v fren, disk fren, hidrolik disk fren?

unalkutlu

Üye
Tepki
37
yeni dağ bisikleti almayı düşünüyorum acaba fren sistemi olarak hangisini secmem daha sağlıklı olur?
bakım,uzun ömürlü olması,kullanım avantajı bakımından kullanan arkadaşların görüşleri nelerdir acaba?
salcano modellerinden tavsiyeniz?

Scudo

yusuf bekar

Forum Bağımlısı
Tepki
256
ben o kadar dağ bisikleti kullandım ama hep v fren sistemi ile çalıştım mayısta geotech team topluyorum parçalarım geldi bir çoğu ilk defa hidrolik disk fren takımı kullanacağım tam olarak bende bilmiyorum ama genellikler profesyonel dağ bisikletlerinde basınçla çalışan hidrolik disk kullanılıyor bende bu sene kullanıcam memnun kalırsam ne mutlu bana benim tavsiyem disk fren

• Beğen
Tepkiler: unalkutlu

berkay iriyarı

Daimi Üye
Tepki
285
bende salcano igman var bisikletten oldukça memnunum ondada hidrolik disk fren var süper yaniiii....

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@unalkutlu

mtb yi ne şekilde kullanacagınıza bağlı diyorum.dik yamaçlar arazi şartlarında kullanmayı sevıyorum dıyorsanız tabiki hidrolik ama asfaltta bınıyorum ama yol bısıkletlerı turkıyenın yollarına cok uygun degıl bırazda konfor seviyorum o yuzden mtb dıyorsanız kaliteli bir v fren sıze yeterli olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Barış BİRLİK

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
arazide bile iyi bir vfren yeterli ben çok zorluyorum ama yinede tık yok frenlerde müthiş :)

emre6003

Üye
Tepki
9
İsim
emre
Bisiklet
Carraro
Arkadaslar bisikletim paxton s2000 üstünde cok iyi olmayan bir md disk frenler mevcut 160 lik rötar 2 lastikde
Hidrolik frene gecicem bütçem ortalama 250 lira civari shimanonun tavsiye edebileceğiniz modelleri varmi gerek olursa rötarlaruda değiştiririm yorumlarinizi bekliyorumm