Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

V Fren ayarlamak

Konu, 'Frenler' kısmında buraksisman tarafından paylaşıldı.

1. buraksisman

buraksisman Üye

Seviye:
    Yeni bisiklet aldım ve erdoğanlar bisikletteki arkadaşlar bisiklet yeni olduğu için tellerde kullandıkça açılma falan olur dedi, oldu da. Mesela vites 1 de gösterirken zincir rublede 2. viteste. Neyse bisikletin arka tekeri patladıydı ben de onu tamir edeyim derken arka frenin janta hafiften sürttüğünü gördüm, ayarlamaya çalıştım fakat daha fazla sürtüyor bu sefer :D

Sorun şu altta resimde görülen fren pabuçlarından soldaki janta değiyor. Frene bastığımda soldaki çok az hareket ediyor, sağ taraftaki baya hareket ediyor. Ben bu freni nasıl ayarlayabilirim, hangi numaralarla ne şekilde oynamam lazım. elimde alet edevat var

[​IMG] [​IMG]

2. discocox

discocox Kıdemli Üye

Seviye:
    Resminde belirtmiş olduğun 7 ve 1 numaralı civataları sıktığında fren pabuçları tekerden uzaklaşır , gevşettiğinde ise tekere yaklaşır. Sadece sürten taraftaki civatayı ayarlaman yeterli. Kolay gelsin:)

ozgur_jeo, buraksisman ve SerdarAktas90 bunu beğendi.
  3. Emir Yüksel

Emir Yüksel Aktif Üye

Seviye:
    1 ve 7 numara ile ayarlama yapman gerek..belki biraz da 2'yi ince yağ ile yağlarsan, sistem canavar çalışır.:in:

buraksisman bunu beğendi.
  4. buraksisman

buraksisman Üye

Seviye:
    eyvallah ben biraz 1-7 ve telin sıkıştırıldığı 5 ile uğraşayım, zaten 2-3 hafta sonra falan erdoğanlar bisiklete bakım için götürürüm

5. tuninger_haa

tuninger_haa Bisikletkolik

Seviye:
    izninizle bısey duzeltmek ıstıyorum eger 1 ve 7 aynı anda aynı mıktar sıktıgımızda uzklasmaz sadece fren sertlesır. gevsettıgımızde de yumsar. cunku bu vıdalar frenın acılmasını saglayan yayları sıkar veya gevsetır
    ancak bırını sıkarsak mesela frenı sola dogru cekmek ıstıyoruz. solu sıkarsak veya sagı gevsetırsek sol sagdan daha sert olacagından fren sola kayar..

6. Can Sonbay

Can Sonbay Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    5 numaralı dostumuz ile oynamanız sadece fren mesafeni değiştirir..Sonucunda yine yamukluk devam eder..İşimiz 1/7 no lu arkadaşlarımızla..Onlarla oynarsanız dikkatli baktığında bacaklardaki oynamayı görürsünüz..Ayrıca 2-3 hafta sonra Erdoğanlar Bisiklete gittiğinizde yaptıklarını onları rahatsız etmeden izlemeniz sizin için çok faydalı olur..Şahsen ben farkı hissettim..Artık birçok işimi kendim hallediyorum..Umarım sorununuz hallolur..İyi forumlar..

7. dreamboys69

dreamboys69 Kıdemli Üye

Seviye:
    faydalı bilgiler.lazım olcagı kesin:)

8. PRO|Bisiklet

PRO|Bisiklet Kıdemli Üye

Seviye:
    Frenlerle ilgili bilgiler için teşekkürler...