Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

V fren veya hidrolik fren?

Konu, 'Arşiv' kısmında FReeDoMSpY tarafından paylaşıldı.

1. FReeDoMSpY

FReeDoMSpY Aktif Üye

Adı:
    Adar Çetin
    Seviye:
    Arkadaşlar şehir bisikletlerinde sizce v fren mi hidrolik fren mi kullanmak daha mantıklı ? Isınma sorunu ve janta verdiği hasar gibi durumlardan dolayı biraz kafam karıştı. Birde sizin kendi fikirleriniz tam olarak ney öğrenmek istiyorum . Bisiklette yeniyim . Saygılar.

2. celikzeki

celikzeki Aktif Üye

Seviye:
    @FReeDoMSpY Kısa vadede hidrolik disk fren tercih edilebilir görünsede uzun vadede kesinlikle v fren. İşin özü ve kısası v fen sorunlarını kendin bile halledebilirsin ve ucuza mal olur, hidrolik disk frende sorunlarda neredeyse hiçbirsey yapamazsın, belki balata degiştirirsin daha otesi yok ve pahalı. Tabi bu benim fikrim ve ikisinide kullandım. Ayrıca şehir bisikletine disk fren lüks ve gereksiz bence, amacına uygun kullanılan dağ bisikletlerinde hidrolik disk fren tercih edilebilir ama sehir bisikleti icin dedim ya gereksiz.

3. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Sayısız kere tartışıldı yine aynı başlık aynı konular. Biraz okuma araştırma alışkanlığımız olsa herşey çorap söküğü gibi gelecek

Murat Cömez bunu beğendi.
  4. FReeDoMSpY

FReeDoMSpY Aktif Üye

Adı:
    Adar Çetin
    Seviye:
    @soneryen Kesinlikle hak veriyorum . Yeni başlıyacağımız için bir yazıyı ne kadar okusakta aklımız takılıyor böyle durumlar oluşabiliyor . Eğer forumda bir kirlilik söz konusu olmuşsa kusura bakmayın konuyu silebilirimde. Yalnız ben iyice okumama rağmen açtım bu konuyu . çünkü kafam karışık

5. ilberto

ilberto Üye

Adı:
    İLBER
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Kesinlikle v fren. Fren önemli bir konu yolda orada burada tura çıktığınızda bir gün sorun yaşayabileceğiniz durum oluşursa hidrolik yada mekanik disk freni tamir etme şansınız çok az. Hem bisiklete fazladan ağırlık getiriyor, hemde fiyatı v frenlere nazaran daha pahalı 100-200 TL gibi. Seçim sizin. Aralarında fark bu. Ama kimisine sorarsın disk frenli bisikletten başkasına binmez onda kendini güvenli hisseder. Bir şey diyemezsin çünkü kullanıcının tercihidir. Burada istediğin kadar soru sor cevap al. Son karar senin. Hangisi ile güvende hissedeceğin?

6. ÖnerERKUT

ÖnerERKUT Aktif Üye

Adı:
    Öner ERKUT
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Şehir ve tur bisikletlerinde şahsi fikrim V frenlerin daha kullanışlı olduğu yönünde. İki fren grubunu da kullanmış birisi olarak (ghost panamao x5 de hidrolik, specialized sirrus sport v fren) gerek tamir ve bakım kolaylığı - ki uzun turlar da hidrolik çok can sıkıcı sorunlara sebebiyet verebiliyor- gerek ikamesinin kolaylığından dolayı bu fikri taşıyorum. Ayrıca üst düzey v frenlerle hidroliğe eş bir performans alınabiliyor diye düşünüyorum. Saygılarımla.

7. FReeDoMSpY

FReeDoMSpY Aktif Üye

Adı:
    Adar Çetin
    Seviye: