Uzun mesafe bisiklet kullanımı

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Merhaba arkadaşlar,

yaklaşık iki ay önce Salcano City Fun 50 aldım. Şu anda sadece şehir içinde kullanıyorum ama uzun mesafede de kullanabilir miyim emin olamıyorum. Şehirler arası kullanmayı planlıyorum. Yol bisikletleri biraz pahalı olduğu için de henüz yol bisikleti almadım. Sizce uzun mesafe için yol bisikleti mi almalıyım yoksa şu ankiyle de idare edebilir miyim?
Görüşlerinizi aktarırsanız sevinirim.

Scudo

Emre Örsel

Aktif Üye
Tepki
41
İsim
Emre
Bisiklet
Salcano
arkadaşım birçok şey yazacaktım ama çok tecrübeli olmadığımdan sadece şunu yazıyorum hatam varsa düzeltin. uzun yol diyorsun şehirler arası dayanamazsın çok yorulursun.
biraz yükünde olacak tamir seti vb. hem o bisiklet biraz ağır yol için amortisörü var vs.
Kondisyonun çok iyi ise amortisörü kısarak vb. birkaç önlem alıp yakın şehire gidebilirsin. ama asla yol bisikleti gibi olmaz. Tahminen 6-7 saatte 1 saat kazandırır yol bisikleti.
rahatlıkla %30 etkiler performansını.
Not: uzun yol için mutlaka spd pedal öneririm.

Demir C.

Aktif Üye
Tepki
18
Hemen hemen aynı özelliklerdeki bisikletle Türkiye turunu bitirmiş Hasan Söylemez ve daha nice turcular var. Forumda Geotech Life olarak aratın bir. Tur düşünüyorsanız bal gibi yaparsınız. Lastikleriniz sağlam olsun yeter.
Uzun yol için mühim olan sizin performansınız. Yavaş yavaş artırmaya bakın.