Uzunköprü-Enez Serhad Boyu Meriç Nehri 30 Mayıs 2010

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@umitbaydar

Çok teşekkürler yorum, destek ve katkıların için. Çevremizde varolan güzellikleri görmekte genelde zamansızlık nedeniyle sıkıntılar yaşıyoruz.
Günler ve elbet ömürler geçip gidiyor, ne için olduğu belli olmayan bir koşturma içinde. Görenler paylaşmaya çalışıyor ki herkes bunları bir an önce görebilsin diye.

@djayo

Hepsi bir bütün, turu organize etmek, pedal çevirmek, fotoğraflamak, yazıya dökmek, paylaşmak. Hepsine birden bisiklet aşkı diyebiliriz. Bu yaşanan güzelliklerin paylaşılması bizleri daha da mutlu kılıyor.
Yorum ve katkılarınız için çok teşekkürler. Saygılar bizden.

@kaptan vural 74

Süper yorum için süper teşekkürler.

@five

İçtenlikli sözleriniz, yorum ve desteğiniz için çok teşekkürler. Umarım bir gün böyle imrenilesi bir geziyi birlikte paylaşırız.

Scudo

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
Selamlar KEŞAN GRUBU.Valla ne deyim bilmem rüya gibi gezi.Sanki bende oradayım zaten hakan kardeşimin gezi anlatımı edebiyat dersi gibi.Geriye fotolar kaldı onlarda herşeyi en ince ayrıntısına kadar gösteriyor.Kamil kardeşimin dediği gibi balık muhabbeti bide araya ahtapot girmiş sanki benim mideme dolanmış rakı diye bağırıyor.......Sevgili arkadaşlarım pedallayan ayaklarınıza,paylaşan gönlünüze,emek veren ellerinize sağlık.Tüm katılan herkesi canı gönülden kutluyorum.Selamlar saygılar.:in: :in: :in: :in: :in: :in: :in: :in:

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@kizak

İçtenlikli ve zarif sözlerin için teşekkür ediyoruz Muammer Hocam. Balıkları, ahtapotları bir gün birlikte yemek ve yeniden pedallamak dileğiyle.
Selam, sevgi ve saygılar hepimizden, hepinize...

Deniz Taş

Daimi Üye
Tepki
203
İsim
Deniz Taş
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Brompton
Bisiklet türü
Katlanır
Sizin Gibi Abiler,Arkadaşlar Sayesinde Doğaya Ve Spora Bakış Açım Değişti

Bisikletin Doğanın Ve Keşfetmenin Bir Parçası Olduğunu,
Kask,Eldiven, Tayt, V.S. Gibi Giysilerin Kendini Korumanın Yanında İnsanın Kendisine Olan Saygısını Artırdığını ve Paralel Olarak Doğa Ve İnsanlara Yansıdığını,
Emeğin Paylaştıkça Değerini İkiye Katladığını,
Ve Sporun Yaşı Olmadığını Her Geçen Gün Sizler Sayesinde Dahada İyi Anlıyorum.

Emeğinize Sağlık.

Deniz Taş

Daimi Üye
Tepki
203
İsim
Deniz Taş
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Brompton
Bisiklet türü
Katlanır
Asıl Ben Sizlere Teşekkür Ediyorum

Sizleri Gördükçe Spora İyice Bağlanıyorum
14 Yıl İçtiğim Sigarayı Bu Kadar Kolay Ve İnançla Bırakabileceğimi Ben Bile Tahmin Etmezdim.
Ayrıca Gezileriniz Belgesel Niteliği Taşıyor Emin Olun Keşan'ı Araştırmak Trakya'yı Rakıdan Öte Değerlendirmek Belkide Senelerce Aklıma Gelmiyecekti.
Şimdi Eşimle Beraber Trakya'daki Sosyo Kültürel Yapıyı Tartışıyoruz.

Kamil Tabak

Forum Demirbaşı
Tepki
1.764
@Deniz Taş

Deniz kardeşim, sigara içiciliğine son vermene inan çok sevindim. Diğer yandan Trakya kültürü çok ama çok geniş bir yapı grubu. Ulaştığın sonuçları bizlerle de paylaşırsan çok memnun oluruz. Ve Keşan'da sizlerle olmaktan mutluluk duyacağımızı da iletmek istiyorum. Bu son cümleyi Keşan Bisiklet Grubu'nun ortak fikri olarak kabul edebilirsiniz.
Eşine ve sana sevgi ve sohbetlerimizle selamlar

Tepki
223
Her zamanki gibi harika ve sanatsal fotoğrafların için çok teşekkürler Hakan abi,süper bir tur oldu hayatımızda belki göremeyeceğimiz yerleri gördük.Hele yemeklerin tadı da damağımda kaldı..:D birgün tekralıyalım yılan balığı ve ahtapot olayını

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Bahadır ATILGAN

İncelikli yorumlarınız için çok teşekkürler. Sizleri bildiğiniz yerlere doğru küçük bir geziye çıkarabildiysek ne mutlu bize. Uzunköprü çok güzel ama Ergene için aynı şeyleri söylemek mümkün değil ne yazık ki. Trakyanın verimli topraklarında zehir dolaşıyor!

@ali alper uyar

Çok teşekkür ediyoruz. Biz de pedal çevirmeye doyamadık o bölgede.

@Harun Akalın

İncelikli ve zarif yorumun için ben teşekkür ediyorum Harun. Senin tur performansın ve coşkun da takdire değerdi. Yemeklerin tadı hala damağımızda. Ahtapot harikaydı gerçekten. En kısa sürede farklı bir rotadan yeni bir tur çıkaracağız. Dün Koyuntepe seyir yerinden bölgeye bakarken aklıma bir tur geliverdi bile ama yılanbalığının bol olduğu zamanı beklemek daha iyi olacak.

@mehmet.tenis

Bizlerden de çok selam olsun tanıyan tanımayan herkese. En kısa zamanda bekliyoruz. Arkadaşın ve arkadaşımız Ahmet Buruk bildiğin gibi zaten komple bir sporcu ve bisiklet olayını da çok sevdi. Yoğunluktan fırsat bulduğunda pedal çevirip duruyoruz sürekli. Yorumun için teşekkürler...

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Deniz Taş

İçtenlikli mesajların için öncelikle çok teşekkürler. Tüm bu pedallar ve emekler ile bir kişi bile sigarayı bırakabiliyorsa ne mutlu bizlere.

Pedal çevirirken amacımız sürekli kilometre saatine bakıp şu kadar yol yaptık demek olmadı hiç. Bizler bisikleti doğaya, insana, çevremize ulaşabileceğimiz en sevimli araçlardan biri olarak görüyor ve onu çok seviyoruz. Ona binmekten, onunla soluklamaktan ve onunla çevremizi anlamlandırmaktan mutlu oluyoruz.

O yüzdendir ki, pedal arkadaşlarımız sürekli çoğalıyor. Bisikleti sadece pedal çevirmenin ötesinde, yaşamın bir çok alanına dokunan o alanları birbirine bağlayan bir "yapıştırıcı" olarak görüyoruz.

Sadece bu bölge değil, yurdumuzun her bir yöresi sizler gibi dikkatli bakıldığında görülen fakat bir çok bilinmeyen özellik taşıyor.

Bu duyarlılığı gösteren algılarınız için bir kez daha teşekkürler.

Sigarasız bir hayata geçip onu bisikletle soluduğunuz için sizleri takdir ediyoruz. 14 yıl gibi bir süreden sonra onu bırakmanız müthiş bir irade.

Tepki
25
Bu güzel turu ve fotoğraflarını bizimle paylaştığınız için hepinize teşekkürler. Büyüdüğüm toprakların ne kadar güzel olduğunu her anlattığımda eksik kalan ne varsa siz bu gezinizde tamamlamış ve gözler önüne sermişsiniz.
Uzunköprülü olarak o nehirden duyduğum utancı layığı ile dile getirmişsiniz. Senede bir kaç kez görebildiğim evimi fotoğraflarda görünce önünden sanki sizinle pedallayarak geçmiş gibi hissettim kendimi.
Ne diyeyim Pedalınıza sağlık.

Kamil Tabak

Forum Demirbaşı
Tepki
1.764
@Sait Hasançufadaroğlu

Merhaba Sait, Grubumuzda turlarımıza katılan tüm dostlarımız ile ilk önceleri antrenman turları yaşıyoruz, tecrübe deneyimlerimizi aktarıyoruz, katılımcılarında bisikletleri ve bizlerle uyumu için önerilerimiz oluyor. Baskısız bir disipliin içinde birlikte hareket etmeyi ve birbirimizden zevk almayı öğreniyoruz. Bu antrenmanlar çoğaldıkça basit kurallar kendiliğnden oturuşuyor ve uzun turlardada sürüyor. Önemli olanın son sürat gitmek olmadığını, gücün dengeli kullanımıyla zevk alınarak sürüşler yapılabileceği ortaya çıkıveriyor.
En zayıf halk tabirini ben sevmiyorum, yerine kondisyonu en düşük arkadaşımız tabiri daha uygun geliyor. Antrenmanlarını sürdüren o arkadaşlarımızda bir süre sonra performanslarını gösterir hale geliyor.
sevgiler

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@cagdas uzun

Bizler teşekkür ediyoruz bu sıcak yorumunuza. Sizi bir yudum da olsa memleketinize götürdüysek ne mutlu bize.

Ama şunu da söylemeliyim ki memleket topraklarınız yıllardır büyük acı çekiyor, inliyor, ağlıyor ve kimse onun çaresizliğine yardım edemiyor. Çok kötü bir aymazlık ve vurdumduymazlık daha da ileri konuşursak hainlik...

Trakya ovasının içinden geçen ve ovaya can veren nehri hiçe sayıp içinden zehir akıtmak olsa olsa bir düşman davranışıdır.

Bilmeyen arkadaşlar için söylüyorum, nehirden su akmıyor, zehir akıyor. Nehir Çorlu-Çerkezköy Sanayi Bölgesinin atıklarını taşıyor içinde ve yapılan analizlerde zehirli madde değil "su aranıyor"