uzun zaman sonra yeniden bisiklet / uygun tercih için önerileriniz.

Tepki
0
Bisiklet
Kron
Öncelikle hepinize merhaba,

Şehir içi ulaşım için bisiklet kullanımına geçmek istiyorum bunun için ilk adımı atıp arabamı satılığa çıkarttım. Birkaç gündür forumda ve internette uygun bisiklet tercihi için araştırma yapıyorum lakin işin içinden pek çıkamadım, siz değerli bisiklet severlerin fikirlerinin yardımcı olacağını düşünüyorum.

boyum : 185, kilom 70 yaklaşık 20 senedir bisiklete binmedim, bu zamana kadar neden uzak durdum bilmiyorum ancak bisiklet teknolojisi almış başını yürümüş ve bu konuda kendimi çok yetersiz hissettim.

almak istediğim bisikleti daha çok şehir içi ulaşım amacıyla kullanacağım işe gidip gelmek için (git gel yaklaşık 50km) hafta sonları düzenlenen bisiklet turlarına katılıp diğer bisikletçilerle birlikte yakın yerleşim birimlerine (Ankara - Nallıhan, Ankara - Polatlı vb) gezilere gitmeyi de planlıyorum.

sizce hangi marka ve modeli tercih etmeli ve tercih yaparken nelere dikkat etmeliyim, yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

ek : Bütçe 3,000TL'ye kadar çıkabilirim

Scudo

Aşkın Şentürk

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Mosso
Bu işte en önemli kısım bisiklet için ayırdığınız bütçe ?

Tepki
0
Bisiklet
Kron
Bütçe 3,000TL'ye kadar çıkabilirim, sorun çıkartmayacak bir bisiklet arayışındayım, dediğim gibi otomobili tamamen terk edip ulaşım için sadece bisiklet kullanma niyetindeyim

Aşkın Şentürk

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Mosso
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Bu listede 1200 tl den 2500 tl ye kadar bisikletler var bence şu listedeki bisikletlerin hepsi sizin gideceğiniz yolu karşılar ve kolay kolay sıkıntı yaratmaz . Şehir içinde kullanabileceğiniz çoğu sizin için ideal bisikletlerdir. 3000 tl bu yol için yüksek bir ücret bence bu kadarına gerek yok ama listede çok güzel bisikletler de var yani yapacağınız yolla anlaşılır bu bisikletler siz 40 km de sınırlı kalacaksanız bence hepsi ideal :)