Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Uzun yol için yardım ve öneri...

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında cem213 tarafından paylaşıldı.

1. cem213

cem213 Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar; 17 yaşındayım ve bu sene stajım biter bitmez (1 ay yaklaşık) sivasa gideceğim..Sivas merkez ile köyümüzün arası yaklaşık 45-50 km..Yolun yarısı asfalt diğer yarısı ise toprak yol...Ve ben bu 45 km lik yolu bisikletle geçmek istiyorum..Bunun için deneyimli arkadaşlara birkaç sorum olacak:
    1)Bisiklet için bütçe 350 tl civarı... km ve suluk gibi aksesuarlar içinde 80 tl civarı bütçem var...(Bisiklet olarak 2.el bi borla bulursam alırım ama büyük ihtimalle sıfır salcano ng 650 almayı düşünüyorum..sizinde önerilerinize açığım tabi ki)

2)Yol köylerden geçtiği için heran bi kangal saldırısına uğrayabilirim..bana bu konuda ne yapacagımı anlatırsanız sevinirim.(arkadaşımda biber gazı var onu ödünç alsam işe yaramı?)

3)Yolda tekerimin patlaması durumunda ne yapmalıyım veya patlamaması için özel birşey yapabilir miyim?

4)Yolda kesilmemek için molalarımı nasıl yapmalıyım düz yolda vitesimi nasıl ayrlamalıyım ve yazın ortasındayız sıcak çarpmaması için nasıl tedbirler almalıyım?

5) Sabah 9-10 gibi yola çıkacağım 45 km yi tahmini olarak ne kadar sürede bitiririm?

Arkadaşlar yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.....

2. Nail Acun

Nail Acun Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Öncelikle Sabah erken saatlerde çıkmalısın dostum :) Güneşin doğmaya yakın olduğu zaman cıkabilirsin mesela :)

cem213 bunu beğendi.
  3. Furkan Kılınç

Furkan Kılınç Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yanına 1 tane yedek lastik , yama takımı , pompa , levye gibi malzemeler alarak lastiğinin tamirini yapabilirsin..

cem213 bunu beğendi.
  4. ömerI

ömerI Misafir

dostum kangal köpek diyorsan hızlı olmalısın ama muhtemelen kangal köpek senden daha hızlı koşar bana göre sen halk arasında pejo diye geçen moped motosikletlerden almalısın fiyatı bizim buralarda sıfır 350-500 arasında ikinci el 100-300 arası değişmekte sende bitane al bence hem o motorlar 50 yi rahat görür zorlarsan 80 yaparsın köyünede en fazla 1,5 saatte gidersin hadi 30 dk mola ver etti 2 saat ama bisikletle tahminim3 saat sürer enaz

cem213 bunu beğendi.
  5. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Motor kiyaslamsina girersek forumda yuzlerce kisi parasini israf etmis oluyor kaldiki arkadas 17 yasinda oldugunu belirtmis vakti gelince en guzelinden motorunu da ehliyetini de egitimini de alir, aklinda bisiklet varsa hic dusunme bunlari.. 45 km. Cok uzun bir mesafe degil esasinda ama alabilirsen bisikleti biraz erken alip hergun yada gun asiri kendini dene idmanini yap. Ben geceleri ay sonunda yapacagim tur icin hazirliyorum ortalama 20 km hizla kasmadan rahat gidilebiliyor sende ona gore egimini yolun durumunu dusun yokus vs coksa 10-20 km arasi olur hizin, sbah erken cikmanda fayda olacaktir belirtilmis zaten, ayrica kopek icin en iyi cozum inan durmakmis. ben cok korkardim ama durunca birsey yapmiyorlar kaldiki kangal diyorsun cok hizli kacabilmen gerekir. Durup bagirman vs daha etkili, vites cok genel bir durum bu tamamen sana bagli benim ayrimla senin yapacagin bir olmaz yada baskasinin ki ama cok zorlama cabuk kesilirsin , cok kolayda olmasin cevir cevir gitmezsin bayar ortasini bulmak sana kalmis:) molayida bence yolu 2 ye bolebilirsin hem biraz hizini alip gitmiste olursun

cem213 bunu beğendi.
  6. cem213

cem213 Yeni Üye

Seviye:
    verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler,önerilerinizi dikkate alacağım..