Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

V fren ve Disk fren

Konu, 'Frenler' kısmında Cenk Erzinlioğlu tarafından paylaşıldı.

1. Cenk Erzinlioğlu

Cenk Erzinlioğlu Üye

Seviye:
    Biliyorum ki disk fren daha iyi fakat bütçem kısıtlı o yüzden V fren şehir bisikletlerine bakıyorum. her akşam 2-3 saatlik gezmeye ve pazar günleri de turla gezmeye V fren yeterli olur mu bir de ileride V leri iptal edip disk fren takabilir miyim?

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba Cenk bey,
    Belirlediğiniz şartlar doğrultusunda V fren gayet yeterli olacaktır. V fren yerine ileride Disk fren takmak isterseniz, bunu için kadronuzun maşanızın jant göbeklerinin Disk fren destekmesi gerekir, bisiklet almadan önce alacağınız model ileriye yönelik değişiklikleri desteklemesi gerekir bu hususlara dikakt ederseniz daha iyi olur. Birde bir model beğenirseniz burada paylaşın ki, disk fren destekleyip desteklemediğini yazalım.

3. Hakan Can Onrat

Hakan Can Onrat Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bahsettiğiniz koşullar ve kullanım için v fren zaten diskten daha ideal bir seçim. İlerde diske geçme sorunuz ise kadro-maşa ve jantlarınızın destekleyip desteklememesine bağlı

4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    şehirde v-fren yeterince işinizi görür.
    v-fren sadece performans alarak disk frene göre ; ıslakta yağmurda çamurda daha kötüdür.
    v-frenden disk frene geçmekte baya maliyetlidir,hatta kadroya göre mümkün bile olmayabilir.

5. S.Paker

S.Paker Aktif Üye

Seviye:
    Ben farklı bir görüş dile getireceğim. Eski bisikletim (ki ÇOK eskiydi) V fren bir dağ bisikletiydi, şimdiki disk şehir bisikleti. Hem yağmur çamurda çok problemliydi hem de kas gücüne bağlı olarak tutuyordu. Şimdiki bisiketim kullandığım İLK hidrolik disl frenli bisiklet ve hala "VAY BEE, dünya varmış" dedirtiyor bana. Elbette arada maliyet farkı var, tercih sizin.

Murat Cömez bunu beğendi.
  6. Cenk Erzinlioğlu

Cenk Erzinlioğlu Üye

Seviye:
    salcano city fun 60 veya 70 ben bulabildim maddi imkan olsa city fun 50 gönül isterdi ama maaleef başka önerebileceğiniz şehir ve gezi için 700 Tl ye kadar varsa onu da düşünebilirim..