Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

V-Frenden Disk Frene Geçiş

Konu, 'Frenler' kısmında can demir tarafından paylaşıldı.

1. can demir

can demir Üye

Seviye:
    Arkadaşlar herkese selam eski üyeliğime giremediğim için yeni üyelik açtım . Uzun aradan sonra tekrar bisiklet forumda olmak güzel şey :) Konuya geleyim Bianchi Sauk MTB kullanıyorum tabi MTB ye benzer hiç bir yanı kalmadı bisikletin . Malum turlarda bagaj yüklü oluyo ve benim ağırlığımda üstüne eklenince uzun inişlerde kullandığım Baradine fren pabuçları ısınıyo ötmeye başlıyor ve tabiki tutmamaya başlıyor . Bisikleti sadeec tur amaçlı kullanan biri olarak Disk frene karşıydım kendi bisikletim için çünkü benim için ekstra bir ağırlık diye düşünüyordum . Fakat artık V-Frenden soğumaya başladım Diske geçmeye karar verdim . Bununla ilgili jant ve fren sistemimi değiştireceğim. Jant seti olarak Shimano MT 15 almayı düşünüyorum . 2 sene önce bir arkadaşım almıştı ve memnundu . Disk fren seti olarak da Avid Elixir 1 almayı düşünüyorum . Bu konuda sizlerden öneri ve yardım bekliyorum . Herkese şimdiden teşekür ediyorum :) :)

http://www.hizliresimyukle.com/image/pdv

2. Tunakan Önen

Tunakan Önen Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kadroda disk fren uyumluysa neden olmasın :) bu arada vites kollarınıda değiştirmeniz gerekiyor haberiniz olsun :)

3. can demir

can demir Üye

Seviye:
    Hocam kadro ve maşamda disk uyumu var . Fakat vites kollarının bağlantısı nedir ? Vites ve fren kollarım ayrı :)

4. Tunakan Önen

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    [​IMG] Genel olarak böyle ayrı kollar olurlar sizinkide bunun gibiyse problem yok. :)

5. can demir

can demir Üye

Seviye:
    Aynen hocam vites fren kolları ayrı zaten resimde belirttiğiniz set var biisikletimde :) Peki Avid Elixir 1 iyi midir ? :)

6. Tunakan Önen

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hidrolik set konusunda hiçbir fikrim yok ama genel olarak başlangıç dağ bisikletinde olan bir fren sistemidir onu biliyorum.

7. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    axid fena değildir eşdeğeri shimano brm 395 ve 4xx serileridir.
    Yeteri kadar iş görür fakat sadece fren seti ve rotor ile bitmiyor ne yazıkkı.
    jant göbekleriniz disk için uyumsuz.
    jant tel sayınıza göre disk fren uyumlu göbek alıp janti yenide ördürüceksiniz.
    fren seti (avid elix 1) + rotor + jant göbeği + işcilik vs derken tahminim 500 liralık olursunuz.

8. can demir

can demir Üye

Seviye:
    Üstad yazımı okumamışsın demekki zaten Shimano Mt 15 jant seti alacağımı belirttim :)

Heralde bana da yolda yeter diye düşünüyorum hocam :)

Tunakan Önen bunu beğendi.
  9. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    elixir 1 nekadar iyi bilmiyorum ama benim bike de elixir 5 var. ben çok memnunum. ayriyetten bakımı diğerlerine göre daha kolay.

10. can demir

can demir Üye

Seviye:
    Yorumun için teşekkür ederim hocam . 1 serisinin çok kötü olduğunu düşünmüyorum . Bakalım kullanan arkadaşlardan ne yorumlar gelecek :)