Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Uzun Sibop İç Lastik Nereden Hangi Model?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Ercan Cebeci tarafından paylaşıldı.

1. Ercan Cebeci

Ercan Cebeci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

Eşimin kullandığı kron bisikletin jantları kalın profilli olduğu için normal sibop boyu kurtarmıyor. Maalesef bu detaya dikkat etmeden yanıma aldığım yedek iç lastik, lastik patlayınca beni çok uğraştırdı. Üzerinde 5-6 tane delik olan iç lastiği yamamak zorunda kaldık :) Şimdi özet olarak Uzun Siboplu (oto sibop) 1.75 lastik için kaliteli iç lastik almam lazım. Nereden hangi ürünü almalıyım tavsiyelerinizi rica ediyorum.

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba Ercan,
    60mm sibop uzunluğu olan bir iç lastik tam olacaktır. İllâki araba siboplu almanıza gerek yok.

Ercan Cebeci bunu beğendi.
  3. Ercan Cebeci

Ercan Cebeci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yani oto sibop olan jantta presta sibop iç lastik sorunsuz kullanılabiliyor mu? Oto sibop iç lastiklerde 60mm var mı?

4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Evet sizdeki jant her iki sibop tipinide destekliyor. Schrader siboplu iç lastik yerine Presta siboplu iç lastik kullanabilirsiniz. Presta siboplarda kullanılan somunda bunun içindir.
    Schrader siboplarda 60mm görmedim belki vardır.
    Bazı durumlarda ise jant sadece Presta sibop destekliyor olabilir buna Schrader siboplu bir iç lastik takamazsınız ama illâ takıcam derseniz jantın sibop giriş deliğini büyütmeniz gerekecek. Fakat piyasada sibop dönüştürücülerde mevcuttur.

Ercan Cebeci bunu beğendi.