Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

uzun yol için bisiklet seçimi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Orkun Turgay tarafından paylaşıldı.

1. Orkun Turgay

Orkun Turgay Yeni Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    arkadaşlar merhaba yazın yapacağımız iç anadolu turu için uzun yolda arıza yapmayacak bisiklet arıyorum. 1000 tl bütçem var

carraro 1051 d yi buldum internetten ama nasıldır bilemem kron markasına baktım onda da servis sıkıntısı varmış

ama araştırmalarıma göre v fren olması daha iyiymiş çünkü tamiri daha kolay yapılıyormuş hidroliklere göre

tavsiye edeceğiniz modeller de olabilir ya da sıfırdan toplasam hangi ekipmanları almamı önerirsiniz ?

M.Burak KARADAĞ bunu beğendi.
  2. Murat Yüksel

Murat Yüksel Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Selamlar. Benden çok daha iyi bilenler mesaj yazıcaktır ama kendi düşüncelerime göre arıza yapmayacak bisiklet mantığının yanında "yormayacak" mantığını da getirmek lazım. "carraro 1051 d" ekipman (vites, alüminyum gövde) olarak sizi yarı yolda bırakmaz ama göreceli olarak ağır bir bisiklet olduğunu söyleyebilirim. Eğer dağlık yollarda (çamur, patika) yol almayacaksanız sehir bisikleti tarzı hibrit modelleri düşünebilirsiniz. Lastik ne kadar incelip zeminle az temas ederse o kadar yorulmassınız.

Bütçenize göre TREK 7.0 FX ve Specialized Work modellerini bir düşünün derim. Bu modeller vites sistemi olarak carraro dan daha alt seviyeledeler. Ama kalite olarak biraz daha ağır basıyorlar.

v fren tabiki turlar için çok daha mantıklı. Disk frenler asıl olarak dağ bisikletleri (özellikle iniş) için tasarlanmış sistemler. Daha iyi fren yaparlar (özellikle yağışlı, ıslak ortamlarda) ama turlar için son derece gereksiz buluyorum.

3. burak koksal

burak koksal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bence aktif pedal'dan sirrus bazen çok temiz 2. eller düşüyor.