Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Uzun bir aradan sonra bisiklet ve ilk kazam

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Gökhan Taflan tarafından paylaşıldı.

1. Gökhan Taflan

Gökhan Taflan Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bisikletle yaklaşık 10 12 senedir aram yoktu. Marmaris gibi bir şehire taşınalı 3 sene oldu ve arkadaşlarımın hepsi bisiklet alıp turluyorlardı. Ben de bir heves gittim Merida cw 40v aldım bir tane. Günlük olarak kısa mesafe (10km civarı) tur yapıyordum.

10 gün kadar önce sahilde teknelerin olduğu yerde Yalancıboğaz istikametine giderken bir kaza geçirdim. Cafe barların önü bu bahsettiğim yer ve her sabah dükkanlarının önünü yıkayarak temizliyorlar insanlar. Islak granitin üstünde tatlı bir viraja girdim hızım 20km civarıydı. Bir anda pedala basmamla kendimi yerde buldum. Çenem yarıldı ve çene kemiğime kadar oyulmuştu. Allah'tan eşimin ısrarı üzerine bir gün önce kask almıştım ve kafamdaydı bu olay esnasında. İşin iç acıtan yanı ciddi şekilde kan kaybediyor olmama rağmen sadece belediyenin bir temizlik işçisi geldi yanıma bir şey var mı diye. Ambulans çağıralım dedi fakat ben istemedim. Durumun ne derece ciddi olduğunu bilmeden bisiklete binip bir elim çenemde hastaneye gitmeye kalktım ta ki gözlerim kararana kadar. Bir banka uzandım sırt çantamı ayaklarımın aldına bel fıtığımdan dolayı kullandığım korsemi de çıkartıp başımın altına koydum. Biraz kendime gelince arkadaşımı aradım beni alıp hastaneye götürdü. Tansiyon 7ye 4 neredeyse bayılma evresi Çeneme 8 dikiş atıldı. 10 gündür ser yiyecekler yiyemiyorum. Sert derken ekmek dahil.

Bunu anlatmamın sebebi de şu. Bu olaydan sonra herkes daha binmezsin bisiklete dedi, ama ben 5. Günden sonra mesafeyi 40km civarına çıkarttım ve artık bisiklet bir tutku haline dönüştü. Bazı şeyler tecrübe kazanılarak öğreniliyor. Ben ise çenemde bir oyukla her an dikkatli olmam gerektiğini bilerek sürüyorum artık. Umarım bisikletçi tüm arkadaşlarımız kazasız belasız yol alırlar. Her şeyden önce dikkat hepimize tek tavsiyem...

2. Emrah ONAN

Emrah ONAN Circassian

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Geçmiş olsun, her daim dikkatli olmak gerekiyor, araba kaportası gibi bir korumamız mevcut değil ve nispeten yüksek hızlara çıkabiliyoruz.

3. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    8 dikiş! çok geçmiş olsun arkadaşım, muğla/fethiye ve marmariste sahil yolları hep granit yada mermerlerle süsleniyor, ıslandımıda jilet gibi kayıyor. Çok geçmiş olsun.

4. Sehzade43

Sehzade43 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçmiş olsun gökhan bey. Su + kaygan zemin bisikletcinin düşmanıdır. İlk evrede hemen ambulans çağırsaydınız. Son anda gitmeniz yine iyi büyük bir kaza atmatmışsınız. Tekrar geçmiş olsun. Kazasız pedallamalar.

5. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Islak zemin hepimiz için tehlike. Bilhassa fren tecrübesi edinene kadar daha büyük tehlike.

6. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Maalesef bende çok dikkatli bir sürücü olmama rağmen aynı şekilde kasabın yıkadığı dükkan suyundan düşmüştüm, yağlı olduğu çok az bir hızda direk bisiklet altımdan kaçtı. Tüm esnaf kafasına göre bilinçsizce dükkanının önünü yıkıyor, sürekli trafik akışı olan yol bile ıslak bir hal alıyor, sadece kendimi değil, diğer otomobil ve motor sürücülerininde kazaya davet edildiğini düşünüyorum. Yurt dışında bu tip manzaralarla çok karşılaşılmıyordur sanırım. Bu tip yolu ve kaldırımı suyla ihlal etmeyi denetim altına alsalar güzel olur ancak bizim ülkemizde maalesef insan canı ucuz. Yurdum manzarasından kareler işte, çok geçmiş olsun, bisiklet bir aşktır, bende dahil çoğu kişi bir tarafını sakatladıktan en kısa sürede pedallamaya devam etmiştir :).

Gökhan Taflan ve atta bunu beğendi.
  7. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Geçmiş olsun. Bende en son düştüğümde (5 - 6 ay kadar önce) ıslak zemin yüzündendi. yağmur yağıyordu ve ben viraja kuru zeminde girer gibi girmiştim. Sonuç: yırtık bir pantolon, yaralı bir diz ve yırtık bir yağmurluk mont olmuştu. Tabi düşerken kafamı çarpmamamın nedeni omzumun üzerinde düşmemdi. Ve o zamandan beri ıslak zemin tecrübem bayağı bi arttı. Hele de o düştüğüm virajda :)

8. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Haklısınız. :) yukarıda yazdığım olaydan sonra bende hiçbir şey olmamış gibi devam etmiştim ve kimseye bir şey söylememiştim :) Ne kadar dikkatli olursak olalım hesaplamadığımız bir şey olunca düşülüyor ve genelde yeni bir şeyle denk gelene kadar düşülmüyor :) Bisiklet gerçekten aşktır.

9. Gökhan Taflan

Gökhan Taflan Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Teşekkür ederim arkadaşlar.

Bisiklette tecrübe çok önemli. Artık ıslak zemin gördüğümde hemen yavaşlıyorum.
    Bisiklet aşkını da çevreme iyiden iyiye aşılamaya başladım sanırım. Yakında 60 70km parkurlarda kalabalık şekilde kendimi denemek istiyorum. Bu işin sonu yok zaten. Hayalim bisikletle Ege'de girmedik koy kalmayacak bir bisiklet turu yapmak. Ama daha zaman var. Yavaş yavaş açılıyor vücut.

10. ERKAN ÇAVUŞ

ERKAN ÇAVUŞ Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    geçmiş olsun

11. Muskulpesent

Muskulpesent Aktif Üye

Seviye:
    Gokhan dostum daha agir bir kazada olabilirdi buna da sukretmek lazim kask olayi gercekten cok onemli kaskinin basinda olmasida ayni zamanda zedelenmeyi azaltmistir. Cok cok gecmis olsun ama azminle de gercekten duygulandirdin bravo. Cok kisa bir surede 100+ lara baslarsin :) bu tarz uzucu olaylarda umarim hicbir bisikletci arkadasimin basina gelmez.

12. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Çok geçmiş olsun,

Özetle insanlık bitiyor artık..

Geçenlerde motorsikletli bir genç,araca çarptı,aracın sahibi vatandaşlara,ben gideyim mi diyor..

Çok dikkatli sürelim bisikleti,kaskımızı takmayı da kesinlikle ihmal etmeyelim.. sevgili arkadaşlar.

13. r.ezk

r.ezk Erdem YILMAZ

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    geçmiş olsun, lastik yol tutuşu ve frenleme oldukça önemli one çıkıyor
    bende lastik aradığım şu aşamalarda daha iyi araştırıyım..

14. mehmetsarı

mehmetsarı Aktif Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun...