Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Uzun turlarda yol arkadaşı/arkadaşları mevzusu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Anıl Öztürk tarafından paylaşıldı.

1. Anıl Öztürk

Anıl Öztürk Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,

Şunu merak ediyorum. Şehirler arası veya uluslararası yapılan turlarda tek gitmek mi genel olarak daha avantajlıdır yoksa birden fazla kişi olarak mı? Hani neticede en yakın arkadaşın olarak bildiğin insanların öyle davranışları olur ki sana zul yapıyormuş hissedersin, seni yavaşlatabilir, seni yorabilir, ekonomik olarak daha fazla sıkıntıya sokabilir, psikolojini etkileyebilir tavırları vesaire...Hani bir insanın nasıl olduğunu tanımak istiyorsan onunla ya eve çık ya seyahate demişler :)

Öte yandan birden fazla kişi olmanın da getirdiği bir birlik enerjisi, farklı bir havası var. Farklı insanların tecrübeleri sayesinde o an aklınıza gelmeyen bir şeyi dillendirince siz de yeni bir şey öğrenmiş oluyorsunuz. Tehlikelere karşı daha korunaklısınız. Bir de ekipmanların tamamlayıcılığı ve paylaşımcılığı turunuzu daha da kolaylaştırabilir.

İçerik daha uzun, örnekler çoğaltılabilir ama özü itibariyle böyle.

Siz hangi durumu tercih ederdiniz?

2. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Önceleri tek başıma tura çıkarım şeklinde planlarım vardı ama Tolga Beyenir'in başına gelenlerden sonra açıkçası bunu pek göze alamıyorum. Bir arabanın çarpması sonucu yaralanacak olursam veya ölürsem en azından kendi başıma sahipsiz gibi heder olmam oralarda, yanımdaki yol arkadaş(lar)ım gerekli müdahalelerde bulunarak bir şeyler yapabilirler.

Yol arkadaşlarımın psikolojik olarak bir sıkıntı yaratacağını da sanmam. Tamam uzun yolculuklar, insanları tanımak için farklı bir yöntemdir ama zaten huyunu suyunu az çok bilmediğim birisine güvenip de zaten yola koyulmam açıkçası.

3. serif tasci

serif tasci Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tur Arkadşlığı Apayrı Bırsey . Insan Yoruldukca Bırbırıne Tahmulu Azalıyor . Ondan Sabırlı ve Performans Olarak Sana Uyacak Kısılerle Tur Yapmak Daha Avantajlı . Cok Kısı Tura Gıtmek Turun Gıdısatını Degıstırebılır Plana sadık Kalmak Dahada Zorlasır . Tur Cok Uzunsa Mumkun Oldukca Az kısı Gıtmekte Fayda Var .

4. Berat Öztürk

Berat Öztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    İkisininde bnce kendine göre dezavantajları var bn arkadaşla çıkıyorumj messela bnim arkadasımla çıkmam arkadaşıma çok yarıyor bana diyor sn olmasan b n bu rampayı çok yavaş cıkardım falan diyor o açıdan önünüzde biri varken pedallaması çok rahat oluyor ama yanınıza aldığınız arkadasınızın performansı sizinkine göre çok düşükse bu size çok kötü etki sağlar sürekli durur soğur ve keyif alamazsınız bnim tavsiyem performansınızın yakın olduğu kişilerle bu tarz turlara çıkın :)

Benim Görüşüm Bu :)

5. mehmet ertuğrul duyan

mehmet ertuğrul duyan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    ben şehir içinde dolaşırken tek dolaştığım zaman çok yoruluyorum ama arkadaşım ile birlikte çıkınca konuşa konuşa dolaşıyorum hem çabucak zaman geçiyor hemde hiç yorulmuyorum arkadaşım ile 200 km kısa bir tura çıkmışlığım var sohbet ede ede yolculuğun sonuna kadar geldik hiç yorulmadım hemde çok eğlendim tura çıkacağın zaman tek çıkmamanı öneririm