Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Uzun yol için tavsiyeler

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ruhpastası tarafından paylaşıldı.

1. Ruhpastası

Ruhpastası iyisin tabi

Adı:
    Şafak Çalışkan
    Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar

benim için büyük, insanlık için küçük bir tur yapacağım. Yaklaşık 400 km gideceğim ve bunu carraro big 729 29 inç bisikletle yapacağım (grupla gidiyorum), bisikletimi satıp carraroyu alayım diyorum. iyi bir seçimmidir sizce? 1000 tl civarı bisiklet öneriniz varsa yazabilirsiniz

yanıma almam gereken hayati malzemeleri biliyorum. su ve yiyecek en başta geliyor
    lastik yama takımı ve en az 2 adet iç lastik
    gece böceklerden korunmak için ince içlik ve sivrisinekler için sinkov tarzı spreyler, ayrıca kükürt tozu sürüngenleri uzak tutuyormuş
    çakı ve el feneri
    ince battaniye, çadır ve uyku tulumu
    mobil şarj cihazı

aklıma gelen bunlar. ilk defa bu kadar uzun bir yola çıkacağım, korkuyorum ama bunu yapmak istiyorum.
    tavsiyeleriniz ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    keyifli pedallar

2. Kubilay Koparan

Kubilay Koparan Arıza Üye

Adı:
    Kubilay Koparan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Konu ile ilgili bir fikrim yok maalesef ama Allah yar ve yardımcınız olsun .

3. Ahmet Keçeci

Ahmet Keçeci Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    uyku tulumu varsa battaniye, battaniye varsa uyku tulumu fazlalık olur :) Tur rotasını da yazarsan hava sıcaklığı konusunda ve kaç günde gideceğin konusunda bilgimiz olur. 4 - 5 günse ağırlığı artırıp kendini aşırı yormana gerek yok bisiklet için gerekecek tamir malzemeleri dışındaki eşyaları çok abartmamaya dikkat et, fazla ağırlık pişmanlık yaratabilir :)

4. Ruhpastası

Ruhpastası iyisin tabi

Adı:
    Şafak Çalışkan
    Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    benim zamanım uzun ama diğerleri 2 günlük plan yapmışlar, antalyadan datçaya gideceğiz. hard bir tur olacak gibi. çadır tabanı için ince bir battaniye düşünüyordum, tamir malzemelerini maximuma çıkarıcam, en lazım olan şey onlar.