Uzun Yol Bisikleti !

Emre Sertkaya

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Kron
Slm arkadaslar.Bugun bısıkletcılerı gezdım de en iyi bisiklet olarak ng 650 i gordum gerisi 200 300 tl lık bısıkletler acıkcası sogudum bu durumdan. Benim bisikletım sehir bisikleti normal 200tl lık olanlardan forumda baktım herkes 500 - 1000tl lık bısıkletlerden bahsedıyorlar.Ben 2 ay kullanacagım ıcın pek almak ıstemıyorum . Suankı bısıkletımde 20 km den sonra gacur gucur sesler gelıyor uzun zamandır bakımı yok acaba bakım yptırsam 70 80 km de sorun cıkartırmı illa 1000tl lık bısıkletmı almak gerekıyor uzun yol yapmak ıcın sonucta onunda lastıgı patlıyor . goruslerınızı beklıyorum mesela bu bısıkletıme nasıl bakım yapmalıyım zıncırıne felan yola cıkmadan once.

Scudo

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bisiklet için iyi veya kötü kıstası lastiğin patlaması veya patlamaması değildir. Bu iç ve dış lastiğinizin kalitesiyle alakalı. Pahalı bisikletleri iyi ve kaliteli yapan şeyler kadrosunun sağlamlığı + üzerindeki komponentlerin kalitesidir. Bunları zaten kullandığınız zaman açık olarak anlarsınız. NG650 kötü bir bisiklet değil eğer ki alacaksanız birde lastiklerini tur lastiği ile değiştirirsiniz 70-80 km yolu çıkartır bana kalırsa. Şuanki bisikletinizin durumu nedir bilemiyorum tabi ki ama eğer ki öyle büyük bir sorunu yoksa ve bakımla halledilebilecek gibiyse onunla da gidilir.

Ben geçen sene 12-13 yıllık bakımsız bisikletimde 80 km yol yapmıştım mesela.

Emre Sertkaya

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Kron
@Tamer KAMIŞLI
Yorumun için sagol değerlendireceğim. (link) burdaki bisiklet hakkında ne düşünüyorsunuz fiyat ve ozellık olarak

İsa Öcel

Daimi Üye
Tepki
67
Bisiklet
Sedona
@Emre Sertkaya
bisiklet iyi ama sıfırı 600 e alınıyorken fiyat fazla, şöyle 400 e 450 ye alınsa düşünürdüm.
ancak yanındaki şeyleri hesaba katmamıştım yorum yaparken. 300 400 lira masraf ettim diyor ve 550 ye veriyor ilginç :D

Emre Sertkaya

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Kron
aynen kardesım 550 cok 50 tl daha koyarım sıfırını alırım :) ole pek bır masrafta yok bence km saatı suluk pompa 100tl ı gecmez orta fıyatlılarını alırsak

Tuna Bozkurt

Aktif Üye
Tepki
48
Kron XC250 Kadroya Acera Yada Alivio Set İşini Görücek Ön Amartisor Ve Tur Lastikleri Güzel Olur Kadroyu Farklıda Yapabilirsin Ama 2 Ay Kullanıcagından Bu Kadar Masrafa Gerek Yok Başlangıç Modelli NG650 Yada Kron 250 İşini Görür Tabi Lastikleri Kesin Degiştirmek Gerek...

Emre Sertkaya

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Kron
@Tuna Bozkurt
saol kardesm lastıklerı degıstırebılırım. Suan eski bisikletle ıdare edecegim. Almısken kalıteli birşey alacam butçeyi 700-1000 tl yaptıgımda sizlerden gorus alırım .