Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Uzun turlar için Schwalbe Marathon lastik kalınlığı önerisi

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Anıl Öztürk tarafından paylaşıldı.

1. Anıl Öztürk

Anıl Öztürk Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,

Schwalbe Marathon Original GreenGuard almayı düşünüyorum, heybeli/çadırlı uzun turlar için kullanacağım. Ancak kalınlık olarak 700x35c mi 700x38c mi almam gerektiği konusunda kararsızım. Ne önerirsiniz?

Teşekkürler,
    Anıl

2. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    700x35 bence ideal

Anıl Öztürk ve levent koç bunu beğendi.
  3. oğuz çetinkaya

oğuz çetinkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    700*32 alt sınır olmalı bence uzun turlarda. 700*38 ya da 700*35 de olur ama 700*32 yi de düşünün derim. Ayrıca marothon green guard yerine marathon plus ya da marathon plus tour da düşünülebilir. Patlak koruma tabakası green guardlardan daha kalın. (3mm-5mm). Marathon pluslar marathon green guard dan ağır ama yorumlarda marathon pluslar bütün ömrü boyunca ya bir kez patlıyor ya hiç patlamıyor.

Anıl Öztürk ve Soner Közen bunu beğendi.
  4. yildizfetullah

yildizfetullah Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    arkadaşlar bende uzun tura çıkacağım. mtb 26" lastiğimi tur lastiğiyle değiştirmek istiyorum. Schwalbe marathon plus almayı planlıyorum. benim lastiğim 26*2.1, Schwalbe marathon plus ta hangisini alayım. 26*1.5, 26*1.75 ve 26*2.1 var hangisi daha ii olur. yardımcı olursanız sevinirim.

5. levent koç

levent koç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    anıl bey ben 2010 model 28 jant sedona 311 kullanıcısıyım ben de bu lastikler üzerine bayağı bir kafa patlattım.. sonunda bisikletim için Schwalbe marathon plus tour yada Schwalbe marathon plus almaya karar verdim.. bu iki lastiğinde patlak koruması 5mm... Schwalbe marathon plus tour dişli olan lastiktir Schwalbe marathon plus ise dişsiz olan lastiktir.. ben ikisinden birini alacağım ağırlıkları-sürtünme katsayıları ve sağlamlıkları vs aynı.. alacağım lastiğin kalınlığı ise 700x35 yada 700x32 olacak 700x35'e daha sıcak bakıyorum.. neticede lastiğin heryerde bulunabilmesi önemli 700x35'ler her yerde bulunuyor ayrıca 700x35 ler 700x32 ye göre neticede biraz daha kalın ve bu da konforu arttırıyor.. benim nacizane tavsiyelerim bunlar saygılar..

6. Umut Y.

Umut Y. Aktif Üye

Bisiklet:
    Castello
    Seviye:
    Bence 26/1.5 almalısın çok etkili olur,yolda akar gidersin

7. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    700 x 32 maxsis over driver kullanıyorum evet konfordan taviz verdim ağır stabilizede ama hız geldi ,evet dikkat etmek lazım tabi teker inceldikçe kontrol güçleşir,700 x 35 daha kalın teker kalınlaştıkça hız olmuyor maxsis limiti 90 hava teker taş gibi oluyor ,26 jant kullanırken en fazla 55 hava basıyor idim, ama asfaltta gitmiyor idi bisiklet,
    mtb sadece orman ve dağ bisikleti asfalt değil ,amortisör ise asfalt yolda gereksiz ağırlık , mtb tasarlayanlar bunu dağda sürmek için tasarladılar kaymak asfaltta değil ,,

8. Ömer Ş.

Ömer Ş. Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ben bisikletimdeki 26*2.1 Schwalbe Black Jack'i değiştirdim yerine Schwalbe Marathon Plus 26*1.75 aldım.2000 km civarı kullandım ve gayet memnunum,bir kez patladı.Uzun tura çıkacaksanız kalınlık olarak 26*1.75 uygun olur bence.

9. yildizfetullah

yildizfetullah Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    teşekkürler..
    acaba kaça aldınız. yurtdışı sitelerini araştırıyorum bende..

kare2emre bunu beğendi.
  10. Ömer Ş.

Ömer Ş. Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ben çiftini 220ye almıştım.Yurtdışından alırsanız daha hesaplı olacaktır,maalesef Türkiye'de pahalı.

11. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Ben bisikleti aldığımda üzerinde patlak korumalı Rubena Cobra 622*35 (700*35) lastik vardı. Kışa geldiğimizde uzun bir süre Schwalbe Marathon Plus ile değiştirmeyi düşündüm. Fiyatının pahalı olmasından dolayı vazgeçtim. 750 km kullandım ve lastiğim sadece bir kez patladı. O da bir şey battığı için değil, taşlık dik rampada binerek çıkmaya çalıştığım için iç lastikte yılan ısırığı oldu. Netice itibariyle şu anki lastiğimden memnunum.
    Bilmiyorum uzun turlar için Cobra'yı öneren var mı?