Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

V frende jant aşınması

Konu, 'Frenler' kısmında İsa Mutlu tarafından paylaşıldı.

1. İsa Mutlu

İsa Mutlu Aktif Üye

Seviye:
    Selam arkadaşlar. Acaba V frenler jantları ne oranda aşındırıyor ve bu aşınma ortalama kaç km sonra tam olarak etkisini gösterir. :) Bi şey daha sorayım fren kolunun frenlemeye etkisi varmıdır acaba. Yoksa freni yapanın gücüne mi bağlıdır frenleme...

2. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    aşındığında hissedersin sen merak etme :D

3. Sahinoz

Sahinoz Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Sahinoz
    Seviye:
    Fren kolunun büyük etkisi olabiliyor eğer telin dikeyde merkezini kaydırabiliyorsa, mesela Avid Speed Dial kolu herkese tavsiye ederim benim BB5'ler onları aldıktan sonra çok sağlam tutmaya başladı.

Frende parmak gücü de önemlidir ama işiniz güce kalıyorsa orada bir sorun var demektir (parmaklar çok zayıfsa bilemem) Fren yaparken daha çok önemli olan kontroldür, max iki parmakla fren yapılır, hatta sert inişlerde sadece işaret parmağını kullanmanın yararını gördüğüm olmuştur sıkça..

Benim bildiğim balata jantı değil jant balatayı aşındırır. Seni bu soruyu sormaya iten nedir anlamadım kimsenin jantı eriyip gitmemiş şu ana kadar kafana takma :)

4. İsa Mutlu

İsa Mutlu Aktif Üye

Seviye:
    jant aşınmasına Halil Öztürk değinmiş frenler hakkındaki yazısında. okuduktan sonra kafama takıldı. tabiki V frenlerde...

5. bts.elektronik

bts.elektronik Forum Bağımlısı

Seviye:
    v frende jant aşınması çok büyük oranda kullandığın pabuçla ilgilidir örneğin shimano pabuç kullanıyorsan özelliklede xtr jantlarını mahveder haberin olsun.

6. KemalBaloglu

KemalBaloglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    ben lx kullanıyorum bir iki kere yağmurdada kullandım elle hissedilir oranda aşınma var(önceden jant tırtıklıydı şimdi dümdüz gibi bişey) neyseki iyi tutuyor hala ki daha bu jantlarla 1000km bile yapmadım, yeri gelmişken bende soriyim bu normal aşınma midir? ve lx pabuçlar(ve shimano pabuçları) yerine baradine vb. pabuçları önerir misiniz? jantın aşınması bakımından

7. Ahmet Göker Derya

Ahmet Göker Derya Forum Demirbaşı

Seviye:
    Shimano papuçların tüm serileri özellikle xt ve xtr jantı gerçekten mahvediyor;özellikle uzun frenlemelerde öyle bir metal metale sürtme sesi çıkıyor ki akıl almaz. Benim şu anda önde baradine(kırmızı-siyah) arkada ise shimanolar var ön jant neredeyse pürüzsüz arka ise fena halde pütürlü. Ben tutuş ve jantı aşındırmaması bakımından kesinlikle baradine papuçları tavsiye ediyorum.

8. zafer sayin

zafer sayin Kıdemli Üye

Seviye:
    Sana jant aşınması sorununu çozmen için kool-stop Dual compound öneririm jantları çizmediği gibi 3-4 sene kullanabilirsin.

bts.elektronik bunu beğendi.
  9. NightHawk

NightHawk Aktif Üye

Seviye:
    Bu sözünü ettiğiniz pabuçları nereden temin edebiliriz? Benim de lx pabuçlar jantımı fena halde çiziyor.

10. zafer sayin

zafer sayin Kıdemli Üye

Seviye:
    Silyan'dan bulabilirsin biz Bursa'da bu pabuçları kullanıyoruz siteden tanıdıkların da var(bts elektronic,samsung,silyan dan da pabucun performansıyla ilgili bilgi alabilirsin.Bende şu an test için frenimin bir tarafında baradine bir tarafında kool-stop kullanıyorum aradaki farkı gösterecem.

SILyAN bunu beğendi.
  11. barışveçelik

barışveçelik Forum Bağımlısı

Seviye:
    shımano papuc varken benim jantlarda asınıyordu simdi alhonga marka bi papuc var hiç asınmıyor ve süper tutuyor

12. SILyAN

SILyAN Kıdemli Üye

Seviye:
    NightHawk bunu beğendi.