Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Uzun sürüşlerden sonra grip ve nezle sorunu

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında SerdarAktas90 tarafından paylaşıldı.

1. SerdarAktas90

SerdarAktas90 Forum Demirbaşı

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar sizlere birşey sormak istiyorum...Ben günlük ortalama 120 - 200 km'lik sürüşlerden sonra ertesi gün kesin grip ve nezle oluyorum acaba bu neden olabilir ? Sabah kahvaltı yapmadan çıktım ondan olabilir mi? Geldiğimde terimi soğutmadan hemen duşta yapıyorum ama kesin dediğim gibi 100 km aşkın sürüşlerimde ertesi gün grip olarak uyanıyorum...Tabi bu da ister istmez canımı sıkıyor...Şimdiden yardımlarınız ve yorumlarınız için teşekkürler...

2. Ali Hekimoğlu

Ali Hekimoğlu Bisikletkolik

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    nasıl bir kıyafetle biniyorsunuz, üzerinizde ne oluyor?

SerdarAktas90 bunu beğendi.
  3. Özgür Dilaver

Özgür Dilaver Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Arkadaşlar uzun mesafeli günlük gezilerde veya uzun mesafeli sürüşlerde size en etkili bir tiyo vereyim ben kendim şahsen kullanıyorum ve çok faydasını görüyorum...

Size tavsiye edeceğim herkesçe bilinen sarımsak !

Sarımsak Tabletleri mevcut balık yağı görünümünde kokusuz akşam yatarken atın bir iki tane sabaha zinde dinlenmiş olarak kalkın...

Sarımsakın faydaları saymakla bitmez herkesçe bilinen küçükbirsey deneyin fark edeceksiniz...

4. SerdarAktas90

Seviye:
    Sanırım ben burda hata yapıyorum...Normal t-shirt ve eşofmanla çıkıyorum...Ama maalesef bir türlü bisiklet kıyafeti alacak bütçe toplayamadım...(çok pahalılar)

5. SerdarAktas90

Seviye:
    Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim...Bahsettiğiniz bildiğimiz normal bir diş sarımsakmıdır ??? yoksa hap türü birşey mi ve bunu turdan bir gün öncemi yoksa turdan geldikten sonra yatmadan önce mi almamız gerekiyor ?

6. Süleyman Onur Dülger

Süleyman Onur Dülger Bisikletkolik

Seviye:
    haklısınız bende öyleyim en ucuzundanbile bir kıyafet toplasak şu çıkıyor ortaya
    t-shirt 50 ytl
    tayt 70 ytl
    gözlük 50 ytl
    fiyatları uydurdum ama bu fiyata daha görmedim.gerçekten çok pahalılar:( :eek: :mad:

7. Özgür Dilaver

Özgür Dilaver Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Günlük yemeklerden sonra ben kullanıyorum... Ve extra yorgun olduğumda turdan sonra alıyorum bir iki tane...

Solgar Garlic diye bakın eczanede satılıyor 14 ytl. 100 tablet var bayagı gidiyor...

Ayrıca sarımsagın faydalarına bakarsanız daha iyi anlarsınız soylemek istedigimi...

Çağrı Ç. ve SerdarAktas90 bunu beğendi.
  8. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Evet çok pahalılar.
    Ancak bazı markalar defolu yada seri sonu ürünlerinin bazı spor mağazalarında çok indirimli fiyatlara satılmasına müsaade edebiliyorlar.
    Bu tür tenzilatlı satış dönemlerini takip etmenizi tavsiye ederim. Bahse konu defolar ise kesinlikle ürünün kullanımına mani olacak türde defolar olmuyor zaten.
    Üstelik siz yüzlerce ytl yada avro ödeyip sıfır bir forma alsanız bile birkaç kez bisiklete bindikten sonra o ürün küçük yada büyük bir şekilde defolanıyor. Bir şekilde deliniyor, aşınıyor, soluyor vs.. :)

Öte yandan sizde belki sinüzit* de olabilir. . Bir KBB uzmanına müracaatınızı öneririm.

*Sinüzit: burun etrafındaki kemik boşluklarda iltihap toplanması.

SerdarAktas90 ve Ali Hekimoğlu bunu beğendi.
  9. SerdarAktas90

Seviye:
    Mesut abi yorumun ve önerin için teşekkür ederim...İnşallah bizede öyle kelepir bir forma tayt falan denk gelirde alabiliriz...En yakın zamanda sizin dediğiniz gibi KBB uzmanına bir görüneyim...

10. Çağrı Ç.

Çağrı Ç. Aktif Üye

Seviye:
    mrblar.. aynı soğuk algınlığı problemi bendede oluyor.. acaba bu Solgar garlic in yan etkileri var mı ?

11. kayhan

kayhan Misafir

serdar kardeş bisiklet forması alana kadar karnına göğsüne gazete kağıdı koy fransa turunda bile yapıyorlar sakın alınma ciddi söylüyorum. beslenmenede dikkat et bol bol mevsim meyvesi ve sebzesi ye. birde bisiklete binerken yanına meyve al aradabir atıştır. uzun süre aç kalma

12. Spec

Spec Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bisiklete binerken pamuklu tişört kullanmayın. Pamuklu kumaşlar teri emerler ve çok zor kururlar. Bu nedenle pamuklu kumaşlar bisiklette ve çoğu doğa sporu aktivitesi için kullanışlı değil.
    Efor sarf ettiğimiz için sürekli terliyoruz ve hasta olmamak için terimizi vücudumuzdan hızlı bir şekilde uzaklaştırmamız gerekiyor. Teri vücuttan en hızlı uzaklaştıran kumaşlar bol gözenekli polyester kumaşlar.
    Benim de bisiklet formam yok çünkü bisiklet formaları çok pahalı. Bisiklet formasına ucuz alternatif olarak outdoor mağazalarından aldığım polyester tişörtleri kullanıyorum. Gayet de memnunum.

SerdarAktas90 ve Mesut Girgiç bunu beğendi.
  13. kayhan

kayhan Misafir

çok doğru, ankara da daghdash.com var esat caddesi 20 liraya polyester t shirtler var. tabi bisiklet için arkasında cep olmadığı için çok tercih edilmez ama gerçekten ucuz bir cözüm.

14. mcaliskan23

mcaliskan23 Bisikletkolik

Seviye:
    Uzun turlar sizi zorlar muhtemelen yeterli enerji takviyesi yapmıyorsunuzdur. Yanınızda muz, ekmek, sandviç vb yiyecekler ve mutlaka içecek taşımanız gerekir. Turdan-çalışmadan sonraki ilk iki saat vücut direncinin en düşük olduuğu zamandır.Turdan sonra ilk yarım saat içinde yemeğe oturmayacaksanız mutlaka atıştırın ve bol sıvı alın.Doğal maden suyu-meyve suyu karışımı iyi bir tercih olabilir.
    Formaya gelince hava serin ve rüzgarlıysa formanın üstüne rüzgarlık giymek gerekir. Forma olarak Aslı bisikletin 40-45 YTL ye satılan formalarını kullanıyorum çok memnunum. 20 ytl ye tişört almak yerine forma almanı öneririm çünkü forma vücuda daha iyi oturuyor, fermuarı var ve en önemlisi cepleri var.Bir de kolsuz bir rüzgarlık bulursan çok iyi olur.Kumaşı ince ve yumuşak olsun yeter.

15. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Sorunlarınızın baş nedeni yeterli vitamin almamanız (normal beslenmeniz giysiniz dışında), böyle zorlayıcı günlerde mutlaka antioksidan takviyesi (ACE plus selenyum), Balık yağı tableti (Marincap) ve multivitamin almalısınız takviye için. Ayrıca hastalanmayı önlemek için ekinezya tablet ve isveç iksiri (orjinal kanyak içeren) şiddetle öneririm. Böyle günlerde günde en az 1000-2000 mg tercihan bölünmüş dozlar halinde C vitamini almalı, denetimli salınımlı tabletler tercih sebebidir yine C vitamini için...