V fren ve Disk fren

Tepki
1
Biliyorum ki disk fren daha iyi fakat bütçem kısıtlı o yüzden V fren şehir bisikletlerine bakıyorum. her akşam 2-3 saatlik gezmeye ve pazar günleri de turla gezmeye V fren yeterli olur mu bir de ileride V leri iptal edip disk fren takabilir miyim?

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhaba Cenk bey,
Belirlediğiniz şartlar doğrultusunda V fren gayet yeterli olacaktır. V fren yerine ileride Disk fren takmak isterseniz, bunu için kadronuzun maşanızın jant göbeklerinin Disk fren destekmesi gerekir, bisiklet almadan önce alacağınız model ileriye yönelik değişiklikleri desteklemesi gerekir bu hususlara dikakt ederseniz daha iyi olur. Birde bir model beğenirseniz burada paylaşın ki, disk fren destekleyip desteklemediğini yazalım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bahsettiğiniz koşullar ve kullanım için v fren zaten diskten daha ideal bir seçim. İlerde diske geçme sorunuz ise kadro-maşa ve jantlarınızın destekleyip desteklememesine bağlı

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
şehirde v-fren yeterince işinizi görür.
v-fren sadece performans alarak disk frene göre ; ıslakta yağmurda çamurda daha kötüdür.
v-frenden disk frene geçmekte baya maliyetlidir,hatta kadroya göre mümkün bile olmayabilir.

S.Paker

Aktif Üye
Tepki
100
Ben farklı bir görüş dile getireceğim. Eski bisikletim (ki ÇOK eskiydi) V fren bir dağ bisikletiydi, şimdiki disk şehir bisikleti. Hem yağmur çamurda çok problemliydi hem de kas gücüne bağlı olarak tutuyordu. Şimdiki bisiketim kullandığım İLK hidrolik disl frenli bisiklet ve hala "VAY BEE, dünya varmış" dedirtiyor bana. Elbette arada maliyet farkı var, tercih sizin.

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez
Tepki
1
@BF Okuru

salcano city fun 60 veya 70 ben bulabildim maddi imkan olsa city fun 50 gönül isterdi ama maaleef başka önerebileceğiniz şehir ve gezi için 700 Tl ye kadar varsa onu da düşünebilirim..