Uzun tur

ozkan uzun

Üye
Tepki
14
İsim
ozkan
Bisiklet
Carraro
On üç temmuzda istanbul pendikden zonguldak merkeze bisikletle uzun tura cikmayi planliyorum son bir ay kala biraz sıkı kondusyon yuklemesi yapicam aksamlari ve hafta sonlari mutlaka 35 .59 km arasi sahilde bisiklet surerim benim icin cok farkli 4 gun olacak tadini cikartip bol bol fotoğraf cekip rahatlamaknistiyorum bu arada ilk uzun yolculuğum olacak bisikletim 225 cararo şimdiden heybe uyku tulumu cadir ve aparatlarin araştirmasina girdim ..insallah kazaziz belasiz bir yilculuk olucak

Dosyalar

Scudo

cembarlasic

Daimi Üye
Tepki
232
Bisiklet
Cannondale
İyi yolculuklar dilerim. Daha zamanınız var. Hangi yoldan gideceksiniz? Gün gün planınız var mı? Birazda yokuşta sürün.
Sadece sahilde sürmek yetersiz gelebilir. Başarılar...

ozkan uzun

Üye
Tepki
14
İsim
ozkan
Bisiklet
Carraro
Teşekur ederim pazar gunu deneme amacli sile yolu uzerindeki ömerli barajina kadar gittim once akfirat donüşde ballica yonu sayaca bakdiğimda 104 km yol gitmisdim tabi heybesiz malzemelerimi tamamlayinca sileye gidip gelmeyi duşunuyorum en azindan kendimi tartmiş olurum guzergah olarak e beşden gitmeyi planliyorum belki sile yolu uzerinden sahil boyuda gidebilirim teşekurler

ozkan uzun

Üye
Tepki
14
İsim
ozkan
Bisiklet
Carraro
Teşekürler sey yeah.

edemirdag

Üye
Tepki
72
İsim
Emre D.
Bisiklet
Carraro
Arkadaslar uzun tur sonunda neden otobüsle dönmeyi tercih ediyorsunuz?

KuzeydenGaliba

Daimi Üye
Tepki
266
İsim
KuzeydenGaliba
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ne oldu? yapabildiniz mi?

Tepki
2
İsim
Meydan ulger
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Bmx
Bende istanbul başta başlayan tüm anadolu taşınan gezi notları .
Ah istanbul denilecek kadar hayran bırakan bir kent. Zaten istanbul hakkında tarih boyunca çok sayıda resim kara kalem çalışmaları yanı sıra , edebiyat romanlar konu olmuş. istanbul tanımlamak için dün gece bir tepeden baktım hey aziz şehir İstanbul adlı şiir çok popüler. Her dizesinde ayrı bir yönü anlatılmakta bu şiirde. Zaten buna ilaveten 2010 yılında İstanbul oldcity dünya kültür başkenti olmuştur. Beyazıt meydanından başlayan yolculuğumuz sırasında arkamızda Kapalı çarşı bıraktık. Kapalı çarşının hemen yanında İstanbul Üniverstesi ve Saaflar çarşısı bulunmaktadır. Üniverste tarihi İstanbul fethi dönemine kadar uzanmakta ve burası İstanbul'un en önemli kültür ve bilim sanatta destinasyon merkez olmuş. 1,000 yıl öncesine kadar el yazması kitaplar ders kitabı ve bilim kullanılmış. BU kitaplar katiplar tarafından sınırlı sayıda çoğaltılımaktadır. Bundan dolayı Sahaflar ise eski kitap alan satan kişiye denilmekte. Bu yüzden bilim önemli bir kitap merkezi olmuştur.
Istanbul Üniverstesi ise tıp başta olmak üzere uzay ve gökyüzü araştırmalarına konu olmuş dahi insanlar İstanbul Üniverstesinde eğitim vermiş. Şimdi Kapalı çarşı ise 1,000 yakın yan yana çok küçük dükkanlardan oluşmuştur. Zamanla ihtiyac doğrultusunda burada genişlemiştir. Dönemin Avrupanın en büyük kapalı alış veriş merkezi olmuştur. Çok belirgin olarak burada Altın satan kuyumcular var. Çok değerli takılardan yapılmış bayan setleri. Bunun dışında ise el dokuması ipek ve yün halı
satan dükkanlarda bulunmaktadır. Baharat satan dükkanlar ve Türkiyenin dışında eskiden ipek yolu üzerinden Çin ve Hindistan gelen Baharatların da alınıp satıldığı dükkanlar var.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kafam mı çok güzel yoksa okuduklarımdan bir şey anlayamıyor muyum? Az zamanda çok işler anlatacağız...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İlk önce yazmayı öğrenelim , okumayı sonraya bırakalım lütfen. Hepimiz gün içinde aceleyle yazılan cevaplarda mutlaka imlaya yeterince özen göstermiyor olabiliriz ama bu özensizlik saçmalayayı gerektirecek düzeyde olmamalı diyorum.

Tepki
199
İsim
Muhammet Ertop
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
2015 te niyetlenilen bir uzun tur. Mutlaka gerçekleştirilmiştir.

• Beğen

YusufAsaf

Üye
Tepki
14
İsim
Yusuf Alperen
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaş Türkçe bilmiyor olabilir bu kadar da olmaz yoksa.

Tepki
2
İsim
Meydan ulger
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Bmx
Gallipoli askeri müzesi için Canakkale Boğazını geçmek gerekmektedir. Hatta Gallipoli Askeri müzenin olduğu taraf Avrupa kıtası. Karşı taraf ise Asya kıtasıdır. Bu iki kıta arasında ise çok sık arabalı vapur ile seferler vardır. Hatta yaz kış Canakkale boğazı çok rüzgarlı . Asya kıtasın daha çok insanların yaşam alanı olarak kullanmakta. Gallipoli tarafında daha çok askeri alan olarak tahsis edilmiş. Hatta Bu tepeler üzerinde Türk askeri Dur Yolcu yazısı ve hemen yanında olan Türk bayrağı her yerden çok rahatlıkla gözükmekte. Şimdi Askeri müze önce geniş bir güvenlik şeriden geçtikten sonra Gallipoli müzesine girme imkanı var. Zaten Birinci dünya savaşı Muttefik devletler olan İngiltere ve Fransa önderliğinde İtalya Bulgaristan dahil. Buna karşın Almanya ve Osmanlı imparatorlukların yanında Macaristan dahil. GAllipoli savaşı ilk önce deniz saaşı olarak düşünülmüş lakin burada NUsret Mat-yın gemisinin döşediği m<yınlara takılan İngiliz Kraliyet ve Fransız savaş gemilerin büyük bir bölümü ya batmış yada çok büyük hasar almış. Bu deniz savaşı yenilgisi hemen sonra ise Anzac Askerlerinde olduğu Kara savaşları başlamış oldu. Yeni zallanda ve Avustralya Askerlin oluşturduğu birliğe Anzac askeri birlik denilmektedir. İlk kara çıkarma ise Anzac Cove denilen yerde başlamış ve Conk Bayırı başta olmak üzere çok büyük bir direnç ile karşılaşmışlardır.

Tepki
2
İsim
Meydan ulger
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Bmx
Bsiklet kullanan arkadaşların istanbul iki yerde çok rahat etme imkanı var. İstanbul oldcity diye bilinen ve Sultanahmet ve çevresi motorlu araçlar kapalı ve
Beyazıttan başlayan ve Sirkeci ve Son olarak Eminönü yaya trafiğine kapalı ve hatta Adalar vapur kaldığı Kabatas kadar çok rahat bisiklet kullanarak gitme imkanı var. Zaten burada ise Deniz otobüs hemen sonra ise vapur ile Adalar ulaşmak mümkün. ilk olarak istanbul kart sahiplerine oldukça uygun ve ekonomik bir ulaşım sağlamakta. Yaklaşık her 45 dakida ise adalar vapur (link) hizmeti var. Buradan kalkan vapurlar 3 farklı adaya uğradıktan sonra Büyük ada varmaktadır. Vapur yolculuğu da ise arkanızda istanbul boğazı ve KIz kulesi arkanızda bırakıyorsunuz. Sizi sadece havada simit kapan Martı kuşları takip etmektedir. Yolculuğun sonunda ise tarihi ve güzel bir restorasyon çalışması yapılmış taridi Büyük ada vapur iskelesi karşılamakta. Herkes burada ya yürüyor yada bisiklet kullanmata. Ada meydanı olarak kabul edilen ise saat kulesi bulunmaktadır ve be alanda ise dışadan gelen insanların rahatlıkla saatlik bisiklet kullanma imkanı vardır. Tarihi ada sokaklarında dolaşan çok sayıda nostaljik faytonlarda buraya başka bir güzellik katmaktadır.

• Beğen

erhan erhan

Daimi Üye
Tepki
862
İsim
erhan
Bisiklet
b'Twin
Bir turistin İstanbul hakkında yazdıklarını google translate çevirmiş diyeceğim ama o bile bu kadar kötü çevirmiyor artık.

• Beğen

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Aklima şu arkadasin efsane postu geldi. Kendisi Azeri ama Turkcesi Finlandiya'da yaşayan bir Peru'ludan hallice ( Ama Finlandiya karbonu merida bisikleti var yani , boru degil )
Screenshot_2017-08-09-09-28-07.png