Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

uzun yol için bisiklet tavsiyesi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında anaokulterk tarafından paylaşıldı.

1. anaokulterk

anaokulterk Yeni Üye

öncelikle bir bisikletim bile yok:Dama her çocuk gibi çocukluğunda binmişliğim ve hayranlığım var ve önümüzdeki yaz da 3 ay boyunca kankiyle beraber İZMİRden başlayarak kıyı -sahil bölgeliklerini geze geze ANTALYA ya kadar bir bisiklet yolculuğu düşünüyoruz..benim ilk sorun acaba kasmaya gerek var mı?yani 1 milyar filan vermeme?0-500ytl bütçeyle bir bisiklet alsam bu yolculuğu onunla gerçkleştirebilir miyim? tecrübeler konuşsun lütfen:D

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Kasmaya gerek var ,
    Hem bisiklet seçiminde (ayıracağınız bütçede) hemde bu uzun yol için antreman ve araştırma konusunda.

3 ay boyunca onca km'yi katetmek için iyi , bakımlı bir bisiklete ve aksesuara ihtiyacınız olacak.

Forumdaki arama motorunu kullanarak , gezi tur organizasyonlarını , fotoğraflarını ve bisiklet seçimi bölümünü inceleyerek yeterli bilgiye sahip olabilirsiniz.
    Her zaman için önce arama yapmanız size yarar sağlayacaktır...

Son Olarak yazılarınızı yazarken imla kurallarına özen gösterip cümleler arasına gülücükler atmadan ve anlaşılır yazarsanız daha anlaşılır olur diye düşünüyorum...

3. anaokulterk

anaokulterk Yeni Üye

kızdırdık big brother ı galiba ! yanıtladığın için teşekkürler...

Önder Tarım bunu beğendi.
  4. anaokulterk

anaokulterk Yeni Üye

ne tür bir bisiklet önerirsiniz?racing olması şart değil dimi malum yollar çukurlu engebeli dağ bisikletleri daha cazip geliyor bana ama onların ne gibi dezavantajları olur hız ve konfor konusunda?

5. kenderci

kenderci Yeni Üye

Seviye:
    Dostum ne olursa olsun full süspansiyonlu bir bisiklet alma. Racing güzel olurdu ama malum eşya taşıyacaksın. Sana bir hardtail öneririm kitlenebilir ön süspansiyonluda olabilir.

6. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    28" jantlı şehir ve tur bisikleti adı altında satılan bisikletlerden almalısınız.

Ali Hekimoğlu ve felis911 bunu beğendi.
  7. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba bence aşırı kasmaya gerek yok aşağıdaki bisikletle tek başıma hem Antalya-Muğla, hem de İzmir-Antalya yaptım daha sonra da on binlerce km yaptım tur ve antrenman amaçlı. Genel olarak acera-alivio gurubu ve üstü işinizi görecektir, hafif çelik bir kadro ve maşa gayet konforlu, sağlam ve güvenilir olacaktır. Onun dışında ortalama bir cant seti 26x1.50 slick lastikler gayet uygun olacaktır...

8. anaokulterk

anaokulterk Yeni Üye

0-300 ytl arası tavsiyeniz var mı?2.el de olabilir

9. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bisiklet gerek suluklarıyla olsun, gerek çelik maşası ve kadrosuyla, tam uzun yol için gerekli olan her şeyi içeriyor. Bir de ön tarafa çanta bağlasanız rahatça dünya turuna çıkabilir. Çeliğin uzun yolda sağladığı avantaj, hem kendinden darbe emici olması, hem ufak bi problemde kaynağının yapılabilmesi, hem de ağır çantaların yanal kuvvetlerini rahatça karşılayabilir olmasıdır. Örnek bisiklet için teşekkürler :)

irfancan ve Hakan Yazman bunu beğendi.
  10. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    500 TL sadece bisiklet için ayrılan bütçe değil mi? Bunun yanında uzun yol için çanta,kamp malzemeleri,bagaj vs. bunlar da baya tutar.

11. anaokulterk

anaokulterk Yeni Üye

bisiklet için bütçe o...bbu fiyat aralığında tavsiye edebilecekleriniz var mı ya da en ekonomik seçenekler nelerdir?=

12. anaokulterk

anaokulterk Yeni Üye

Kron XC 1000 işimi görür mü?ikinci el 400-500 arası?