Uzun yollar

Konu, 'İstanbul Anadolu' kısmında Canberk BİLGİÇ tarafından paylaşıldı.

1. Canberk BİLGİÇ

Canberk BİLGİÇ Yeni Üye

Seviye:
    Önümüzdeki yaz teyzemlerin yanına Avusturyaya gidicektim uçakla sonra birden nası oldu bilmiyorum Bisikletle gidebilrmiyim acaba felan diye düşünmeye başladım.Ama dil bilmiyorum falan filan düşünürken dedim ozaman bu yaz Bisikletle bi Ege turu yapıyım 2016 yazında da dil ögrenip giderim felan diyodum fakat Avusturyayada gitmeyi çok istiyorum bu yaz ama nası gidilir Edirneden sonra ne yapacagım felan hiç birşey bilmiyorum açıkçası yanıma bir arkadaşımı alsam arkadaşlarım bisiklet sürmezler çok çoçuksu bakıyorlar hatta. sizce ne yapmamı önerirsiniz arkadaşlar hayalim basit aslında bisikletle uzun yollar yapmak neresi olursa olsun evden çıktımı 1 ay 2 ay yok olmak ama çok kararsızım bu konuda 1-2 ufak tecrubelerim var bisikletle seyehatte ama tek başıma ne yapıcagımı bilmiyorum.Bana yardım edebilecek ve bişeyler öneren varmı :)

nazmi bilmez bunu beğendi.
  2. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Şehirler arası ve uluslararası başlıkları altındaki paylaşımları uzuun uzuun okumanı tavsiye debiliriz.Katkısı çok olacaktır.Bisikleti çocuk oyuncağı olarak görenleri de boşwer.Böyle bir tur yaptığında ağızları açık hayranlıkla tur fotograflarına bakarken bulacaksın o tipleri.

3. Canberk BİLGİÇ

Canberk BİLGİÇ Yeni Üye

Seviye:
    aynen bende öyle düşünüyorum. tabikide araştırma şart bu konuda

4. U BoRa

U BoRa Kaptan

Seviye:
    Sanırım uzun yola çıkmak için başlıca gereksinim teknik bilgi olacaktır. Ben de önümüzdeki sene kışa doğru bu tip uzun yol planları yapıyorum ancak yolda bisikletimin başına gelebilecek bi problemi kendim çözemem şu an. O yüzden forumdaki teknik başlıkları uzun uzun sıkılmadan yorulmadan okuyorum ve elimdeki bisikleti kurcalayarak, sökerek, takarak öğrenmeye çalışıyorum. Eğer yolda kalmayacak kadar bi birikime sahip olduğuma inanırsam başka bi sıkıntım kalmayacak.

Birtan Kolburan bunu beğendi.
  5. Birtan Kolburan

Birtan Kolburan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    hevesini kırmak gibi olmasın zaten yaşın daha çok genc ama bu tur için yeterli antrenmanın varmı yeterli tecrüben varmı yolda karşına cıkabilecek zorluklar sadece bisikletin bozulması değil özellikler kondüsyon acısından buna hazırmısın bence ilk olarak şehirler arası turlarla başlasan daha iyi .Ayrıca bu tur icin ciddi bır yatırım lazım hem bisiklet hemde ekipman acısından

ayrıca youtube a ''Melons, Trucks & Angry Dogs'' yazıp bu kısa filmi izlersen bu işin hem eğlenceli hemde bi o kadar zor olduğunu görürsün.

6. bilgin b.

bilgin b. Üye

Seviye:
    Canberk merhaba;

Bence dil konusunu hiç takma kafana, beden dili ile daha sağlıklı anlasabilirsin.
    Kondisyon da hiç önemli değil bence, günde 5 km de gitsen azmin olduktan sonra hedefine ulaşırsın, 1 ay olmaz da 1 sene olur ama ulaşırsın.
    Teknik konularda birikim yolda iyi olur, ama unutma ki tek kolu olmayan insanlar bile tur yapabiliyor.
    Sözün özü istemek yeter.

7. Canberk BİLGİÇ

Canberk BİLGİÇ Yeni Üye

Seviye:
    Söylediklerinizde çok haklısınız abilerim kardeşlerim teknik bilgim orta derecede şimdiden kardeşimin bisikletiyle gunluk bi 3-5 km yol yapıyorum dil konusunda skıntım büyük maddi anlamda sıkıntı var aslında ama o zamana kadar düzeliceğine inanıyorum evet yaşımda daha 18 yolda bişeyler çıksa karşşıma ne tepki veririm acaba diyede düşünmüyor değilim ama ilk önce yurt içi turlar denemeye karar verdim ben.

8. Berat Öztürk

Berat Öztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Yasitiz bende 18 yasindayim kardesim sana oncelikle tavsiyem kondisyon sart yoksa tatil diye ciktigin tur felaketle sonuclanir oncelikle sehir icinde haftada en az 3 gun saglam parkurlarda turla kendini gelistirmek istiyorsan duz yolda bisilet binme yokuslari bul cik ve in ben suan sehirler arasi bir kac tur yaptim kdz.eregliden duzce bartin akcakoca seneyede nasip olursa ekonomik acidan rahat olursam eregliden batuma kadar gidicem ama tabiki ekipman uzun turlarda cok onemli bir kere guzel bir heyben olucak vaude heybeler guzel alman mali.kaliteli 350 lira falan bide gidon cantasi lazim bisiklet konusunda tek soyliyebilecegim bakimli bir bisikletin varsa her yere gidersin benim ki oyle tourney sistemim var hic sikintisiz biniyorum 5000 km yi devirdim tourney de tur dan geliyo zaten (tour) :) bu meseleler onemli oldugu gibi mesela konaklama olati falanda tek basinayken sikinti guvenli bir yer bulmak sart sana tavsiyem buldugun ormana gir :) neden dersen 4 ayaklilardan sen zarar vermedikce zarar gelmez ama en buyuk zarar kotu niyetli iki ayaklilaran gelir :)
    Hadi kolay gelsin basarilar :)

GT-I9000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

9. Canberk BİLGİÇ

Canberk BİLGİÇ Yeni Üye

Seviye:
    eywallh berat kardeşim yeni bir bisiklet alıcam bir arkadaşta bulucam yanıma herşey kısmet işte ama bisikletimi değiştricem bende Silivriden Edirne-Keşan'a gittim 150km anneanemi ziyarete gitmiştim.Bisikletle geldiğimi görmesin diye kızar felan başıma bişey gelicek korkar vs. diye bende bisikleti dışarda bıraktım aşağıya indiğimde bisiklet yoktu :) Dönüşü otobüsle yaptım oyuzdende çekiniyorum biraz uzun turlardan :)

10. U BoRa

U BoRa Kaptan

Seviye:
    Silivri-Keşan arası da yollar fena ha, hem kalabalık hem de tırmanışlar uzun, dik. Eğer o yolda sıkıntı yaşamadıysan başka bi yolda coğrafi açıdan çok ciddi sıkıntılar yaşayacağını düşünmüyorum şahsen. Tabi yoldan ziyade o mesafeyi ne kadar sürede gittiğin önemli.