V-Fren mi ? Hidrolik Disk Fren mi ?

Ramazan ÇELİMLİ

Aktif Üye
Tepki
34
Merhaba arkadaşlar ben akşama Carraro 419 alacağım ve Carraro 419 V-Frenli zaten sınırı aşarak aldım Carraro 419'u ben bu bisikleti çoğunluk dağlık yerlerde süreceğim hatta dağdan inişlerde yapacağım illa Hidrolik Disk mi diyorsunuz yoksa V-Fren Kalsın mı ?

Yardımlarınız için şimdiden Herkese Teşekkür ederim..

Scudo

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
Dağda bayırda geziceğim diyorsan, Carraro 436 Daytona almanı önericeğim. Bütçem kısıtlı diyorsun. :) Varsa, Kron XC250 hidroliğini alman.:) Daha fazla verim alırsın.:)

strongyucel

Aktif Üye
Tepki
43
Bisiklet
Cannondale
ciddi dağ sürüşlerinde tabiki hidrolik disk fakat şehir ağırlıklı binmelerde v frenin yeterli olacağını düşünüyorum

Ramazan ÇELİMLİ

Aktif Üye
Tepki
34
Ya şimdi ben Carraro'ya karar verdim babam uyuyordu ayaklandı şimdi almaya gidiyoruz herhalde Carraro 419 alacağım bütçem ona yetiyor ama diyorsun kron x250 ama Carraro daha iyi kronun o modelinden

Ramazan ÇELİMLİ

Aktif Üye
Tepki
34
Ya birde forumda okumuştum bir yerde yeni aldığında gevşemeler filan oluyormuş bir kaç kare sıktıktan sonra daha sorun olmuyor diye bir şey okumuştum ben haftaya Cumartesi 4:30 da gidiyorum köye 1 hafta kullandıktan sonra tekrar kontrole götüreyim mi

Atıl Güven

Forum Demirbaşı
Tepki
243
İsim
Atıl Güven
Bisiklet
Focus
@xxramazanknk
Bisikleti aldığınızda İlk bakımlarını yaptırırsanız.Bir sorun olacağını sanmam.V fren işinizi fazlasıyla görecektir ama ileride iyibir fren pabucu alırsanız daha iyi olur .Örneğin BARADINE pabuçlar çok iyidir.

Atilla.C

Aktif Üye
Tepki
95
Bisiklet
Carraro
Hadi şimdiden hayırlı olsun Ramazan kardeşim. Akşama foto bekliyoruz :) . Fren konusuna da gelince tabi ki buradaki üstatların söylediklerini kulak ardı etme ama git bak bisikletlere en beğendiğini al sonra aklın kalmasın v mi alsaydın disk mi alsaydım diye.

Ramazan ÇELİMLİ

Aktif Üye
Tepki
34
Ben fren papuçları eriyene kadar değiştirmeyeceğim eridiğinde büyük bir ihtimal dediğinizi almayı düşünüyorum

ramazanedis

Daimi Üye
Tepki
56
Bisiklet
Salcano
Bencede disk fren helede dağda sürecekseniz kullanmalısınız ben de v fren var hiç menun değilim ormanda giderken suya girdim girdim v frenin performansı yarıya düşüyor yinede sen bilirsin

Buğra Celayir

Daimi Üye
Tepki
107
Baradine 3 renkli papuç tavsiye. Bütün kış bisiklet üzerindeydim İzmir' de. Bu kış oldukça yağışlı geçti. Kış ortasında tektro papuçları baradine 3 renklilerle değiştirdim. Çamurda nasıl iş görür bilmem ama ıslak ortamda yine tekerlekleri kitleyecek performansta çalışıyor. Tektro papuçlar ıslak ortamda bu kadar iyi iş görmüyordu

Tepki
1
Herkese merhaba, bu forumda ilk mesajım. Sizler kadar olmasa da gençliğimde bisiklete meraklıydım ben de. Şu günlerde bisiklet sevdam yeniden filizlendiği için bayağıdır araştırıyorum. Fren sistemleri özellikle ilgi alanıma giriyor. O yüzden karşılaştırmalı araştırmalarıma göre sadece teorik olarak bilgi verebilirim. Eğer iniş için kullanılacaksa hidrolik disk fren elbette ki daha iyidir. Özellikle yağışlı ve çamurlu parkurlarda v-brake sistemlere oranla büyük avantajları vardır hidrolik frenlerin. Tabii, söylediklerim teorik mühendislik koşuları altında geçerli ancak pratikte de farklı olacağını düşünmüyorum. Ama bütçesel olarak hidrolik disklerden vazgeçme gibi bir durumunuz varsa kuru parkurlar için seramik v-brake pabuçlarını tavsiye ederim. Islak parkurlar için kaliteli kauçuk pedlerle ve uygun ayarlamalarla da kullanabilirsiniz