Uzun yol için mtb tavsiyesi

engin kızılcan

Daimi Üye
Tepki
260
İsim
Engin Kızılcan
Bisiklet
Lapierre
ispanyadaysanız bicanchi alın bence oradakiler italyandır ve kalitelidir bence. Üst vites modelleri rahattır ve çeviktir o yüzden tercih edilir V-fren de gerek hafifligi gerek pratikliğiyle işinizi görecektir :) En azından bu benim fikrim.

• Beğen
Tepkiler: Giray Koç
Scudo

Giray Koç

Üye
Tepki
25
Modelleri araştırıyorum daha bakalım hangisi kısmet olursa.Trek 7.2 normal 7.2 wsd var.Wsd nedir?

İbrahim Yurtseven

Forum Demirbaşı
Tepki
1.370
İsim
İbrahim YURTSEVEN
Bisiklet
Specialized
Giray kardeşim merhaba. Şu anda karar veremiyorsun değilmi. Amacın yollarda olmaksa fazla sık dokumayın içinden çıkamazsınız. İspanyalardan buralara taşıyacağınız bisikletin maddi anlamda fazla avntajı olacağını tahmin etmiyorum. Doğada olmak, özgürlüğü yaşamak o kadarda pahalı değil. Vitesi şöyle olsun. Lastikleri bu marka olsun. rengi şu olsun. Bunların yollarda o kadar da önemi olmuyor. İki uzun tur yaptım. Toplam 3500 km. Turların tamamını aynı bisikletle, Tourney model vites sistemi olan Trek'in FX 7.0 modeli ile yaptım. (Sınıfının en alt modelidir) Anlatmak istediğim illaki bu markayı tercih et anlamında değil. Şu ana kadarda henüz hiç bir parçası arıza yapmadı. Bir vidası dahi değişmedi. (Şehirler arası turlar bölümü, sayfa 5 veya 6) Amacın tur ise TUR bisikletini tercih et derim o kadar. 800-900 TL'ye alacağın bisiklet seni istediğin yere yıllarca taşır. Yollar senin olsun. Sağlıkla kal.

• Beğen
Tepkiler: Furkan köleoğlu

İbrahim Yurtseven

Forum Demirbaşı
Tepki
1.370
İsim
İbrahim YURTSEVEN
Bisiklet
Specialized
@Giray Koç

Olabilir Tur harici zamanlarda lastiklerini değiştirir dağda bayırda rahat edersin.

• Beğen

Giray Koç

Üye
Tepki
25
Cevaplayanlara teşekkürlerimi sunarım.Kafamda bişeyler oluşmaya başladı biraz para biriktireyim almadan evvel size tekrar danışırım.

Giray Koç

Üye
Tepki
25
Burada Trek 7.2 500€ sizce nasıl uygun mu? Disk fren sizce şart mı?Çünkü bulunduğum bölge kışın baya yağışlı.Trek 7.2 ayarında daha uygun fiyatlı bir marka/model önerebilir misiniz?Avrupa'da bulunabilecek bir marka olsun.Teşekkürler

Giray Koç

Üye
Tepki
25
Bu işten anlayanlar şu bisikletleri karşılaştırabilir mi?
(link) bu model 550€

(link) maalesef trek in sitesinden direkt link veremiyorum road kısmından fx 7.2 serisi o da 500€ hangisi daha iyi teknik olarak ?Teşekkürler

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Uzun yol için mtb yerine yol bisikleti alsanız daha iyi olur gibi.Nacizane önerimi değerlendirin :)

Mustafa Ozler

Daimi Üye
Tepki
198
İlk yolladığınız orbea tur yapmak için kesinlikle uygun değil. MTb ile tur yapmak ancak çaresizlikten olabilir. İkinci yolladığınız yeşil, ön ve arka bagajları olan... Orbea... turlar için çok uygun. Far'ı, çamurluğu, bagajları herşeyiyle al tura çık şeklinde hazır. 7.2 dersek, iyi bisiklettir ama gönderdiğiniz orbea'yı tercih ederim kesinlikle daha kemikli duruyor. Orbea aynı zamanda efsanevi bir bisiklettir... tarihçesini okumanızı tavsiye ederim... Baskların gururu ve iç savaşın devamında doğmuş bir semboldür.

Viteslere gelince uzun yolda kullanabileceğiniz vitesler
alivio (sekizli olduğundan aşınması azdır, çoklukla tercih edilir)
deore (dokuzluların en sağlamıdır ve az aşınır, rampa'da vites atarken üzmez)
deore lx (tur bisikeltlerinde tercih edilen en üst sınıf)
Bir rohloff var... (diyerek geçiştireyim tek başına fiyatı neredeyse bu bisikletin iki katı.)

Trek 7.2 yurdumuzda orta mesafelerde... iş yapıyor ama gerçek bir tur bisikleti kadar kemikli değil. Eğer bir orbea şansınız varsa değerlendirin. Umarım yardımcı olabildim.

• Beğen

Giray Koç

Üye
Tepki
25
Teşekkürler.Yorumunuzu beğendim ilk yolladığım derken ilk sayfadakinden bahsediyorsun heralde değil mi? kafam 5 bisiklet modeli var şu anda bu modeller hakkında bilgisi olanlar karşılaştırabilir mi?
Specialized Sirrus Sport-Orbea Sport A10-Trek 7.2-Corratec x-vert cross-Cannondale quick 5

Tepki
16
Bisiklet
Corratec
cyclocross modellerine bak bisiklet markaların
kalın tekerli(700\34)yarış bisikleti diyelim bu gruba:)