Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

V frenden dİske dÖnÜŞÜm ?

Konu, 'Frenler' kısmında ozanalp tarafından paylaşıldı.

1. ozanalp

ozanalp Yeni Üye

Seviye:
    Kadrom uyumlu maŞada uyumlu dİsk frene gecmek İstİyorum hangİ parÇalar lazim ne kadar mal olur yardimci olurmusunuz

M.Burak KARADAĞ bunu beğendi.
  2. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    ilk basta mekanik disk frenden uzak kal derim.hidrolik fren sistem lazım.hidrolik lerinde alt seviyesi hic iyi degil orta seviye ancak 295 tl baktim.paşam hd fren setli kullaniyorumda cok gereksiz gercekten. eger uzerinde olmasa v-fren yapcaktim.masrafı bayag oluyor.efendim mineral yagımis-balatalar-diskler peh:D .v-frenlide kullaniyorum.v-fren hem hafif-hem cok basit +masrafsız .yolda sorun cıksada tamiri basit.eger albenisi yüksek, cekici durusu dersen bence inanılmaz gereksiz.oyle cekicide gelmiyor sahsen.tutus dersen ikisinde de fark yok desem yeri.iki sisteminde gayet iyi frenleri var.xtr v-fren seti var.baradine papuc olsun -yagmura karsi yeni tasarım papuclarda mevcut bence harika.xtr de gerekmez:D hafifliginden dolayı o da.v-fren jantları deforme ediyor diyorlar ama jantın deforme olması o kadar kolaymı.olsada jant o kadar pahali degil.elite haric(gereksiz:D).bazıları hafiflik hastası karbon vs.90-100 kilo isen sana hafif bisiklet olsa ne yazar:D bence cogu sey gereksiz.sporcular kapsam dışı:D.meslek edinmis sporcular üzerine alinmasinlar.ist -sarıyerdeyim.yakın olanlar varsa konusuruz.özel mesajlara her zaman acıgım.

3. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Masraf? ben hdlerimle 5000 km yaptım hala yapıyorum en ufak bir problem açmadı başıma? set de deorenin en alt serisi.Yada arkadaşım seri dışı serisini kullanıyor? oda 3000e dayadı banamısın demedi?

4. ozanalp

ozanalp Yeni Üye

Seviye:
    Pekİ yaklasik ne kadara mal olur

5. Gökhan Ö.

Gökhan Ö. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    bildiğim kadarıyla tekerlek göbekleri uyumsuz oluyor V frenlilerde. onların değişmesi gerekiyor.

rotor,kaliper,fren kolları,hortum,hidrolik sıvısı (bunlar belki de set olarak hazır satılıyordur, net bi bilgim yok ) ve takmasından ve ayarından anlayan bi usta lazım. ;)