Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Uzun veya kısa parmak eldiven.

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Oğuzhan Kabaçalı tarafından paylaşıldı.

1. Oğuzhan Kabaçalı

Oğuzhan Kabaçalı Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    İyi geceler. Benim sorum tam olarak şöyle, ellerim normal bir insana göre daha çok terliyor. Malumunuz yaz mevsimi yaklaştı. Kış aylarında kalın ve gayet korumalı bir eldiven kullanıyordum ancak artık elimi rahatsız etmeye başladı. Yeni eldiven almak istiyorum ancak kısa parmak olursa Allah korusun kaza durumunda ne kadar etkili olur diye düşünüyorum. Öte yandan uzun parmakta ellerim terli kaldığı için herhangi bir sağlık problemi yaratır mı acaba?

Yardımlarınız için teşekkürler. :)

2. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    yazın uzun eldiven giymek eziyet olur kanımca.... önemli olan avuç içi zaten... keyfinize bakın... arada da eldivensiz sürmeyi unutmayın -- nerde okuduğumu hatırlamadığım bi yazı... arada sırada eldivensiz sürün diyordu bi maddesinde... bi başka maddesi de, arada bir alıştığınız kadar vites değiştirmeyin... -- sanırım bu forumdaydı ve çok hoşuma gitmişti :)

yalnız eldiveniniz parmakları kısa da olsa, yazlık da olsa... en azından orta kaliteli olsun... kipa'dan tesko marka bi eldiven almıştım, ucuz bulunca... vıcık vıcık bi his -- 2 ya da 3 kere kullanabildim....

Oğuzhan Kabaçalı bunu beğendi.
  3. Hakan Gencer

Hakan Gencer Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Uzun parmaklı eldivenler çokta farketmiyor aslında, sorun kumaş kalitesinde olabilir. Neticede polyesterin kuruma süresi kaliteli ise 15dk kadar, rüzgardan dolayi kurumasi daha kisa sürüyor

Kullanım artıları eksileri olarak uzun parmaklı eldivenlerin

1- Fren kavraması daha iyi, terden kaymıyor. Bu da frenlemede extra güvenlik sağlıyor.
    2- Takıp çıkarması daha kolay, kısa parmaklı eldivenler ektra bir eklentisi yoksa zor oluyor.
    3- Rüzgarlı uzun turlarda parmakları romatizmal ağrılara maruz bırakmıyor.
    4- Sıcak havalarda buharlaşan ter aslında ısıyı aldığı için bence daha serin kalıyor kumaş, ama bünyeye göre değişir hissiyat.
    5- En çok sinir bozucu olan dokunmatik ekranli telefonlarda sikinti yaratmasi. Piyasada LCD ekran uyumlu uzun parmakli eldivenler var.
    6- Daha havalı :p

4. Oğuzhan Kabaçalı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yorumunuz için teşekkürler. Bu devirdi hele ki döviz kurları yükselince öğrenci olmak zor iş. :) Ancak yinede alabileceğim en kaliteli eldiveni almaya çalışacağım. Biraz zorlayacam artık kendimi. Yaklaşık 2 ay önce yaptığım kazada eldivenim olmasaydı ellerim ciddi yara alabilirdi. O yüzden bu kadar kararsızım. BU arada tavsiyeleri deneyeceğim bidahaki tura çıkışımda. :) Tekrar teşekkürler.

Hakan Bey, şu an kullandığım eldiven aslında bir motosiklet eldiveni. Babam motosiklet kullanıyor. Kış olduğu için sürmüyordu o yüzden eldiveni bisiklette kullanıyorduk. Kumaşı nedir bilmiyorum ama içi süngerli gibi ve eldiven gerçekten çok kalın. Dışı deri ve koruma bölgeleri gerçekten çok sağlam. Eldiven yokken elimde sanki frene basmıyormuşum gibi hissediyorum. Fren hissiyatini ciddi etkiliyor. Takıp çıkarmak sorun değil benim için, zaten yazlıkların daha ince olacağını varsayıp elimden çıkartmam büyük ihtimalle. Yorumunuz ve bilgileriniz için teşekkürler. :)

Öğrenci bütçesini çok az aşmak suretiyle eldiven önerileriniz var mıdır peki? Onlardan yola çıkarak araştırma yapabilirim.

5. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bence bu kadar takılma, sonuçta ikiside bisiklet eldiveni. Jel kısmı gidon sarsıntılarını azaltıyor, eldiven genel olarak düştüğünde de avuç içi yaralanmayı engelliyor. Uzun parmak-kısa parmak olması pek fark etmez sanırsam. Çünkü düştüğünde parmakların ile yere çarpmayacaksın sonuçta, sert düştüğün için doğrudan avuç için zemine çarpacak. Pek fark olacağını sanmıyorum.

Kalite konusunda da ebay den 5-10 dolarlık eldiven alman yeterli olur. Yani bende öğrenciyim ama kaliteli-pahalı ürün almam gerektiğinde alabilecek durumdayım. Fakat eldiven konusunda 6-7 dolarlık bir eldiven kullanıyorum.

6. Ahmet.KOÇ

Ahmet.KOÇ KOM

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Giyin kısa eldivenlerinizi keyfinize bakın, yazın uzun parmaklı eldiven mi giyilir yahu :)

7. Hakan Gencer

Hakan Gencer Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ben Aliexpress ten söylüyorum sürekli banko, Rockbross diye bir dükkan var 2 haftayı geçmiyor gelmesi, %5-10 felan daha ucuza bulunabilir aynı ürünler ama dediğim gibi dükkan çok güvenilir.

Burdan zevkine göre eldiven seçebilirsin. Bazı ürünler çok kalitelidir yalnız özellikle Sobike ve Spackt felan burda muadilleri 200 den aşşağıya satmıyorlar.

http://www.aliexpress.com/store/group/Gloves/108220_255963789.html

Ayrıca ufak bir notum olarak, eldiven gibi ağır koşullarda kullanılan bir aksesuardan (özellikle sürtünme ve ter, tuzlu ve birazda asitlidir) çok uzun ömür beklememek gerekiyor. Buradan benim eldivenim 2 senedir sapa sağlam diyen arkadaşlara selam olsun :)

8. Oğuzhan Kabaçalı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yorumlar için çok teşekkürler. Kısa parmaklardan alayım o zaman. Ebaye bakacağım yarın. Hayırlı pedallamalar herkese. :)

9. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    tabi 20 tl'Lik bi eldivende, 3 tl kar etmek için 20 gün beklenir mi... onu da bilmiyorum açıkçası...

ankara'daki bisikletçilere bi sorun önce derim şahsen.... hem de kumaşını görmüş, en azından bi elinize giyip denemiş olursunuz...

10. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Aslında 5-6 dolarlık bir ürünü yurt dışından almak pek mantıklı değil, doğru söylemiş CandanC.

Ama benim ilgilendiğim onlarca hobinin sonunda verdiğim karar, acelem yoksa Türkiyeden hobi ürünleri ile ilgili çöp dahi almam, aldığımda da ikinci el alırım.
    Bazı satın aldığım ürünler buradaki satış fiyatına denk oluyor ancak yine de yurtdışından alıyorum.

11. H.Genç

H.Genç Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bir arkadaşım vardı kışın bile elleri terlerdi. Geçmiş olsun:)

Loading %61..

12. Emre Yönlüer

Emre Yönlüer Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    XLC nin eldiveni çok gusel. Ben beğendim yani hem de ucuz:in: