Uzun mesafeli sürüşler için katlanır arayışı. Dahon IOS P8

kaanduro

Üye
Tepki
14
Arkadaşlar selam,

İstanbul dışı seyahatlerimde (otobüs veya uçak) ile gideceğim yerlere bisikletimi de götürerek orta mesafeli turlar yapmak için bir katlanır bisiklet almak istiyorum. Bütçem 2000 TL civarında ve giriş seviyesinin bir tık üzerindeki modellere yönelebilirim.
Bisikleti günde 100 km ye yakın mesafelerde kullanmam gerekebileceği için ve boyum da 189 cm olduğundan dolayı Dahon IOS P8 modelinin bana uygun olabileceğini düşünüyorum. Bu modelde ayarlanabilir (öne ileriye yada geriye doğru açısı değişiyor) gideon olması ve tekerleklerin 24" olması bana çok cazip geldi.

Şu anda tek sorunum bisikletin satıldığı bir yer bularak gidip yerinde görmek ve pazarlık yapıp bistikleti almak. Fakat internette yaptığım araştırmalarda bisikleti satan hiçbir yer bulamadım. Bu bisikleti gören bilen varsa çok sevaba girecek

Scudo

iogee

Daimi Üye
Tepki
410
İsim
iogee
Bisiklet
Focus
Hocam 4 hafta önce Kaçkar Bisiklette vardı hatta Dahon ve Tern diğer modelleri de vardı satılmadı ise .... net adresi (link)

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
591
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
Geçtiğimiz çarşamba Kaçkar bisiklet bostancı mağazasında bizzat gördüm inceledim.
Bilginize.

kaanduro

Üye
Tepki
14
arkadaşlar cevaplar için teşekkür ederim
ben de zaten içerenköyde oturuyorum bugün yarın ilk fırsatta gidip inceleyeceğim

gokhan.gursel

Daimi Üye
Tepki
198
24" olması size uzun yolda bir takım avantajlar sağlar mı bilemem ama
katlanma ölçüsü olarak sizi tatmin etmeyeceğini düşünüyorum
dahon un bizzat tur için ürttiği model speed tr 20" lastik ölçüsüne 24 vites e sahip

kaanduro

Üye
Tepki
14
speed tr Türkiye de satılıyor mu bilmiyorum
aslında benim derdim uzun yoldaki performansından ziyade boyumun uzun olması.
evet katlandığında boyutu biraz daha büyük olacak ama ben bu bisikleti her gün katlayıp açmayacağım. bundan dolayı katlandığındaki boyutundan biraz fedakarlık edebilirim.

aslında iki hafta önce hollandadaydım. oradan alıp gelmediğime pişman oldum. fiyatlar ilginç şekilde buradaki fiyatlar ile aşağı yukarı aynı seviyedeydi ama dahon un neredeyse bütün modelleri showroom da vardı

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267
Günaydın, Dahon Vitesse D7 sahibiyim, bir arkadaşıma da IOS P8 aldık. Yer açısından ben de sizler gibi düşünmüştüm ama katlayıp her ikisini de yan yana koyduğumuzda, şaşırtıcı şekilde çok fark olmadığını gördük. Eğer alırsanız memnun kalacağınızı düşünüyorum.

Burçak Erbil

Forum Bağımlısı
Tepki
2.691
@behcetatinc

Eger bisikleti ucak bagajina verecekseniz tekerlek olcusu belirleyici etken olabilir. 20" tekerler bavula sigiyor. 24" tekerlerin en buyuk boy bavula bile sigabileceginden supheliyim. Tekerleri ayri tasiyabilirsiniz ancak kontuarda bisiklet tasidiginizi anlarlarsa fazladan ucret almaya calisabiliyorlar.

Buna karsilik tekerlek kuculdukce bisiklet yavasliyor; benim 20" dahon normal bisikletlerimden %10-15 kadar yavas.

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
ben size bunu (link) öneririm.
26" jantları size sürüşlerinizde rahatlık sağlayacaktır

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
boyunuz uzun olduğundan alternatif olması için söylüyorum
katlanır yerine hafif bir bisiklet alıp bisiklet çantasıyla da taşıyabilirsiniz. ön tekeri söküp, seleyi indireceksiniz, gidonu da gevşetip bisiklete paralel yaptı mı tamam. fazla alet edevat istemiyor. delta bisiklette çeşitli çantalar satılıyor. katlanırların kadroları katlanma yerlerinden kırılmasın diye hafif olmuyor maalesef.