Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Uzun zamandan sonra tekrar bisiklet alacağım yardım lütfen

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Sammael tarafından paylaşıldı.

1. Sammael

Sammael Yeni Üye

Seviye:
    Selamlar

Uzun zamandan sonra tekrar bisiklet almayı düşünüyordum ve bu siteyi buldum. Hemen üye oldum ve ortamı çok beğendim. Özellikle hindistan yollarına düşen 2 arkadaşı görünce bayağı duygulandım. Açıkçası gaza da geldim ve 400-450 YTL olan kotamı 550-600 YTL ye kadar çıkardım :)

Delta Bisikletten falan yaptığım araştırmalar sonucu Geotech'in Ascent modelini gözüme kestirdim. Fakat daha önce kullandığım bisikletlerdeki eksiklikleri bu seferki bisikletimde istemiyorum.

Örneğin;
    • LockOut özellikli bir amortisörü olsun.
    • Kg olarak 14 ü geçmeyecek bir şey olsun.
    • En azından ön freni disk olsun ya da iyi olanı neyse onu. Daha doğrusu disk fren gerekli mi değil mi bilmiyorum önceki bisikletimde standart V fren vardı ve oturarak giderken ön freni sıktığımda arkayı kaldırıyordum neredeyse...
    • Jantlar V olsa daha mı iyi olur bilmiyorum ama daha güzel göründüğü kesin :)

Bu özelliklere ek olarak olması gereken şeyler varsa eklerseniz sevinirim.
    Ya da bahsettiğim Geotech bisiklet için "çok iyidir, boşver istediklerini onu al" derseniz o da olabilir zira tipini çok beğendim.

Fiyat olarak ise peşin fiyatına 8-12 taksit olmak koşuluyla 600 YTL ye kadar çıkabildim. Bir de motorum var, zira ikisine eşit davranmazsam motorum küser bana :)

Tavsiyeleriniz ?

-Bahsettiğim geotech ascent modeli hepsiburada.com da 525 YTL ve peşin fiyatına 12 ay taksit var.
    http://www.hepsiburada.com/ProductDetails.aspx?CategoryID=19131&ProductID=sporbo3#tablnk

Şimdiden teşekkürler.

2. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Değerli kardeşim ilk önce şunu söylemek gerekirse, o yazdığınız siteyi boşver hikaye. Buradaki dükkanı olan bisikletçilerde de bahsettiğin taksit oranları peşin fiyatına var ve ayrıca teknik servisleride (atölyeleri) olduğu için ve bu işi çok iyi bildikleri için hiç başın ağrımaz nezaman başın sıkışsa yardımcı olurlar. Hepsiburada'da bisikletine birşey olsa kimi muhattap alacaksın. Benim tavsiyem her ne alırsanız alın o aldığınız ürün herneyse o firmanın ana iş konusunu olmasını tercih edin.

İkincisi bisiklet için ayırdığınız rakamı bildirmişsiniz ama bisikleti ne amaçla kullanacaksınız onuda belirtiseniz daha yardımcı olmaya çalışılır.

Üçüncüsü GEotech ascent'in fiyatı benim bildiğim o kadar değildi. O sitede pahalı sanırım.

3. Sammael

Sammael Yeni Üye

Seviye:
    Ek olarak birkaç şey daha var.

1- Bisikleti genellikle asfaltta kullanacağım. Dağ bayır hoplayıp zıplamaya şimdilik niyetim yok. Fazla kilolarımdan kurtulursam belki :) O yüzden yol lastiği almam gerekiyor sanırım? Ama elimde 3-5 çift lastik bulundurmak da şimdilik istemem yani bir kere alayım tam olsun istiyorum.

2- Antalya'da oturuyorum ve bisikleti muhtemelen buradan alamayacağım. Zira bisiklet için bu kadar elverişli bi yerde hemen hemen hiç bisiklet satıcısı göremiyorum. İstanbuldan alırsam kargoyla gelecek ve dağınık halde olacak.
    Kendim toplayabileceğimi hiç sanmam o yüzden Antalya'da iyi bir bisikletçide toplatmak istiyorum. Bu konudaki tavsiyelerinizi de bekliyorum.

Edit: Cevabın için teşekkürler. Delta bisiklette gördüğüm kadarıyla hepsiburadaya göre 5 lira daha ucuz ama 12 taksitte bir hayli vade farkı var.
    Erdoğanlar bisiklette peşin fiyatına 12 taksit var fakat aynı bisiklet olmadığından kıyaslama yapamadım. Farklı marka tavsiyeleriniz de gelirse oradan değerlendireceğim olmazsa..

4. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Tamam o zaman

Ben buradaki profesyonel arkadaşlardan aldığım tavsiyelere göre ve forumdan okuduklarımdan edindiğim bilgileri göre AMOEBA HUSSAR aldım, çünkü bu bisiklettin maşasında sizin istediğniiz gibi lock out ve sertlik ayarı vardı. Üzerindeki kompenantlar orta bir kullanıcı için yeterli, ağırlığıda 13,80 kg. çıktı. Ayrıca lastik almanıza gerek yok çünkü üzerindeki lastik XC kullanımına uygun, Kaçkar Bisiklet'te şuan stoklarda mevcut, oradan kargo ile alırsınız orada toplatırsınız. Kron XC1000'de var ama onun maşasında sizin istediğiniz özellikler yok.

5. Sammael

Sammael Yeni Üye

Seviye:
  6. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Erdoğanlar Bisiklet'ede son derece güvenebilirsiniz tabi ki. 425 $ KDV dahil fiyatı.

7. Sammael

Sammael Yeni Üye

Seviye:
    Şimdi kafama husseri soktun bak :) Hakkaten çok güzel bisiklet. Tam da istediğim özellikler. Kilosu da iyi...
    Aman onu alma bunu al diyen yoksa bundan alacağım. Çok kısa bir süre içinde almak istiyorum hatta bisiklet krizim tuttu...
    Erdoğanlar bisiklet peşin fiyatına 12 taksit yapmıyomuş. Vade farkı koyuyormuş. Peşin de alamam.

En ucuza taksitle nereden alabiliriz acaba?

Treklerden ne tavsiye edersiniz?

8. M.Huzeyfe ÇAVUŞOĞLU

M.Huzeyfe ÇAVUŞOĞLU Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    evet hussar gerçekten güzel bir şeçim

Hasan Hakan Koç ve xcangel bunu beğendi.
  9. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba, bisiklet almadan önce kendinizce kriterler belirlemeniz güzel, fakat içinde yanlışlar var.
    Ön frenin disk olması fayda getirmez, hele ki mekanik disk frenli ise fazladan ağırlık demektir.Ayrıca asfaltta normal sürüşler yapan birine v-fren tipi her zaman yeterli olacaktır.
    Hepsiburada gibi sitelerden, beyaz eşyacılardan, alışveriş merkezlerinden bisiklet alınmaz.Bu aynı tüpçüden motor almaya benzer, oradan alacağınız motor, mobilet kalitesini aşmaz veya beklentiniz buysa bile satış sonrası hizmeti unutabilirsiniz ve kazıklanma durumunuz vardır.

13-14kg arası ağırlık doğru, hatta ne kadar düşük rakam o kadar iyi.
    Kilitlemeli amortisör asfalt binicileri için faydalı bir özellik.Çok beğendiğiniz bir bisiklet olursa da, kilitlemesi yoksa sertlik ayarı varsa bu da iş görür.

5-10 ytl ucuza bakmayın, önemli olan adı duyulmuş, sattığı malın arkasında duran firmadan alın.Zaten uzun vadede verdiğiniz 5-10ytl farkı amorti edersiniz.

Sadece asfaltta olacaksa, lastik olarak orijinal lastiklerini alırken dişsiz (slick = kabak) lastiklerle değiştirebilirsiniz.Bu konuda tavsiyem Schwalbe maraton serisinden birini tercih etmeniz yönünde olacaktır.(kullanıma ve modeline göre 10.000km ve üstü sorunsuz binebilirsiniz) Maraton serisinin birçok modeli vardır, size en uygununu seçin.
    Kendime alacak olsam 600ytl'ye 13.5kg'dan ağır bir bisiklet almazdım, hafifliğin önemini bu cümle özetliyor sanırım.

10. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Fatih durumu en güzel şekilde açıklamış zaten artık güzel bir karar verin. Mesela Erdoğanlar Bisiklet'ten Amoeba'ya vade farkı koyuyor. Kaçkar bisiklet Kron'a vade farkı koyuyor, Amoeba'ya koymuyor. Herkesin kendine göre bir bildiği vardır. Yalnız şunu eklemem gerekir ki. 425 $ 'dan daha ucuza ancak peşin vara ile alabilirsiniz ki oda ancak bisikletin başında elden teslim alarak olabilir. Taksitle ise ucuz alamayabilirsiniz ama hiç olmazsa vade farkı olmayan biryerden alabilirsiniz. Kaçkar bisiklet vade farkı koymuyor ama onunda online satış sistemi yok diyorsun. bike & outdoor sitesine birde bak. Birde amoeba türkiye sitesinde bu bisikleti nereden alabilirsini diyor orada bazı iller var. Belki sizin oralarda biryer vardır. Şimdiden hayırlı olsun.

11. baltazar11

baltazar11 Aktif Üye

Seviye:
    Kardeş yazdıklarını şöyle bir okudum ve Şu bisiklete bir bak derim

Sedona Sd 741...biraz pahalı gelebilir ancak çok güzel bir bisiklet

ön ve arka disk fren ve bence çok güzel bir bisiklet..

Kadro:Sedona SD741

Maşa:Suntour XCM-LO kilitlemeli

Furş Takımı:NECO 148

Vites Kolları:Shimano ST-Ef 50 8"li

Arka Vites:Shimano Alivo MC-20,siyah

Ön Vites:Shimano Alivo MC-21,siyah

Aynakol:Shimano Acera 341

Ruble:Shimano 8"li Altus

Zincir:KMC Z-51

Arka hazne:Shimano Deore 495 36H

Ön hazne:Shimano Deore 495 36H

Jantlar:Alexrims DC-19 36H

Jant teli:2x260 taiwan siyah

Gidon:Amoeba HB-M310-1

Gidon boğazı:Amoeba STM-310 100mm

Sele borusu: Amoeba 101 27,2 mm

Sele: 1445

Sele Kelepçesi: Amoeba 31,8

Dış Lastik:Schwalbe Jimmy 26"

İç lastik:CST 26"

Pedal:SP-932

Elcik:Amoeba

Renk:Siyah

Kadro Ölçüsü:16"-18"

700 ytl

12. Sammael

Sammael Yeni Üye

Seviye:
    Kaçkar bisiklet Hussar için 425$'a 10 taksit yapıyoruz dedi. Mail order ile alışveriş yapılıp yapılamadığını arayıp bildirecekler. Yapılabiliyorsa hayırlısıyla hussar sahibiyim :)

Telefondaki adam işini bilen bir adamdı yalnız. Boyumu falan sordu ona göre gönderecek bisikleti. Boyum 1.83. Kilom 90 ama düşecek inşallah: ) Bacak boyum da 80 falan. kol boyum 55-60 arası bir şey...
    Daha ne boyu söylememiz gerekir :)

Konuştuğum adam 1.80 boyundaymış 18" kullanıyomuş aynısından. Bana çoğunlukla asfaltta kullanacağım için 20" tavsiye etti, stokta var mı yok mu bakacak. Stokta yoksa 18" alırım sanırım.

Bir de 2,5 sene evvel bel fıtığından açık ameliyat geçirmiş biriyim o yüzden sanırım boy seçimi en önemli unsur şu anda.

13. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Boy seçimi çok önemli ama size 18" te olur . Hem bisiklete hakimiyetiniz daha kolay olur diye düşünüyorum. Geçmiş olsun, 18" de 20" de almış olsanız belinize dikkat edin.

14. yunuskivanc

yunuskivanc Aktif Üye

Seviye:

Bende bi hussar kullanıcısı olarak size rahatlıkla biskletimi tavsiye edebilirim.Sizin de tercihiniz o yönde olacak sanırım. İstediğiniz özellikleri karşılayacağını umuyorum. Zaten bisikleti alacağınız yerden size yeteri kadar bilgi vermişler sanırım.
    Şimdiden yeni bisikletiniz hayırlı olsun diyorum. Kask ve eldiveninizi de bisikletinizle beraber mutlaka alın.
    İnşallah kazasız belasız pedallarsınız. Keyifli sürüşler...

15. Sammael

Sammael Yeni Üye

Seviye:
    Kaçkar bisiklet birkaç güne kadar mail order ile satış yapmaya başlayacakmış. Birkaç güne kadar bisiklet sahibiyim yani...

Yardımlarınız için hepinize teşekkürler.

16. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Hadi şimdiden hayırlı olsun. Yanlış tercih yapmadığını binerkende anlayacaksın. :)