Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Uzun turlarda beslenme

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Soner Sarihan tarafından paylaşıldı.

1. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    TR-ans Avrupa turumuz öncesi beslenme programımız hakkında plan yaparken güç takviyesi ve sporcu destek ürünleri sağlayan firmaları araştırdım.

60 gün evimizden uzak kalacağımız için ve bir önceki turumuzda aşağıdaki durum oluştuğundan destek ürünleri kullanacağız. TR-ans Avrupa turu duyurusuna yazdığım gibi bu ürünleri bize ayni sponsorluk olarak verecek bir firmada var artık. Hardline Nutrition gezimizde kullanacağımız ürünleri karşılayarak bu yılın ilk katkısını sağladı. Teşekkür ediyorum.

54 gün evimizden uzak kaldıktan , normal beslenme programımızı kullanmadıktan sonra ben aşağıdaki durumdaydım.
    ben 15 eşim 6 kg kaybetmiştik .

Bu yıl buna ( vücudun yıkımına ) izin vermeyeceğiz. Kreatin ve sporcu vitaminleri ile gittiğimiz gibi döneceğiz göreceksiniz.

hindistan öncesi ( iran da ilk günlerde )

hindistan sonrası ( 54 gün sonra )

Avrupa turu öncesi ve sonrası halimizi de ileride tekrar karşılaştırarak , uzun turlarda beslenme konusundaki tecrübelerimizi paylaşacağız forumla.

2. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Evet ben de Hardline ürünleri kullanıyorum. Firma yetkilileriyle tanışmıştım Oğuz Özçelik vasıtasıyla çok güzel ürünleri var. Uzun turunuz için L-glutamin içeren Wheypro protein tozunu da şiddetle öneririm (b-kompleks vitamini ile beraber ör. becozine forte) bir de uzun turlar için enerji içeceği yapmak için Carbopure ürününü kan şeker değerlerini düzenli tutmak için birleşik karbonhidrat olan maldodextrin içeriyor. Vitamin-Mineral adlı vitamin desteğini zaten almışsınızdır... Ben de geçen ay Hardline ı ziyaret ederek sezon için bir hayli alışveriş yapmıştım, antrenör veya beslenme uzmanı direktifleri dahilinde bütün sporculara önerebilirim ürünlerini, ben kalitesinden çok memnunum...
    Unutmadan uzun turlarda çok fazla antioksidan ve C vitamini, tavsiyem Ace plus selenyum + ek C vitamini günde 1000-2000 mg uygun olacaktır diye düşünüyorum yıpratıcı günlerde çok iyi olacaktır, ben çok şiddetli antrenman günlerinde c vitamini ve antioksidan desteğini arttırdım ve toparlanmanın çok iyi olduğunu ve hasta olma riskinin oldukça azaldığını gözlemledim...

3. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    Soner hocayı turdan sonra ilk gördüğümde pakistanlılara benzemiş diye düşünmüştüm. Şimdide avrupalılara benzemesin? Hocam bizseni herhalinle severiz.

4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    HARDLİNE cok ıyı urunlerı var.bu ürünlerı kulanmaya baslıyan arkadaslarda oldu bu vesıleyle.antreman öncesi ve sonrası alınması gerekiyormuş bilmiyorduk zmanla ögrendik.

5. Pelin

Pelin Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    HARDLİNE ürünlerini bende kullanıyorum.Gerçekten de çok yarar sağladı bana antrenmanlarda.

6. Soner Sarihan

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    :) güzel haber.
    Forumda bilinirliliği yüksekmiş zaten anladığım kadarı ile.
    Uzun tur sonrası etkilerini de burada değerlendiririz sonra.

Biz de sabah ve akşamları alacağız. ortalama 80 - 120 km yapacağımız için.

:):):)
    Ediz hocam Org lara benzemişsin diyecektin neredeyse :)
    yukarıda sakaldan çok belli olmuyor ama gerçek çok zayıflamıştım.
    Bu yaz daha çok km yapacağız, ama böyle vücut rezervlerini tüketmiş olarak gelemyeceğiz göreceksiniz :)
    ben sarışın gelsem geri nasıl olur ama.
    Elf olarak döner mişim geriye :)

Yakın ilgilerini yolculuğumuzdan da esirgemediler sağolsunlar.
    Ben ürünleri seçerken gerçekten zorlandım. vitamin + mineral katkısı yanında diğer enerji ve güç arttırıcılardan da almamız gerektiğini düşündük.

Bisiklette 2 ay yanımızda taşıyacağımız için kutu hacmi küçük olanları tercih ettik. Etken maddelerini karşılaştırdım , önemli nokta ilaç olmaması hiçbirinin.

Faydalarını tur boyunca yazdıklarımdan takip edebilirsiniz

Haşim Okyay bunu beğendi.
  7. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Faydalı beslenme tekniklerini bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederiz. İleride yapmayı planladığım uzun tur için ( fazla uzun sayılmaz aslında :D ) vucudumun nasıl zinde kalacağını ve neler ile besleneceğimin notlarını aldım.
    Paylaşım için teşekkürler..

8. Soner Sarihan

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Daha ayrıntılı notları TR-ans avrupa turundan sonra paylaşacağız.

selamlar :)

Haşim Okyay bunu beğendi.