Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Uzun Yolculuk Sıkıntıları

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında alperen bağcı tarafından paylaşıldı.

1. alperen bağcı

alperen bağcı Üye

Seviye:
    Şimdiye kadar hep sehir içi bisiklet kullandım.Bu yaz Usak-Antalya arası bi tur yapmak istiyorum ama tek korkum köpekler.Okuduğum bi kac blogta hep bu tür sehirler arası bisiklet turlarında bi köpek saldırısı geciyo.Bundan kurtulmak için ne yapmalıyız.biraz arastırdım bi düdük varmıs üfürüncü köpekleri rahatsız edip kacırıyomus.hiç kullanan var mı.yardım lütfen.:(

42FY bunu beğendi.
  2. ozan ulutaş

ozan ulutaş Aktif Üye

Seviye:
    Köpekler benim de en büyük sorunum. Şehir içinde de çok rahatsız ediyorlar. Ben düdük tarzı birşey araştırmıştım öyle yokmuşta pille çalışan telefon büyüklüğünde bir alet varmış ama hiç görmedim.

3. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    bende var köpek kovar diye aratırsanız nette çıkıyor bir sürü.Kesinlikle tavsiye ederim.Yanlız fazlada güvenip köpeklerin içine girmeyin pilinin bitebileceğinide düşünün :) sonra akşam yemeği olursunuz hehe

42FY bunu beğendi.
  4. KAMİL YILMAZ

KAMİL YILMAZ Yeni Üye

Seviye:

HAVLAMAYA SON
    KULLANIM MENZİLİ 7 METRE
    AĞIRLIĞI 120gr
    9 VOLT PİLLE ÇALIŞIR
    1993 YILINDA AMERİKADA YILIN ÜRÜNÜ SEÇİLMİŞTİR
    KÖPEK SAHİPLERİNE
    KÖPEKTEN KORKAN HERKESE
    MAKSİMUM 7 METRE UZAKLIKTA KÖPEĞİ DURDURMAK ARTIK ELİNİZDE
    KUDUZ KORKUSU KÖPEK FOBİSİNE SON
    KÖPEĞİ YARALAMADAN VE HİÇBİR ZARAR VERMEDEN SİZDEN UZAKLAŞTIRACAKTIR
    SALDIRGAN BİR KÖPEĞİ UZAKLAŞTIRMAK İÇİN 2-3 SANİYE BİR KAÇ KEZ DÜĞMEYE BASMANIZ YETERLİ OLACAKTIR
    ULTRA SES SAYESİNDE KÖPEK YA OLDUĞU YERDE KALIR YADA SİZDEN UZAKLAŞIR
    7 METREYE KADAR ULAŞAN SADECE KÖPEKLER TARAFINDAN DUYULAN
    27000hz YÜKSEK FREKANS SESLE KÖPEĞİ SİZDEN UZAKLAŞTIRIR

yukarıdaki ürünün gayet başarılı olduğunu duymuştum. yalnız sağır köpekler için etkili olmuyormuş:eek: . her ihtimale karşı üç beş taş almakta fayda var.:)

42FY bunu beğendi.
  5. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    birşey dicem hala gülüyorum biz boşuna alıyoruz ya hafif bisikletler ülkemizdeki dertler saymakla bitmiyor ya.Yok köpektir yok yollardaki camlardır cumlardır say say bitmiyor e bunları bertaraf etmek için aldıgımız herşey ek yük ne anladım ben hafif bisikletten :)

GiciK eRay ADALI bunu beğendi.
  6. M.Cilasun Bayülgen

M.Cilasun Bayülgen Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhabalar,

Bahsi geçen düdük genelde köpeklerin dikkatini çekmeye-çağırmaya yarar. Etrafı rahatsız etmeden köpeği çağırmaya...

Diğer köpek kovucular ise işe yarıyorlar ama bazı köpekler sağır olmasa bile etkilenmiyor, bilhassa bu tip aletlerle sık yüzleşen hayvanlar alışabiliyor.

7. alperen bağcı

alperen bağcı Üye

Seviye:
    çok teşekkür ederim beyler.sağır köpek gelirsede sansımıza küsücez artık :D

8. GiciK eRay ADALI

GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

Seviye:
    bir de bu tarz ürünler (dazer'lar) saldırgan cinsteki köpeklerde ters etki yaratabiliyor.rottweiler, pitbull, amerikan bulldog, boxer, terrier (manchester terrieri) bu tür köpekler hane savunmaya daha dogrusu saldırmaya yönelik eğitildikleri için bu tarz ürünlerden cıkan sesler daha da bölgelerini savunmaya yönelik etkilerde bulunuyormus. Bu tarz köpeklerle karsılasıldıgında sansınızı deneyin duraksamıyorsa, bosuna tekrar tekrar denemeyin basın uzaklasın =)

9. mehmet seyhan

mehmet seyhan Üye

Seviye:
    küçük şişelerde biber gazı oluyor ondaan taşıyoruz köpek gelince biraz sıkın ve kaçın koğe biraz yazık oluyo ama mecburuz

10. ilkcan çağdaş

ilkcan çağdaş Forum Bağımlısı

Seviye:
    en güzeli taş arkadaş,tam kafaya nişan aldınmı?bir kaç taneyi,hemde masrafsız.:) :)

11. Barış TOPÇU

Barış TOPÇU Forum Demirbaşı

Seviye:
    bağırcan olmadı taş :D bir belgeselde adam aslana bağırarak uzaklaştırıyordu :) tabi elinde sopada vardı.genel olarak bağırma ve vücudu dikleştirme doğal yaşamda büyüklük gösterisidir ve en iyi bağıran korkutur :)

12. M.Kaptanbaşı

M.Kaptanbaşı Forum Demirbaşı

Seviye:
    Kopeklere bağırma konusunda katılıyorum. Daha bu akşam bile birkaç kez tecrübe ettim. Onların genelde beklemediği bir şey bu! Önceden de çok tecrübe etmiştim, çoğu zaman işe yarıyor. Sizden yavaş yavaş ürkmeye başlıyorlar! Bir kısmı duraksayıp şaşırıyor. Ama yine de asıl çözüm bu değil! Köpek geri adım atmadı mı, bu sefer onunla arama bisikleti siper ederim. Daha da olmadı mı, yerden taş alıp, atar gibi yaparım, lakin atmam, kıyamam. Çünkü asıl kabahat onda değil. O doğasının gereğini yapıyor. Şu ana kadar hiçbir köpeğe bilerek taş isabet ettirmedim. Asıl kabahat onu başıboş bırakıp da, hem insanlara zarar vermesine hem de o zavallıların ezilmesine sebep olan duyarsız sahiplerinde!!!

13. M.Kaptanbaşı

M.Kaptanbaşı Forum Demirbaşı

Seviye:
    Köpeklerden korkmama konusunda hayranı olduğum tek bir kişi var. O da Havran'lı Sait ağabey! Gece 03.00'te dahi, çoban köpeklerine aldırmadan, yolunun üzerindeki koyun sürüsünün içinden bile geçebilecek cesareti var. Tebrik ediyorum Sait ağabey!