Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Uzun yol için bisiklet araştırması

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Alper.Yaman tarafından paylaşıldı.

1. Alper.Yaman

Alper.Yaman Yeni Üye

Merhaba herkese. Başlıkta da belirttiğim gibi uzun yol için bir bisiklet aramaktayım. İstanbul - Bursa, İstanbul - Bodrum arası uzun mesefa yolculuğu için. Ayrıca ilerleyen zamanlarda da engebeli arazi sürüşü için de birşeyler düşünmekteyim. Bugün birkaç yere bakarken Sedona markasının 301 modeli ilgimi çekti fakat ilerleyen zamanlarda dediğim gibi engebeli arazi sürüşü için de birşeyler düşündüğümden bunun pek de iyi bir seçenek olmadığını düşünüyorum. Yanlışsam düzeltin lütfen. Onun dışında yine Sedona'dan 701 ve Borla modellerini gördüm. Bu iki bisikletten birisini alıp standart asfalt sürüşü için az biraz değiştirsem nasıl olur? Bütçem 700 TL ile sınırlıdır. Bu üç bisiklet dışında önerilerinize açığım.

Başka önerileriniz için,

Boy : 183 cm
    Kilo : 100 kg (Kilo önemli mi tam bilemiyorum yazayım dedim belki önemlidir.)

Şimdiden teşekkür ederim.

2. fatomantik

fatomantik Yeni Üye

Seviye:
    Salcano City Sport tavsiyemdir bütçenizde uygun.

3. Eray Gündoğdu

Eray Gündoğdu En güzel bisiklet, benim olan bisiklettir.

Adı:
    Eray Gündoğdu
    Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    eğer arazi sürüşü de yapacaksanız bence mtb alın.asfaltta kullanmak içinde daha uygun bir dış lastik takabilirsiniz

4. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Sadece şehirde ve asfaltta kullanacsanız size satışta olan Scott Sub 45 imi önerebilirdim ama arazide de sürecekseniz bir MTB daha uygun gibi. Slick lastik takıp turlayabilirsiniz. Ancak yine de kadro geometrisi uzun turlar için dizayn edilmiş bisikletlerle uzun sürüşlerde daha konforlu yol alacağınız açıktır