Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Üzüldüm açıkcası...(delta, motis, seda)

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında Yokuscu tarafından paylaşıldı.

1. Yokuscu

Yokuscu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Slmlar....

Herkes bilir durumumu borla alcam diye tutturdum. Telefonumu dahi sattım.Deltaya mail attım onlar bana 150 ytl ye eski bisikletimi sayacaklarını soylediler. Bende butcem uyuyor diye hesapldım. Almak istedigim markayı deltaya bildirdim. İzmirdeki Delta bayisi Motis bisiklettir. Motis bisiklete gitmeden 1 gün once aradım onları. Kampanya hakkında bilgileri ogrendim. Deltanın bana yapmıs oldugu teklifi ogrendim. Onlarda bana 150 yada daha ustu bir teklif onerebiliriz dediler. Bir heycandır O gece uyuyamadım. Saat 6 da bisikletle yola koyulmam lazımdı. bu 29 kiloluk hurda yıgınını menemenden Narlı dereye goturmem gerekiyordu. Bayada bir uzak. Sabah yola cıktım. saat 07.00... Herşeyi alabilecegim uzerine planlamıstım.. ama olmadı. Motisteki bir eleman benimle dalga geciyormus gibi teklifler sunmaya basladı. en sonunda benim bisiklete 75 e sayacaklarını acıkladıgı an iyice sinirlerim bozuldu. Alaycı Tavrı hiçte hoş değildi. Yok birde "istedigin bisikleti beğen bakarız" diyordu. Önderle Ayrıldık oradan. Birde Sedaya bakalım dedik...

Seda'da da pek farklı durum yoktu. Bu sefer 20 ytl eksik cıktı. Menemenden geldigimi soyledim. Pek birşey farketmedi . 20 ytl için borlayı alamadım. Halbuki kaç km oteden gelmiştim 20 ytl nin muhabbeti oluverdi birden...

Bunları üzücü şeyler... Bunca senedir adı duyulmus bu 3 firmanın boyle şeylerin hesabını yapması çok AYIP ve Üzücü...

Bu konu hakkında pek fazla konusmuyorum. Motisteki arkadasım Giderim demi az yol zaten...

Saygılarımla Yokuşçu:boese157:

2. dodo

dodo Forum Bağımlısı

Seviye:
    valla geçmiş olsun...ordaki bisikletçi ortamını bilmiyorum ama benim bildiğim bisikletçilerde böyle birşey olacağını sanmıyorum,İzmirde de böyle bir olay yaşanması üzücü...

şimdi söz Delta Bisiklet yetkililerinde sanırım:) kampanya koşullarında en az 150ytl ye alacaklarını mı söylüyorlar ?

3. Yokuscu

Yokuscu Forum Demirbaşı

Seviye:
    boşwerin bugun cok moralim bozuldu Artık değil alışveriş onunden gecmem bidaha o derece moralim bozuldu

4. dodo

dodo Forum Bağımlısı

Seviye:
    İzmir de deltanın bayisi motis dimi yanlış anlamadım,farklı firmalar değil yani

birde v yerine w kullanmasan süper olucak:in:

5. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Izmir'de Delta'nin bayisi Motis midir bilemem. Ancak Delta'nin kampanyasindan yararlanip Sedona Borla almak bence imkansiz, cunku Delta Sedona satmaz, Sedona markasi Asli Bisiklet'e aittir ve Delta Bisiklet'in bir bayisinin Sedona'yi Delta'nin kampanyasina soz konusu yapmasi bana biraz anlamsiz geldi.

6. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Serkan'la(Yokuşçu) sabah beraber gittik Motis'e(Delta'nın İzmir Bayisi).O Menemen tarafında oturuyo ben Atakent.Herneyse biz ilk Motis Bisiklet'e gittik.Dediği gibi ordaki yetkili bisikletini 75 e sayarım dedi.Serkan İstanbul Delta'dan 150 ytl teklif aldı.Sonra telefonunu da 300 ytl'ye sattı.Bizde ona göre 450 civarına bi tane Geotech alırız düşüncesiyle yola çıktık.Fakat oraya varınca da paramıza uygun bisiklet bulamadık.Geotech in 450 ytl civarı olan Fun,Sahara yada diğer düşük fiyatlı modellerini bulamadık.Dönüşte feribotla Bostanlı'ya geldik.Ben de Serkan'ı Seda Bisiklet'e götürdüm belki ordan bulabiliriz bişeyler diye 2. el ve ya sıfır.Orda da Sedona Borla'ya baktık.Peşin fiyatı 390 ytl ye düşüomuş.Serkan'ın bisikleti 75 flan saysalardı ben yine üste 15 ekleyip alırız diodum fakat olmadı.Seda'da da bisikleti 50 ye saydılar.Tabi konuştuk ordakilerle bisiklete göre değişio bu miktar.Her firmanın verdiği bi kâr oranı varmış.Neyse durum bundan ibaret.Serkan Motis'te belki mağdur olduk ama bence Seda'da ilgilendiler yine.

7. Yokuscu

Yokuscu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaşlar size birşey soylemek istiyorum Seda bisikletten özür diliyorum. ben o gün sinirden oyle yazdım ama Motis konusunda haklı oldugumu dusunuyorum. Bekayın babasıda anlattı bana Galiba anlamamakta ısrar ettim kusura bakmayın. Motisten iyi bir ilgi vardı cok tesekkur ediyorum. Fevri davranısımdan dolayısıyla Seda Bisikletten Huzurlarınızda Özür diliyorum...

Saygılarımla Yokuşçu

8. Aybars Öge Sürücü

Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

Seviye:
    Konu üzerine çok ta gidilmemeli; bence arkadaşımız üzüntüyle yazmış.

Arkadaşlar lütfen forumlarda yazdıklarımıza dikkat edelim. Başka bir forumda geçen hafta olan olay; 16 yaşında genç bir arkadaş klavye-başı-delikanlılığı yapıp atıyor tutuyor,üzerine bir de onu uyaran birisiyle ciddi bir tartışmaya giriyor. Tartışmaya girdiği kişi BordoBereli ve genç yaşta kurmay olmuş başarılı bir subay. Adama özelden küfür falan edince, komutanımız ilk kurye uçak için izin alıp yola çıkmaya hazırlanırken, birileri forumda genç arkadaşımıza yahu sen ne yaptın diye yazmaya başlayınca anlıyor çocuk durumun vehametini.

Arkadaşlar forum köşesi deyip geçmeyin burayı yüzlerce belki binlerce kişi okuyor.

Saygı gösterin ki saygı göstersinler :)

9. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    zaten sorunda çözüldü. Bugün Serkan Seda Bisiklet'ten Sedona Borla aldı.Artık o da bisikletine kavuştu.Ne diyelim altında eskisin Serkan.

10. Yokuscu

Yokuscu Forum Demirbaşı

Seviye:
    evet aldımmm :D:D:D:D:D:D resimlerini koyayımda tskrlr herkese....

11. ugurcani

ugurcani Kıdemli Üye

Seviye:
    hayırlı ugurlu olsun darıs benim başıma :)

12. Yokuscu

Yokuscu Forum Demirbaşı

Seviye:
    bu arada arkadaslar sedabisiklette borla 2 tane kalmıstı birini ben aldım 2009 ocak ayına kadar borla üretimi yokmus . yani son borlalar. Almak isteyen olrsa kacırmasın derim. Cunku izmirde 1 tane kaldı oda seda bisiklette

Şerif Şentürk bunu beğendi.