V-fren => Disk fren

Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
Merhaba arkadaşlar. Size bir konuda danışmak istedim. Bende şuan Bianchi Speed modelinde bir bisiklet var. Bu bisiklettede frenler v-fren. Bende bisikletimin frenlerini hidrolik veya mekanik disk fren olarak değiştirmek istiyorum. Biraz bu konuda araştırma yaptım ve tek bir disk fren donanımı en 150 tl civarındaymış. Sizce bu kadar masrafa değer mi yoksa Baradine pabuçlardan alsam aynı görevi görür mü? :) Yardımcı olursanız çok sevinirim :)

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bu söylediklerinizden önce jant göneklerinin disk fren uyumlu olması gerekiyor, ve masraf demek Bianchi Speed modeli için yapılacak masrafa değmez.

Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
Peki baradine alsam disk fren gibi işlev görür diyorlar. Gerçekten baradine in performansı bu kadar iyi mi?

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Ali beye katiliyorum. Masarafa degmez, hele hele jantlar uyumlu degilse hic degmez.

• Beğen
Tepkiler: Emirhan Hekim

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hiç bir V fren pabucu, disk fren kadar performanslı değil, ama sizin bisiklet için olabilecek en iyi seçenektir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
İniş mi yapıyorsunuz? MTB'yi dağda, zor arazi koşullarında kullanmıyorsanız, maceraya gerek yok. Pabuçlar işinizi görür. Ayrıca mekanik disk başa bela, düşünmeyin bile hiçbir zaman. Hidrolik disk fren setleri de 350-400'den başlıyor.

Baradine pabuçlardan da mucize beklemeyin. :) Disk fren gibi işlev görseydi, disk fren satılmazdı.

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
arkadaşım senin bisikletin speed 1000 mi 2000 mi hangi model eğer disk yapmak istersen

maşa : 100 tl

göbekler + fren seti = 500 tl (en ucuzu)

neyin kafası bu zaten bisiklet o para :):):):)

Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
Birde geçenlerde Ordu boztepe den aşağıya yaklaşık 45-50 km gibi hızlarda indim ve yağış vardı virajlarda frenlerimin performansı gayet güzeldi. Aslında Boztepe'den aşağıya inene kadar disk fren takmayı kesinlikle düşünüyordum ama v-freninimde iyi performans gösterince kafam karıştı ve bu başlığı açtım

Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
@enes savaş
Bisikletimin modeli 1000 ayrıca maşa disk fren uyumlu ama jant göbeği uyumlu değil.

Hâkî.

Hâkî
Tepki
374
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
V-fren iyidir , disk gereksiz...

• Beğen

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
Merhaba, bence eger gercek anlamda zorlu arazilere girmiyorsanız disk fren icin o tarz bir masrafa girmeye gerek yok.. Ben baradine 3 renk pabuc kullanıyorum yıllardır, 3 kısmında yapısı farklı Islak / kuru / camurlu yollara göre yapıları var. Ve hepsi tek pabuçta olunca birçok düşük kalite mekanik diske göre iyi bir frenleme saglıyor.. Fren pabuçları gramajını da düşünün.. Bir disk fren setinin agırlıgını da.. zorlu arazi yoksa yük taşımaya da gerek yok derim ben..

Ama diyorsanız ki ben aşırı zorlu arazilerde, kayalardan aşagı yere 90' yapacak kadar dik sekilde iniyorum ya da araziye girdi mi ne lastik ne de jant gözüküyor camurdan bisiklete 5-6kg camur yapısıyor diyorsanız o ayrı..

Baradine 3 renk pabuçlar 25TL civarında, ön-arka 45-50tl ye bu sorunu cözersiniz farkı da hissedersiniz.. Hatta pabuçlarınız kartuş uyumlu ise kartuşları 15tl civarında..

Baradine i bir düşünün derim..

• Beğen
Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
@GiciK eRay ADALI
Çok teşşekkür ederim. Bende Baradine yi aklımın bir köşesinde bulunduruyordum zaten. Ayrıca ben bisikletimle çamurlu ortamlara pek fazla girmiyorum ve dediğiniz gibi v-frenler disk frenlere göre daha hafif. Yarın ilk işim Baradine 3 renk pabuç taktırmak :)