Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Uzun Yol için Sağlam Bisiklet

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Burak Albayrak tarafından paylaşıldı.

1. Burak Albayrak

Burak Albayrak Yeni Üye

Merhaba.

Küçüklüğü iki teker üzerinde geçmiş ama doğup, büyüdüğüm şehir İzmir, arkasından İstanbul'da yeteri kadar yokuş, hayat mücadelesi derken bisikletten uzak kaldım. Geri dönüşümü bir yol bisikleti alarak yapmak istiyorum. Tabi bu süreç içerisinde gerek teknoloji, gerek markalar çok değişmiş. Bir kaç haftadır forumda biraz araştırma yaptım, geçen cumartesi günü Sirkeci'de bisikletçilere gittim ancak hala emin değilim. Öncelikle bütçeme uygun, aklımda iki model var. Biri Sedona 601 diğeri Carraro 916 D'ambiez.

Biri Sedona'nın en düşük 2012 modeli, diğeri Carraro'nun Türkiye'ye gelenler içinde en yüksek modeli. Ancak ağırlık, materyal, donanım olarak ve sağlamlık kriterlerine göre değerlendirme açısından yeteri kadar birikimim yok. Kullanım olarak Eurovelo yolları üzerinde kullanarak ciddi mesafe yol almayı düşünüyorum. Şuan bisikletim ve sonrasındaki (ek donanımlar ile birlikte) maddi durumum haricinde herşey planlı diyebilirim. Yaz gelmeden şimdiden fiziksel çalışmalara başladım. Vücut dayanıklılığı için daha dikkatli beslenme, sigarayı bırakma gibi bir çok şey için uğraşıyorum. Bu konuya benzer başlıklar olduğunu biliyorum ama benim kullanım amacım ve maddi durumuma uygun bir destek bekliyorum. Ayrıca Türkiye'de bulabileceğim benzer fiyatlı bir bisiklet mümkünse önerilerinize açığım.

Şimdiden teşekkür ederim.