V-fren mİ dİsk fren mİ

Tepki
7
Bisiklet
Scott
Meraba öncelikle ben bisiklet alacağım onun içinde araştırma yapıyorum kafama takılan sorulardan biriside bu disk fren mi iyi yoksa v-fren mi geçen bi bisikletçi ile tanıştım disk fren çok iyi diyor parmağınla fren yapabiliyosun ve ayrıca sıkıntı vermedi diyor burada danıştıklarımda genelde disk fren i önermiyor sizin bunun hakkındaki yorumlarınızı öğrenebilirmiyim.Şimdiden teşekkürler...

Scudo

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
Disk fren ney ama?

Hidrolik>V-Fren>Mekanik Disk Fren

Forumdan okuduğum yorumlar sayesinde bu sıralamayı yaptım.

Selami53

O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !
Tepki
963
Bisiklet
Specialized
Önerilmeyen disk mekanik disktir.Bisikletçinin bahsettiği hidrolik disk.

Bu konu hakkında forumda ve internette tonla konu var,biraz açıp incelerseniz bir çok bilgiye ulaşırsınız.

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
iyi bir modelini alırsanız mekanik disk fren de iyidir..
Tercih yaparken bisikleti nasıl kullanacağın önemli olmalı. Sulu ve çamurlu ortamlara girme durumun varsa mekanik yada hidrolik disk fren daha iyi.. Ama tamamen kuru yerlerde kullanırım diyorsan boşu boşuna masraf ve ağırlık yapmanın hiç lüzümu yok. Orta kalitede de bir v-brake her işini görür. Bu arada bir değil iki parmağınızı kullanın ne fark edecek ki ?

• Beğen
Tepkiler: tt2000

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
ağır arazi, olumsuz zemin ve hava şartlarında kullanmayacaksan disk fren yük ve problemden başka birşey değildir.

Emre Gözütok

Forum Bağımlısı
Tepki
201
Bisiklet
Salcano
Biraz araştırmayla sürüsüyle konu bulabilirsin bu konuda bu forumda.

Tepki
7
Bisiklet
Scott
çok teşekkür ederim ilk önce şunu söylemek istiyorum ben uzun yol için bakıyorum.Ha bu arada 1 değil 2 parmağımı kullanmakta mühim değil:D.Bütçem de dersenin 1000 tl var ona uygun bişey bakıyorum

ysufdran

Daimi Üye
Tepki
70
Bisiklet
Cannondale
o zamn pek arazide kullanmyacaksan, yol bisikleti düşüneblrsn, sedona 601 i övüyorlar, başlangıç için de güzel bisiklet.

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
@crayziebu60

Söylediklerinize bakacak olursak, V fren size daha uygundur :)

Tepki
20
ben çamıra girecem arazi yapacağım diyorsan disk (mekanik veya hidrolik sana kalmış) yok benim araziyle işim olmaz diyorsan v fren :)

Tepki
7
Bisiklet
Scott
Benim istteiğim bide ince tekerli olmaması :D ha ama sizin dediğinize göre arazide girmeyeceksem v-fren diyosunuz çok sağolun

Tepki
5
İsim
Ahmet
Bisiklet
Ghost
Merhaba arkadaşlar,

Geçen Haziran ayında 20 yıl sonra Merida Crossway 100V aldım. Alırken bisikletçideki 100D i de denedim ancak ilk fren yapışımda "ciiyk" diye ses yapınca hemen indim üstünden...

Yazın ormanlık alanda patika ve toprak yolda kullanma durumum var bunun haricinde asfaltta kulanıyorum. Bugünlerde Merida Crossway 3000D alma durumum ortaya çıktı ancak frenlerinin hidrolik disk olması beni düşündürüyor. Bisiklette Magura hidrolik disk fren var. Çekincem; yazın kullandığım yerde toz toprak içinde bu fren sistemiyle problem yaşar mıyım? Ses yapar mı? Bu frenle ilgili bir sıkıntı yaşarsam yazın köylerde frene müdahale edebilecek bir yer bulabileceğimi sanmıyorum. Bisikletçim, Magura frenin problem çıkarmayacağını ayrıca ses de yapmayacağını söylüyor. Bu freni tak unut diyor. Bu konuda sizlerin fikri nedir?

Yardımlarınız için teşekkür ederim.