uzun yol için sele

berk ilbay

Üye
Tepki
8
arkadaşlar uzun yola giderken selenin önemini sizde bilirsiniz bana uzun yol için şöyle 10-20 tl arasında birşeyler önerebilirmisiniz ..?

Scudo

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Uzun yol için aslında en ideali ince seledir. Seleyi değiştirmek yerine pedli tayt en ideali. Gerçi pedli tayt olmadan vader sele ile 200km kullanmışlığım var hiç bir sıkıntı da yaşamamıştım. Alışkanlıkla alakalı bir durum.

Tepki
58
Merhaba,

10-20 Tl arasında rahat sele bulabilirsin ancak uzun yol için değil şehir bisikletleri için. Uzun yol için alacağın selenin ön kısmı mümkün olduğunca ince arka kısmı ise geniş olmalı ki performansını engellemeden belirli bir konfor yakala. bu şekilde en iyi tasarımlar brooks' da var ancak fiyatlar uçuk. Yine de uzun yol için makul bir seleyi 45-50 tl civarında bulabileceğini düşünüyorum selle royal' in güzel modelleri var.

Sele dışında kullandığın kadronun ve gidon boğazının da büyük önemi var. Gerçi ne kadar uzun yoldan bahsediyorsun bilmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: berk ilbay

berk ilbay

Üye
Tepki
8
çok uzun değil şimdilik ama zaten bisiklet çift amartisör sonra belki yeni bisiklete geçerim

Haşim Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
4.407
Uzun yola çıkmadan önce, sele değiştirilmesini pek tavsiye etmem. Yeni sele alacaksanız, uzun yola çıkmadan önce onunla biraz sürüş yapmanız gerekir, alışma süreci için. Yoksa sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Bu arada, imzanızda bulunan fotoğraf boyutu büyük olduğu için kaldırıldı, bilginize. ;)

berk ilbay

Üye
Tepki
8
fotoğrafı kaldırmışsınız fark ettim bende kaldırcaktım teşekkürler

Tepki
25
uzun yol selesi diye sele almak degil seleye vucudunu alışırsa rahat edersin alıcan seleye alışman icin haftada en az 2sefer 3 saat kullan en sert sele bile rahatsız etmez