini dedi almaya gittim ibreli kmhız ölçer takmış selenin yırıtığını örtmek içinde kılıf koymuş hadi kapatıyom al bisikletini çık dedi ben yine sinirlendim dedim abi beni zarara soktun paramı öde dedim 3-4 gün böle biiskletçiye gdip durdum paramı istedim adam en sonunda dayanamadı falasıyla zararımı karşıladı o gün bu gündür artık bisikletçilere gitmiyom oturduğum yerde yobaz ve vahşi insan dolu eğer gelen varsa bunu bilir görmeyen varsada BAĞCILARA beklerim

2. Ümit Bozyılan

Ümit Bozyılan Kıdemli Üye

Seviye:
    İyi bisekletçi bulmak gerçekten en büyük sorun!!Ben bir tanesine bile rastlamadım istanbulda..Bu konuda tavsiyeye çok ihtiyacım var...

bianconero bunu beğendi.
  3. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    en iyisi:
    bisikletini evin kullanılmayan vedee az kullanılan biryerine temiz olmak şartı ile yerleştiricen,sonra "bisikletforum'a" ne gereğin varsa konu açıcan ve biz sana elimizden geldiği kadar yardım edicez;)bu zamanda bisikletçi bulmak zor
    erdoğanlar bisiklet,delta bisiklet,yeşil bisiklet,velespit,bikeandoutdoor gibi tanınmış ve işini özenle yapan yerler bizim için bisikletçidir.yoksa 2 mahalle arası yağ-pas-çamur içinde işini yapan bize göre bisikletçi değildir.anlatabildimmi?onlar bisikletine zarardan başka birşey vermez.

4. Fırat Ayanyan

Fırat Ayanyan Forum Bağımlısı

Seviye:
    zarardan ziyade bilgileri yok ki hepsi 50 yaşında adamlar teknoloiden haberleri yok bi bilseler o bisikletin üstündeki parçalar ne zorluklarla yapılıyor ve satın alınılıyor

Onur Kahraman bunu beğendi.
  5. Ali AKTAŞ

Ali AKTAŞ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bi keresinde bisikletimi klasik bir tamirciye götürmüştüm, aynakolu söktürmek için, bisikletçinin 2 kısmı vardı, bi malzeme satış kısmı bi de atölye kısmı(içeride)

Herneyse aynakol sökülecek dedim, orta göbeği değiştirmek için, sonra içerden sesler duydum, bam güm diye.... içeri bi girdim bi anda, adamın bi elinde çekiç bi elinde de dev gibi bi çivi (sanırım hurç deniyor) aynakolu söküyor.

Hayırrrr demeye kalmadan son bi darbe daha ve ayna kol fırladı yerinden, bu da bana ders oldu... ve de aynakolun iç tarafındaki parmak gibi izi gördükçe aklıma gelir hep.

O gün bugundür kolay kolay bisikletçiye gitmem, son aldığım tamir setinden sonra da hayatta gitmem.

6. bigboss.fatih

bigboss.fatih Yeni Üye

Seviye:
    aynakol zaten öyle sökülür..bende evde öyle sökmüştüm....

7. murty

murty Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    eğer ekipmanı yoksa çıkıntı yerine murç u dayar çekiçle bir indirirsin oda açılır ,bir keresinde bisikletçinin ekipmanı olmasına rağmen orta göbek çıkmıyordu tam 1 saat bir o vurdu birde ben vurdum öyle açtık...

8. ozgur_jeo

ozgur_jeo Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşlar yanlız değilsiniz. bende bisikletimi geçen gün bisikletçiye götürdüm fren ve vites ayarı için.. öndeki vites artıcının teli problemliydi bnde sökmüştüm onu.. adam baktı bu çıkmış dedi evet dedim tamm yaparız dedi hiç gerdirmeden onu oraya skışıtırdı snra artırıcıyı kadroya bağlayan vidayı gevşeltti onu yukarı doğru çekiçledi tabi kadroyu çizdi abi napısun dememe bile vakit kalmadan adam halleti benm kadroyu.. işte ayarladı çıktım eve gidiyorum frenler janta sürtüyo vitesler 1den 3fln geçiodu snra gttm kendm evde tekrar ayarladım ya bu admalar böle çoğunun kafası çalışmıyor müşteriye bi seferlikmiş gibi bakıyolar işte o yüzdende kaybediyolar ama arkadaşlar bi insanın iyi iş yapması için içinden gelmesi laım meralı özenli bi insan olması lazım bunlar nasıl esnaf anlamıyorum arkadaşlar kendi işimizi kendimiz yapalımda onlara muhtaç olmayalım

Şerif Şentürk bunu beğendi.
  9. honour92

honour92 Yeni Üye

Seviye:
    ya bu adamlar ya bisikletten anlamıyo yada bozulun tekrara gelelim diye gıcıklık yapmaya çalışıyolar ama bunların sonu kötü bilinçli bisikletçiler arttıkça bunlar teker teker silinmeye başlayacak

Onur Kahraman bunu beğendi.
  10. cruphasulie

cruphasulie Forum Demirbaşı

Seviye:
    Aynakol sökümü için bir alet yapmışlar, zarar vermeden çıkarmak için,
    bisikletçileri bıraktım, bisiklet için satılan alet takımlarının içinde bile çıkıyor,

Eğer biri bu alet dükkanında yoksa birde bisikletçi diye geçiniyorsa,
    ayıp diyorum...

11. Nevzat KÖSEOĞLU

Nevzat KÖSEOĞLU Onursal Üye

Seviye:

aynakol öylemi sökülür kolay gelsın ozaman sana aynakol sökmek için aparat vardır ilk önce vidasını acarsın sonrada çektirmesini yaparsın hiç bam kut dededen kalma icatla ugrasmazsın eger benım param var ben aynakolumaçekiç vuracam cıkmazsa balyoz vuracam diyosan o senın sorunun

Ali AKTAŞ, cruphasulie ve Onur Kahraman bunu beğendi.
  12. SNkaraoglu

SNkaraoglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bu tip bisikletciler mahalledeki çocukların, köşedeki kebapcının bisikletine ayar yapmaya alışmışlar... 20 yıl öncesinde yaşıyor coğu...
    Şehrinde Erdoganlar bisiklet, Delta Bisiklet, Yeşil Bisiklet,Velespit gibi bisikletciler bulunanlar çok şanslılar.
    Burada gittiğim bütün bisikletciler ya bilgisiz ya da şerefsiz!
    Erdoganlar bisikletin telefon üzerinden verdiği hizmet bile cok cok daha memnun edici...

13. SNkaraoglu

SNkaraoglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Nasıl yani?

14. Ali AKTAŞ

Ali AKTAŞ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Aynakol sökme işini bırakalım herkes bildiği gibi yapsın bence ;)